Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le40a786

Zoli37 (30)|25.9.2008 15:18
Dobrý deň prajem, máte s týmto super TV voľajaké skúsenosti? Chcel som kúpiť 6kovú radu 656, ale asi tento TV s LED posvietením bude asi lepší, čo poviete??? Dopredu ďakujem za príspevky...
majkicz (872)|25.9.2008 15:40
marshalx (23)|2.10.2008 22:10
Proč už někdo nenapíše nějakou recenzi na tento model? :-) Já už to nemůžu vydržet :-)
jobler (29)|3.10.2008 18:55
Ahoj vsem, koupil jsem tuto tv a chtel bych ji propojit s PC, jaky typ spojeni mam spis pouzit, VGA nebo DVI-HDMI. Na PC budu prevazne koukat na HD filmy v mkv atd. a obcas nejakou hru. Diky
marshalx (23)|3.10.2008 20:31
jobler: Moooc tě prosím, já i všichni ostatní určitě, aby si napsal své dojmy z tohoto modelu. Budeme ti moc vděční :-)
jobler (29)|3.10.2008 21:19
Takze jsem zkusil obe varianty propojeni nejprve pres

VGA - zobrazeni zcela bez problemu
HDMI - nejprve me mne to zobrazovalo obraz ve vyrezu, po stranach byly pruhy asi o sirce 5 cm, coz jsem nakonec odstranil poladenim grafice (HD4870) v catalystech.

Zkousil jsem par filmu 1080p(720p) aj. v obou pripadech propojeni VGA i HDMI obraz perfektni, nespozoroval jsem mezi nimi nejake vetsi rozdily.

Hry jsem zkusil jen tak narychlo
GRID-pres VGA se mi nepodarilo rozjet v rozliseni FHD,ale jen 1600x1200, pres HDMI ve FHD bez problemu
CRYSIS-VGA i HDMI bez problemu, obraz perfektni.

Co tyka toho input lagu o kterem se porad mluvi,tak pres VGA bych rekl naprosto neznatelny spis zadny, pres HDMI jsem taky nejake odezvy nespozoroval,ale mozna to jen muj pocit. Urcite nedochazelo k tomu abych narazel do zdi nebo vyjizdel z trati, jak se nekde pise. Po par minutach hrani jsem zapomnel na nejaky input lag a pekne si zajezdil GRID s volantem, nejsem teda zadnej velkej paran, ale prechod z 19' monitoru na 40' je bomba.

Jinak co se tyka zobrazeni cerne barvy, proto jsem se rozhodl i pro tento model, byl jsem na cernou vzdy hodne citlivej, tak obraz naprosto excelentni. Byl jsem zastancem vzdy plazmy, protoze ty fleky co predvadeli LCD pri tmavych zcenach me vubec nebraly, ale myslim ze s prichodem LED podsviceni ma plazma s nejvetsi pravdepodobnosti odzvoneno. Pri sledovani filmu, nejsem schopen rozeznat prechod mezi sasi TV a cernyma pruhama u filmu a to pri sledovani v noci v uplne tme, clouding a BB je pro tuto TV neznamou. Mam teda stahle podsviceni z 10 na 5,ale myslim,ze pujdu i na 4 i 3, protoze ty LEDky maji fakt vykon.

