Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

digitalni prijem od koho?

Marfa (106)|26.9.2008 11:04
Zdravim vas vsechny, potrebuji poradit.
Mam koupenou LCD TV Sony 32v4500 HD Ready a potrebuji k tomu kvalitni signal, nebot SD signal neni pro me dostacujici.
Vubec se v tom neorientuji a potreboval bych poradi do ceho jit zda UPC vs. CS Link vs. Skylink vs. neco dalsiho.
Jedna se mi o to, abych mel dostacuji pocet programu a pokud mozno i ten nejaky program v HD kvalite (jednak podle toho co jsem cetl, tak Nova HD)
Cim levnejsi sluzba tim lepsi. Mame doma 3 TV, tak pokud na vsechny by to slo tim lepe...

Dekuji mnohokrat za rady a doporuceni...
axicom (626)|27.9.2008 21:20
UPC ma naprosto hrozny obraz, nedoporucuji, momentalne je asi nejzajimavejsi karta TaT.
Foolproof (2713)|28.9.2008 02:51
Jestli není SD signál dostačující, to je pak těžké, HD zatím víceméně neexistuje, neubažujeme-li zahraniční balíky jako Premiere apod.

Zřejmě je tu zmýlená SD a analog. SD může být amalogové i digitální. To druhé je bohužel horší, alespoň pokud se týká Česka. Dobrý analogový signál i když v opovrhovaném SD a po převodu z digitálu je bohužel stále ještě to nejlepší, co může být.
mirekv (7169)|28.9.2008 09:51
S tím analogem to není zas až tak růžové, důležitá je distribuce k vysílači. ČT dlouho používala CzechLink (dnes CSLink, což je totéž), dnes dodává signál O2, ovšem lepší to asi nebude, o Nově ani nemluvím. Další problém s šířením. U nás v Jeseníkách je to problém značný. Jistě, tam kde není signál, tam nepomůže ani digitál, ve většině míst signál je, ale víceméně s duchama a to je na LCD a plasmovkách sakra vidět!
V dnešní době je nejlepší si pořídit CSLink, ovšem pro každou TV zvlášť přijímač (parabola a vícevýstupový LNB stačí jeden).
Foolproof (2713)|28.9.2008 11:58
[quote=mirekv;193547]S tím analogem to není zas až tak růžové, důležitá je distribuce k vysílači.[/quote]

Taky.
Pokud je CRT televize, je to skoro jedno, ale upscalovaný analog na takové větší plasmě je o dobrých 20 % lepší, než příjem z nízkobitrateových transponderů. Doby, kdy CSlink vysílal s rozumným datovým tokem jsou jaksi pryč, ale faktem je, že z hlediska kvality je to asi nejlepší varianta.

Ovšem v úvodu threadu je "SD signal neni pro me dostacujici", takže asi smůla, HD z toho nevykouzlí.
Marfa (106)|28.9.2008 12:52
Asi jsem to spatne popsal, jedna se mi o to abych mel lepsi signal, nez mam ted momentalne -tudiz signal co nabizi, spis ten ktery povinne platime ct.
Foolproof (2713)|28.9.2008 16:08
Jak psal Mirek, zatím paket Czechlink nebo jak se to dneska - tedy DVBS - Astra 23. Receiver s dobrým MPEG2 dekoderem a výstupem HDMI .
Marfa (106)|2.10.2008 10:03
[QUOTE=axicom;193523]UPC ma naprosto hrozny obraz, nedoporucuji, momentalne je asi nejzajimavejsi karta TaT.[/QUOTE]

Chci se zeptat mam sony 32v4500, ktera ma zabudovany ci slot. Bude mi fungovat ta karta "TaT", bez Set-top.boxu,kdyz ji vlozim do tv?
VlaDamorava (466)|2.10.2008 10:08
Nebude fungovat. Na oficiálních stránkách SONY.cz píšou pro tuto TV:
Sledujte digitální televizní vysílání díky vestavěnému digitálnímu tuneru pro pozemní vysílání se standardním rozlišením (MPEG-2, přijímá i analogové vysílání).
Analogový tuner pro pozemní vysílání ANO
Digitální tuner pro pozemní vysílání (MPEG 2) ANO
Digitální tuner pro kabelové televizní vysílání (s podporovanými operátory ANO
Televizní tuner s vysokým rozlišením (MPEG 4) - H.264 (s podporovanými operátory) ANO

CI slot je určen pro případné kodování DVB-T.
Marfa (106)|2.10.2008 10:21
Jj, diky.

Takze zas smula a dalsi krabicka navic.
b337 (13)|6.10.2008 11:56
a co O2 TV je lepsi nez CSlink nebo horsi? mam panaka 37px80e bydlim v praze a zkusenost zatim takova ze z UPC(kabel) je obraz tragickej 1. asi spatny toky, 2. ten jejich uber sqelej stb co ma jen scart tomu asi taky moc nepridava, radsi jsem to docasne zapojil na normalni dvb-t(praha) kde mi obraz prijde vicemene slusnej otazka teda jak je na tom obrazove O2,Cslink a DVB-T?
petulak1 (23)|14.11.2008 17:18
Zdravím všechny,jsem normální smrtelník co každý večer po náročném pracovním dni zapne telku a s chutí koukne na nějaký ten pořad.V současné době řeším problém od koho pořídit digitální příjem.Přemýšlím o DigiTV,kteří za slušný peníz nabízí celkem dost programů,ale zde na fóru ho moc nechválíte a proč?Mám jít raději do Skylink,kteří nabízejí o dost méně programů?Budu mít LCD 94cm úhlopříčku.Poraďte kdo má zkušenosti.
Honza23 (80)|14.11.2008 18:23
Já osobně bych pořídil Skylink(dříve CSlink),podle mě nejlepší volba digitálního příjmu.
Já sám ho mám a opravdu spokojenost.
Radoo (1302)|15.11.2008 14:51
Skylink je nejkvalitnější a nejlevnější forma příjmu (žádné měsíční paušály za základ), proto nijak zvlášť se o získání nových klientů starat nemusí, klienti přicházejí sami.
Nahrála jim v tom
- skvělá reklama na digitalizaci
- velké ploché panely zobrazující analog nevábným způsobem
- trapný průběh digitalizace pozemního vysílání