Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NOVA HD od 1.10.2008

jarino1978 (8045)|25.9.2008 17:51
- tak bratia Češi a možno aj my Slováci. Máme sa na čo tešiť... Dostupnosť bude na SKYLINK na freq., kde vysiela teraz STV3. Pripravuje sa EUROSPORT HD a FILMBOX HD.
Man5on (661)|26.9.2008 10:16
Radši bych bral ČT HD a sledoval Ligu mistrů v HD než Ordinaci a Pojišťovnu, snad jen na ty F1 se těším.
Ale každopádně je to super pokrok v českým HD, to Novákům tleskám. A ať už pohnou s tím Nova Sport HD.
Pitomec (10211)|26.9.2008 12:12
Nova HD je k ničemu, protože kromě několika málo pořadů vyráběných přímo v HD se stejně všechno provádí upscalingem z SD (čili defacto totéž, co umí každý HD zobrazovač) a kvalita tak nikdy nemůže být lepší. Je to jenom oblbování lidí a marketingový tah firmy CME, která chce dokázat že je "lídrem digitalizace", jak se sami nazývají :-I
artam (1147)|26.9.2008 13:40
Pitomec: Hadam ta kvalita bude predsa len o "chlp" lepsia, ked sa upscaling do HD urobi zo zdrojoveho signalu pred kompresiou do distribucie, nez na strane televizora upscaling z uz skomprimovaneho mpegu s mizernym bitrate.
Pitomec (10211)|26.9.2008 14:00
Tak nebo onak, žádná hitparáda to nebude (a pokud se bavíme o obsahu vysílání TV Nova, tak to myslím komentář nepotřebuje vůbec...).
Pytkin (7947)|26.9.2008 14:09
[QUOTE=Pitomec;193341]Nova HD je k ničemu, protože kromě několika málo pořadů vyráběných přímo v HD se stejně všechno provádí upscalingem z SD (čili defacto totéž, co umí každý HD zobrazovač) a kvalita tak nikdy nemůže být lepší. Je to jenom oblbování lidí a marketingový tah firmy CME, která chce dokázat že je "lídrem digitalizace", jak se sami nazývají :-I[/QUOTE]