Takze to jsou narychlo moje postrehy, TV mam teprve dva dny, takze jsem se k nejakemu podrobnemu zkoumani a nastavovani nedostal. Ti kdo se nemuzete rozhodnou, tak do toho jdete.
jarino1978 (8045)|3.10.2008 22:09
gratulujem!
marshalx (23)|3.10.2008 22:25
Děkuji. Díky tobě jsem se definitivně rozhodl :-)
MGS (14)|3.10.2008 23:06
jobler: Dík za info taky půjdu do LE40A786
majkicz (872)|4.10.2008 09:59
[COLOR="Navy"]Jobler, dekuji, dalsi clovek co me utvrdil, ze mam cekat...ted uz jen aby to konecne sakra meli na skladeeeee :-!!! [/COLOR]
skrivka (19)|4.10.2008 11:20
jobler: Můžeš prosím tě napsat jak vypadá na této LCD zpracování SD signálu ve srovnání s plazmovou technologii? Jsem totiž asi jako jsi byl ty, více nakloněn k plazmě, ale tento model se mi hodně líbí :)
mvaldo (76)|4.10.2008 12:56
Jobler, prosim Ta ako si 786tka poradi s DiVX? ;)
inak, gratulujem k Tvojmu rozhodnutiu ;)
jobler (29)|4.10.2008 15:56
Bohuzel nemam moznost vyzkouset kvalitu televizniho vysilani, ve zdejsi lokalite se vysila zatim pouze analogove a to jeste v dost mizerne kvalite, takze se k obrazu nebudu vyjadrovat, ale napr. SD z DVD pripojeny pres SCART vypada velice slusne skoro bych rekl vyborne. Vcera jsem si na zkousku poustel film Gladiator a po chvili jsem mel dojem, ze to snad ani neni v SD, malem jsem to zkoukl cely :-) U Divx zalezi na kvalite ripu, pouzite kompresy atd. a rekl bych ze bezny Divx (7OOMB) vypada stejne jak obraz z DVD, takze take velice slusne. Zkousel jsem napr. Divx Transformers (cca 1,3GB) a obraz byl vybornej. Poustel jsem teda z PC, muj player Divx nepodporuje, je to uz asi 10 let stary model :-)
luckyluke007 (38)|5.10.2008 08:27
A co větráček je tam ? a je slyšet?
xmen201 (23)|5.10.2008 11:31
Tohle mne taky zajima,pokud tam neni tak si ji kupuju.Odpovez co nejdriv moc diky..........
jobler (29)|5.10.2008 11:47
Priznam se, ze jsem si nejprve myslel, ze tam zadny neni, ale je tam. Neni teda temer slyset, muj kompresorek od rybicek ho spolehlive prebije, ale po odpojeni vsech rusivych zdroju zvuku a pri naprostem tichu slyset je, poslouchal jsem asi ze 2m. Nicmene uz pri zesileni zvuku na TV na stupen 2 prestava byt slyset.
lukkkas123 (16)|6.10.2008 00:19
CHtěl bych se zeptat na nzor těch co mají tuto televizi.Máte ji někdo připojeun k pc? Jak vypadá písmo v e full hd 1920 x 1080. Je to stejně ostré jak na klasickém monitoru? nebo je to kostrbaté a neostré jedná se mně o to jestli by jako monitor byla použitelná. Můžete zkusit třeba zapnout webovou stránku a hodit sem printscreen ?? Děkuj moc je to pro mě důležité abych se mohl rozhodnout jestli ji brát nebo by mně stačila levnější. Ještě jednou díky moc.
majkicz (872)|6.10.2008 10:59
[COLOR="Navy"]Ted jsem nepochopil, na co ti bude printscreen :D. Printscreen bude vypadat tak dobre, jak dobre ho dokaze zobrazit displej, na kterem ho budes zobrazovat. Tzn. tvuj monitor. To by to jedine musel nekdo vyfotit a to se mi jeste nepodarilo, aby bylo vse ostre tak, jako ve skutecnosti. Neni to mazle na A656, nevidim duvod, aby to bylo mazle na A786 ;)[/COLOR]
001david (169)|6.10.2008 13:22
To jobler: Nemáš náhodou 46" mám pocit, že 40" 786 nemá LED??????????
majkicz (872)|6.10.2008 13:23
[COLOR="Navy"]001david: NEPLET TU LIDI!!!!!! A786 jsou LED vsechny (40" i 46")
CCFL ma A756.[/COLOR]
001david (169)|6.10.2008 13:30
majkizcz: Sorry !!!!!! Půlka eshopů má uvedený kontrast 70.000 a o led nic nepíšou. tak to mě trochu zmátlo!! Některý to mají OK.
majkicz (872)|6.10.2008 13:34
[COLOR="Navy"]Necerpat info z eshopu :), tot je zaklad :).
70.000:1 ma A756.[/COLOR]
001david (169)|6.10.2008 13:41
No jo no!! SAM UK je na netu nemá, SAM GER má jen 789 SAM ČR pro jistotu nic???? Tak pak pátrej.

Někdo uvádí 70.000 + mpeg4 no a ono to je trochu jinak.

No já půjdu do 46A956
majkicz (872)|6.10.2008 13:44
[COLOR="Navy"]No je to na pendrek, co ti mam na to rict. Samsung v tom dela bordel jako hrom, zabit malo. Taky bych sel do 956, ale to je 10tkc navic a to uz fakt nemam :-( [/COLOR]
KajaCZE (47)|6.10.2008 19:00
Tak konečně to má nějaký čech doma a napsal nám!!! Super. A jestli opravdu zkoušel hrát tak rychlou hru jako je GRID přes VGA i HDMI a nic. Tak pak není o čem mluvit.
LED podsvícení, dokonalý design, brutální kontrast, konečně parádní černá, 4x HDMI, FullHD
Co více dodat?

Jen bych se chtěl zeptat uživatele "joblera" jestli to kolem TV je pravé sklo nebo něco jiného. Nebo jestli tam nic není a mě se to jen z obrázků zdá.

