Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fixace nastavení grafické karty v OS.

wendy271 (44)|25.9.2008 21:34
Pro zpracování videomateriálu používám k celkové spokojenosti Power Director 4 pro jeho jednoduchost a intuitivní ovládání, které je důležité pro toho, který se střihovým SW nedělá denně.
Ne víc jak 2-3 x do roka sedám ke střihovému programu, abych dal dohromady DVD z natočeného materiálu.
ALE již několik dní se trápím s nastavováním grafické karty ATI Radeon 9550 v OS WinXP SP1. Pro úplnost ještě předesílám, že "střižnu" mám na samostatném diskovém oddílu a dokonce na fyzicky jiném disku než další dva OS. Jeden je "pro vše možné" a druhý jen pro vnučku a její "The Sims 2" se všemi dosud vyšlými variacemi této hry. V oněch dvou nejčastěji používaných OS stejná grafická karta pracuje normálně a nastavení 1680 x 1050 pro 22" LCD monitor zvládá spolehlivě.

Teď znovu k mému problému: Ve zmíněném "střihovém OS" se driver karty chová nestabilně a z karty často nedostanu větší rozlišení než 1024 x 768.
Když odinstaluju ATI produkty ze systému, tak po restartu OS oprávněně požaduje ke kartě driver, vezme si ho z příslušného CD vloženého do DVD-ROM mechaniky, nahlásí že vše proběhlo OK, ale pak nastanou dvě situace:
1. Driver je funkční jak má být, dosáhnu rozlišení 1680 x 1050 (je k mání i vyšší), práce v OS je na velkém displeji příjemně komfortní, jenže po vypnutí PC je na druhý den rozlišení opět jen 1024 x 768, všechno je 2 x větší a hrubší a ve správci hardware je symbol VGA s vykřičníkem, ale v této fázi aktualizace ovladače nepomáhá, jedině opět odinstalovat všechno od ATI a znovu ...

2. Driver vyšší rozlišení nenabízí a veškerá procedura s instalací proběhla zbytečně - důvod je mi neznámý.

Vůbec netuším, co s tím. Ta samá karta, ten samý ATI driver v jiném OS jsou funkční od prvotní instalace,
a v tom střihovém OS mám takovéhle problémy.
Mám ještě v záloze pokus vrátit na diskový oddíl "image" pořízený Ghostem někdy před půl rokem, tehdy ony výše popisované problémy vůbec neexistovaly.

Teď jen, kdyby někdo nabídl, co s tím. Sám už si nevím rady, než opakovat instalace, čistit ručně registr od všech ATI příznaků, ale i když uspěju, tak po vypnutí PC budu opět v bodě "nula".
Foolproof (2713)|25.9.2008 22:11
Hmm....

PowerDirector je už verze 7......
windows už mají SP3........
zhruba 100x lepší karta od ATI se dá koupit (asi AGP) třeba na Aukru i jenom za marži z poštovného

tím bych asi začal při řešení.
stayman (12393)|25.9.2008 22:21
ATI by som neporadil ani nepriatelovi..
Pytkin (7947)|26.9.2008 00:13
stayman : +1
Doom (2331)|26.9.2008 07:49
obnov ten OS z image a nehledej chybu - strávíš tím víc času než doplněním chybějících věcí do obnoveného. a doinstaluj si aktuální service packy a záplaty. a samozřejmě taky nejnovější ovladače