Neni to uplne tak .. Urcite to prehanaju cez seriozny upscaler , ktory neni zabudovany v ziadnej telke .. Takze zmysel to ma ..
Pitomec (10211)|26.9.2008 14:13
Mohou to hnát přes cokoliv, ale jak pravily již naše babičky, tak z ho*na bič neupleteš - prostě SD zůstane SD navždy a neexistuje nic, co by z toho vyčarovalo HD. To je jenom oblbování lidí. Mnohem lepší by bylo jít cestou SRN programů, kde HD poslali k čertu a SD vysílají s dostatečným datovým tokem. A ne jak tady, kde bude Nova HD s rozlišením ani ne plným (tj. 1080p) a o datovém toku si iluzi taky nedělám.
Man5on (661)|26.9.2008 14:25
Nemáš úplně pravdu. Na ORF1HD, kde vysílaj krom HD obsahu i upscalovaný SD, je obraz pořád lepší než na kvalitních SD kanálech typu ZDF, ARD, ČT ad. Každopádně je Nova HD první českou vlaštovkou, tak za ten pokrok buďme rádi.
axicom (626)|26.9.2008 14:36
No jo, nam cechackum je tezke se zavdecit, vetsina nedavno vyhazela CB telky a Rubiny, ted tu ohrnuji nos nad prvnim CZ HD programem.
Pytkin (7947)|26.9.2008 14:41
ked uspcaler stoji 10.000 EURO , tak urcite spravi lepsi obraz , ako ten zabudovany v telke za 1000 euro ..
nehovorim ze to je adekvatne serioznemu HD signalu .. Ale je to stale lepsie ako spolahnut sa na tie chipy v telke (casto pochybnej kvality) .. Nemam s tym osobnu skusenost .. ale v Orange kablovke ide cez to STV 1, 2 a vraj je to super ..
Pitomec (10211)|26.9.2008 15:37
[quote=Man5on;193361]Nemáš úplně pravdu. Na ORF1HD, kde vysílaj krom HD obsahu i upscalovaný SD, je obraz pořád lepší než na kvalitních SD kanálech typu ZDF, ARD, ČT ad. Každopádně je Nova HD první českou vlaštovkou, tak za ten pokrok buďme rádi.[/quote]
Sorry, ale upscalovaný HD obraz nemůže být nikdy kvalitnější než ten primární SD - to by bylo nějaký perpetum, kdyby tomu tak bylo :-D Jediné vysvětlení může být v tom, že na šrot-HD zobrazovačích je ten SD signál nedívatelný, ale to jaksi není chybou vysílání, nýbrž lidí, že místo investic do kvality vymetají ElectroWorldy a Datarty a nakupujím odpad, po kterém už za hranicema neštěkne ani pes...
A Nova HD už tady kdysi jako první vlaštovka byla (když vynecháme UPC a O2, kde je HD taky) a jak rychle přišla, tak zase zmizela. Na ty jejich sra*ky stačí i VCD 352x288 9-)
jarino1978 (8045)|26.9.2008 15:37
ale uznávaš, že niekde a niekdo musí začať... No nepozrieš si večerné správy v HD ??? Ale vážne, som vďačný aspoň za to, že to HD je už tu. A nepísal som Ti o tom minulý rok ????
Pitomec (10211)|26.9.2008 15:47
No pokud by se mělo opravdu někde začít, tak si to představuju tak, že Nova např. vezme všechny díly Vinnetou a z filmového pásu to nechá naskenovat do HD a odvysílá. Rozhodně ne tak, že vytáhne kopii na Betě (navíc s ořezaným obrazem po stranách) a jakýmsi šidítkem alá upscaling vytvoří HD, které pak nabídne naivním Novákům, celým natěšeným na HD 9-) :-E A zprávy jsou mně úplně u pr**le, stejně tam někdy přebírají věci z youtube, kde je rozlišení jak u mobilu...
Man5on (661)|26.9.2008 15:47
[QUOTE=Pitomec;193365]Jediné vysvětlení může být v tom, že na šrot-HD zobrazovačích je ten SD signál nedívatelný, ale to jaksi není chybou vysílání, nýbrž lidí, že místo investic do kvality vymetají ElectroWorldy a Datarty a nakupujím odpad, po kterém už za hranicema neštěkne ani pes...[/QUOTE]

... jakože za hranicema se vracej zpátky k CRT, nebo jak to mám chápat? Seš inteligentní člověk, o tom nepochybuju, ale myslím si, že žádnej HD zobrazovač doma nemáš, takže jenom teoretizuješ a nemluvíš moc z praxe.
Pytkin (7947)|26.9.2008 15:52
pitomec : kazdy si lahko moze overit na svojej telke , ze mu upscalovana HD stanica hra lepsie ako SD .. Aj ked sa ti to nepaci , je to holy fakt .. Koniec koncov uz to tu pisal Man5on o ORF1HD ..
Pitomec (10211)|26.9.2008 15:53
[quote=Man5on;193371]... jakože za hranicema se vracej zpátky k CRT, nebo jak to mám chápat? Seš inteligentní člověk, o tom nepochybuju, ale myslím si, že žádnej HD zobrazovač doma nemáš, takže jenom teoretizuješ a nemluvíš moc z praxe.[/quote]
Ani se tak nemusí vracet k CRT jako to, že kupují zobrazovače, jenž mají zobrazení SD signálu na přece jenom lepší úrovni než krámy, které se prodávají za pár peněz tady, a které právě lidi nejvíc vykupují (přičemž doma pak hodí šavli, když uvidí obraz) 9-)
A HD zobrazovač nemusím mít nutně doma - mnohem lepší je vidět celou řadu různých značek a modelů u lidí v praxi, než plácat blbosti podle jednoho typu, který si koupím domů 8-)
Pitomec (10211)|26.9.2008 15:57
[quote=Pytkin;193373]pitomec : kazdy si lahko moze overit na svojej telke , ze mu upscalovana HD stanica hra lepsie ako SD .. Aj ked sa ti to nepaci , je to holy fakt .. Koniec koncov uz to tu pisal Man5on o ORF1HD ..[/quote]
Mohl psát cokoliv, já mám zkušenost naprosto opačnou a ostatně i Němci nejsou takoví hlupáci, aby vysílali v SD, když by upscalingované HD bylo lepší. Tady už se projevuje komplex naivních majitelů HD zobrazovačů, kteří si musí za každou cenu dokazovat, že ten "jejich nákup" HD zobrazovače bylo terno a nikdy jinak (když ve skutečnosti je to přesně naopak a stará jim doma dává kapky za to, že ta mazanice není k dívání :-E ).
Pytkin (7947)|26.9.2008 15:58
pitomec : tvoje nazory ma neprekvapuju .. viem ze s tebou sa neda o nicom diskutovat , lebo ty mas vzdy pravdu ..
Pitomec (10211)|26.9.2008 16:05
Nevím jestli mám pravdu, zato ale vím, že mám zrak v pořádku - takže když se na něco nedá dívat, tak tady nebudu jako magor tvrdit opak jenom proto, že jsem si v pomatení smyslů koupil HD zobrazovač a je mně blbý přiznat, do jakýho ho*na jsem šlápl (jak to tady dělají někteří jiní). Z HD zobrazovačů je jenom velmi málo použitelných modelů (např. nové Plazmy od Panasonicu ano, LCD TV naprosto žádná - to je omyl dějin, že to vůbec někdy někdo vyrobil).
Pytkin (7947)|26.9.2008 16:14
pitomec : videl si obraz STV1, 2 upscalovany na orange doma ?
Pitomec (10211)|26.9.2008 17:59
Ne - vidím dnes a denně STV1 ze SkyLinku a mám možnost vidět pseudoHD v podobě O2. Prostě kde je jenom SD signál, tak se žádný HD vyčarovat nedá a je zbytečné o tom dál diskutovat. To je jako vzít Trabanta, napsat na něho AMG a čekat, že pojede 300km/h 9-)
jarino1978 (8045)|26.9.2008 18:18
[QUOTE=Pytkin;193373]pitomec : kazdy si lahko moze overit na svojej telke , ze mu upscalovana HD stanica hra lepsie ako SD .. Aj ked sa ti to nepaci , je to holy fakt .. Koniec koncov uz to tu pisal Man5on o ORF1HD ..[/QUOTE]

- svätá pravda...
- poprípade, keď máš dobrý receiver, tak ani obrázok SD s dostatočným dátovým tokom je veľmi pekný , keď ho pošleš upscalované do telky... nie je to síce naitívne HD, ale je to vcelku tomu blízke ( keď si odmyslím napr. detaily trávy ).
jarino1978 (8045)|26.9.2008 18:20
[QUOTE=Pitomec;193396]Ne - vidím dnes a denně STV1 ze SkyLinku a mám možnost vidět pseudoHD v podobě O2. Prostě kde je jenom SD signál, tak se žádný HD vyčarovat nedá a je zbytečné o tom dál diskutovat. To je jako vzít Trabanta, napsat na něho AMG a čekat, že pojede 300km/h 9-)[/QUOTE]

- to máš síce pravdu. ale mal si možnosť pri LOH porovnávať obraz z CT2 SD a STV3 HD ? keby si nevidel logo stanice, pri niektorých záberoch by si nerozoznal, či je to SD a HD.
- je pravda, že z SD nebude nikdy HD, to je fakt, ale ak si sadnú prepočty v režazci, výsledok je veľmi dobrý
Pitomec (10211)|26.9.2008 18:23
No tak vidíš, že je to HD k ničemu, když ani není poznat rozdíl mezi SD :-D
A výsledek může být jaký chce, Nova je sra*ka sama o sobě, takže to nestojí za vyhazování peněz za nějaký receiver s HD podporou jenom kvůli této jedné stanici...
jarino1978 (8045)|26.9.2008 21:22
- nie, nie, nie. Pitomec, práve že toto som práve nemyslel. práve naopak som Ti chcel dokázať, že upscaling má svoje opodstatnenie. To, že v čase LOH si niekedy nevidel rozdiel medzi SD CT2 a HD STV3 som chcel poukázať práve na upscaling. Môj receiver je default nastavený na 1080i, čiže upscaluje kvalitný signál SD tak dobre, že niekedy ani vážne nevieš o tom, že je to SD. Samozrejme HD je iná kávička... Ale to ma už za tie roky už poznáš, že v HD nikdy neustúpim...
- a o HD veru nemám núdzu ( 37 HD programov )
Pytkin (7947)|27.9.2008 02:11
jarino " my ale hovorime o trosku kvalitnejsom upscaleri , ako mas doma ..
Man5on (661)|29.9.2008 11:57
[QUOTE=Pitomec;193375]Mohl psát cokoliv, já mám zkušenost naprosto opačnou a ostatně i Němci nejsou takoví hlupáci, aby vysílali v SD, když by upscalingované HD bylo lepší. Tady už se projevuje komplex naivních majitelů HD zobrazovačů, kteří si musí za každou cenu dokazovat, že ten "jejich nákup" HD zobrazovače bylo terno a nikdy jinak (když ve skutečnosti je to přesně naopak a stará jim doma dává kapky za to, že ta mazanice není k dívání :-E ).[/QUOTE]

[QUOTE=Pitomec;193374]Ani se tak nemusí vracet k CRT jako to, že kupují zobrazovače, jenž mají zobrazení SD signálu na přece jenom lepší úrovni než krámy, které se prodávají za pár peněz tady, a které právě lidi nejvíc vykupují (přičemž doma pak hodí šavli, když uvidí obraz) 9-)
A HD zobrazovač nemusím mít nutně doma - mnohem lepší je vidět celou řadu různých značek a modelů u lidí v praxi, než plácat blbosti podle jednoho typu, který si koupím domů 8-)[/QUOTE]

O zobrazení SD na televizích s vysokým rozlišením panelu toho tady bylo napsáno už hodně, co člověk to názor. Já jen, že jestli si myslel mě jako troubu co nakupuje krámy po Elektroworldech zatím co na západě se toho zbavujou, tak si mě docela pobavil, protože moje tv je sic loňskej model, ale byl velice dobře prodáván i na západě a dle recenzí byl "best buy". Takže si myslím, že sem do ho*na nešlápl a ani stará mě nevysírá, protože SD z CS linku a DVD, jakožto kvalitní SD signál, je víc než slušně zobrazenej ;)

Zpátky k tématu, nevíte někdo v kolik to Nova dneska spustí?
Pitomec (10211)|29.9.2008 18:22
O ElectroWorldu se to obecně ví, že je založen na prodeji výběhových modelů (které skoupí v dostatečném počtu, aby nemohl nikdo konkurovat) - takže od těch vetešníků fakt raději nic nebrat 8-)

A mimochodem o Plazmě Panasonic jsem psal jako o jedné z mála (použitelných) vyjímek v souvislosti s HD zobrazovači :-)
dreamsat1 (51)|29.9.2008 18:48
[QUOTE=jarino1978;193432]
- a o HD veru nemám núdzu ( 37 HD programov )[/QUOTE]


Ze se do toho pletu,na cem to prijimas ?
jarino1978 (8045)|29.9.2008 19:18
- Vantage HD + Diablo
MONYS (460)|29.9.2008 19:31
Jo hd na diablo půjde věčně ale zejména dočasně,Premiere brzi tma taktéž Canal nordic !
dreamsat1 (51)|29.9.2008 19:44
[QUOTE=jarino1978;193760]- Vantage HD + Diablo[/QUOTE]

Uz jsem myslel ze Vantage umi sdilet....
jarino1978 (8045)|29.9.2008 19:53
[QUOTE=MONYS;193764]Jo hd na diablo půjde věčně ale zejména dočasně,Premiere brzi tma taktéž Canal nordic ![/QUOTE]

- s tým ale nenarobíme nič. ale je to stále dookola, niečo chvíľku nejde, potom zasa dlho ide...
jarino1978 (8045)|29.9.2008 19:55
[QUOTE=dreamsat1;193766]Uz jsem myslel ze Vantage umi sdilet....[/QUOTE]

- zdieľanie nepovažujem za stabilné. Ale zasa nie je dobré , keď máš všetko pri nohách. Radšej si priplatím za vznikajúci HD balík na Skylink-u....
dreamsat1 (51)|29.9.2008 20:11
[QUOTE=jarino1978;193768]- zdieľanie nepovažujem za stabilné. Ale zasa nie je dobré , keď máš všetko pri nohách. Radšej si priplatím za vznikajúci HD balík na Skylink-u....[/QUOTE]

Pokud mas prime priponeni a kvalitni net,tak jdou i SkyHD UK bez cukani a tam myslim ze je nejlepsi nabidka v HD na celem orbitu.
jarino1978 (8045)|29.9.2008 20:15
- .... a dobrý server....
- mať tak full SKY HD, tak verím tomu, že by som asi zblbol, lebo by som musel stále čumieť do bedne...Jednoznačne najlepšia ponuka a voľba...Bez debaty....
Pavel_tempx2 (829)|29.9.2008 21:48
Chtěl jsem tady jenom něco říct Pitomcovi, že s ním v některých věcech souhlasím, pokud se podíváte na některé datové toky ze satelitu, tak je to děs a hrůza, stejně jako v DVB-T se tam provozovatelé snaží nacpat co nejvíc programů a by za stejné náklady měli co největší zisky.
dreamsat1 (51)|30.9.2008 17:11
Tak uz to jede,sice na kmitoctu 11797/H 27500 3/4.
Obraz je uplne luxusni a takovy upscaling z SD jsem na orbitu asi jeste nevidel.Uz se tesim na CSI,nebo LOST.
Pytkin (7947)|30.9.2008 17:23
dreamsat1 : Kvalitny upscaler proste je citit .. kurva ked stoji niekolko sto litrov , tak nieco musi robit .. Ale pitomec ti povie , ze si slepy , lebo z SD nikdy nebude dobry obraz ..
Honza23 (80)|30.9.2008 17:57
[QUOTE=dreamsat1;193934]Tak uz to jede,sice na kmitoctu 11797/H 27500 3/4.
Obraz je uplne luxusni a takovy upscaling z SD jsem na orbitu asi jeste nevidel.Uz se tesim na CSI,nebo LOST.[/QUOTE]

Funguje ještě na tom transpordéru Nova HD ?Mně to nechce vůbec nic najít
jarino1978 (8045)|30.9.2008 17:59
[QUOTE=Pytkin;193936]dreamsat1 : Kvalitny upscaler proste je citit .. kurva ked stoji niekolko sto litrov , tak nieco musi robit .. Ale pitomec ti povie , ze si slepy , lebo z SD nikdy nebude dobry obraz ..[/QUOTE]

- opätujem Ti odpoveď : Lenže Pitomec myslel iný upscaler...
jarino1978 (8045)|30.9.2008 17:59
[QUOTE=dreamsat1;193934]Tak uz to jede,sice na kmitoctu 11797/H 27500 3/4.
Obraz je uplne luxusni a takovy upscaling z SD jsem na orbitu asi jeste nevidel.Uz se tesim na CSI,nebo LOST.[/QUOTE]

... a pozeráš na SKY HD UK ??? Teda sharingom....
dreamsat1 (51)|30.9.2008 18:09
Pozeram,rozhodne tak pekne SD prevedene na HD tam nemaji.Filmy na Movie kanalech jsou vsechny v HD,mozna se mylim.
Upoutavky mezi filmy,nektere reklamy a nektere serialy na Sky1 jsou nic moc a v 4:3.
Pitomec (10211)|30.9.2008 19:13
[quote=Pytkin;193936]dreamsat1 : Kvalitny upscaler proste je citit .. kurva ked stoji niekolko sto litrov , tak nieco musi robit .. Ale pitomec ti povie , ze si slepy , lebo z SD nikdy nebude dobry obraz ..[/quote]
Nevím co cítíš ty, ale já cítím, že když se z SD udělá HD někde ve studiu, pak se HD odvysílá a následně u uživatele zase dojde k převodu z vysílaného HD do nativu (ve kterém HD zobrazovač uživatele pracuje), tak je to víc kvalitu devastující, než jeden převod z SD do HD. Ale samozřejmě beru, že je každý nadšený jak prvnička po styku, protože pokud je tady u Novy mizerné SD a o trochu lepší HD, tak se pak to HD jeví jako zázrak - bohužel při srovnání kvalitního SD (např. SRN programů nebo i ČT z CS Linku) a HD v podání TV Nova je to SD jasně lepší. A nemluvě o tom, co Nova vlastně vysílá za obsah...
dreamsat1 (51)|30.9.2008 19:51
[QUOTE=Pitomec;193955]
- bohužel při srovnání kvalitního SD (např. SRN programů nebo i ČT z CS Linku) a HD v podání TV Nova je to SD jasně lepší. A nemluvě o tom, co Nova vlastně vysílá za obsah...[/QUOTE]

Tos napsal fakt pekne,paneboze.
Tak si to pust at vidis rozdil,obsah je jina vec....
mate540 (20)|30.9.2008 19:56
Potrebujem zaregistrovat TandT kartu na ceskeho obcana na slovenskej sklink nejde hd nova. Ak sa tu najde niekto ochotny ja zaregistrujem sklink. Stači ak si vymenime registracne udaje.
[email]juro227@volny.cz[/email]
jarino1978 (8045)|30.9.2008 20:22
- ja Vám teda zatiaľ len závidím. no idem kúpiť kartu T@T ( Skylink ), zaregistrujem v CZ a verím, že sa skoro dočkám. serem na názory, či Nova vysielato to, alebo ono. rád privítam každý HD kanál...
jarino1978 (8045)|30.9.2008 20:22
[QUOTE=mate540;193974]Potrebujem zaregistrovat TandT kartu na ceskeho obcana na slovenskej sklink nejde hd nova. Ak sa tu najde niekto ochotny ja zaregistrujem sklink. Stači ak si vymenime registracne udaje.
[email]juro227@volny.cz[/email][/QUOTE]

- myslím, že nebudeš iba sám. pripájam sa aj ja...
Honza23 (80)|30.9.2008 20:46
Tak teďka koukám na Novu HD a je to opravdu znát,hlavne na zadních objektech(tráva,stromy apod).Lidi mi připadají úplně stejní jako na SD.Před chvilkou ukazovali opoutávku na Ztraceni 3 a je to opravdu nádhera a kdo říká že ne,tak ať si zajde k očnímu.
Oprava:teďka sleduju ordinaci v růžové zahradě a je to dost znát i na těch lidech
skypi (176)|30.9.2008 21:14
Hlavně je to na první pohled znát např. živých na záběrech ze studia - zprávy - Borhiovu zrovna nemusím, ale v HD jsem si ji prohlíd :-)

Při střizích ve zprávách na reportáže je to jasně vidět, o kolik je to v nativu HD kvalitativně jinde (nemluvě o tom, že to jde i ještě líp!).