Už aby byla skladem!!!
Díky joblerovi za dojmy.
jobler (29)|6.10.2008 23:39
Ram kolem obrazovky je z velmi leskleho hladkeho plastu, ktery je na okrajich pruhledny a taky se nej moc dobre lepi prach, skleneny je jen podstavec. Ten modry prouzek co je okolo a je videt i hodne na obrazcich, tak ve skutecnosti neni videt skoro vubec. Ovladac opet velmi leskly a hladky plast (klavirni lak) a ma podsvetlena tlacitka. Jinak jsem zustal u PC u tohoto propojeni DVI-HDMI 10m, format obrazu pouze scanovani a na hry jeste zapinam rezim E.MODE-GAME a odezva OPRAVDU!!! bez problemu.
KajaCZE (47)|7.10.2008 08:14
[QUOTE=jobler;195042]Ram kolem obrazovky je z velmi leskleho hladkeho plastu, ktery je na okrajich pruhledny a taky se nej moc dobre lepi prach, skleneny je jen podstavec. Ten modry prouzek co je okolo a je videt i hodne na obrazcich, tak ve skutecnosti neni videt skoro vubec. Ovladac opet velmi leskly a hladky plast (klavirni lak) a ma podsvetlena tlacitka. Jinak jsem zustal u PC u tohoto propojeni DVI-HDMI 10m, format obrazu pouze scanovani a na hry jeste zapinam rezim E.MODE-GAME a odezva OPRAVDU!!! bez problemu.[/QUOTE]

Super! Díky moc
nikofe (37)|7.10.2008 20:25
Hmm ja mam jednu otazku Ako je to s tym DVT-B? Na slovensku bude iba MPEG-4? A asi kedy budu na slovensku HD programy?
jarino1978 (8045)|7.10.2008 20:48
si teraz sa zobudil ?
imported_Jenda (10)|7.10.2008 23:30
Ahoj, zrovna jsem se rozhodl, že si Le40a786 koupím. Napadly mě 2 dotazy:
1)Odkud berou internetové obchody ty TV, když na oficiálním Samsung.cz o něm není ani zmínka? Myslím tím jestli je třeba dovážejí odněkud z Německa, pak mě napadlo, jestli se "oficiální" česká verze (až jí bude za měsíc všude víc) nebude prodávat s lokalizovaným FW. Ikdyž bych spíš čekal, že FW je jeden pro celou EU a jen si přehodím jazyk.

2)Řekl by mi někdo jestli bude na téhle úhlopříčce standartní pozemní digitál (se slušným pokrytím signálem) ze vzdálenosti kolem 3m koukatelný? - ještě jsem ho neviděl. Ono se říká, že to rozlišení a datový tok nic moc a přeci jen je to metr :)...dik
majkicz (872)|8.10.2008 09:29
[COLOR="Navy"]Ad.1) Bordel v tom ma Samsung, nechapu, proc na webu nic nemaji, kdyz v casopisech jiz normalne vidno reklamy na A786 (viz napr. S&V 10/2008). FW je shodny pro celou Evropu.

2) receno milionkrat jinde, ano, koukatelne bez problemu, horsi je Ocko a PublicTV.[/COLOR]
KajaCZE (47)|8.10.2008 14:22
Tak jediný Samsung který má specifikace na ofiko stránkách jsou nizozemci.
marshalx (23)|8.10.2008 20:42
Ahoj všichni. Nevydžel jsem to a koupil ji :-) LE40A786. Musím říct že obraz je nádherný, černá je černá, propojení s 8800GT bez problémů. Můžu jen doporučit. Divám se na ní ze 2 metrů a je to paráda. Zatím testuji, tak pak písnu mé poznatky. Jinak to spomalení (reakce na myš) je minimální.
marshalx (23)|8.10.2008 23:18
Tak trošku jsem testoval. Obraz z DVD sledovaný ze 2m je dle mého lepší než jsem čekal. Fakt pěkný!!! HD filmy bez debat nádherné. Jinak 100Hz Natural motion funguje sqěle, zatím nevím zda ho zapnout při filmech. Při dokumentu Planeta Země nutnost (utíkající vlk, různé záběry v pohybu, ...)

Dotykové tlačítka na levé straně telky jsou super :-)
majkicz (872)|9.10.2008 09:24
[COLOR="Navy"]Tak pridam krapitek ja. Nebylo moc casu, ale prece jen, vcera na Zlicine v Electroworldu meli 40A786. Kousek od ni stala 37A656, takze je moc porovnavat nejde (37" a nize ma horsi vlastnosti).
Nicmene, zpatky k 40A786...vypada fantasticky, ten hranaty design je mi mnohem blizsi nez zaoblene hrany na A656, modrou barvu na ni takrka clovek nepostrehne, spis je to cerna s prechodem do pruhledna :). A co vic, ona fakt netopi tak jak vedle stojici A656.
K obrazu: Bezelo tam demo Samsungu, animak, pak ruzne trailery k filmum. Barevnost skvela, cerna uzasna, a to i pri uplne cerne obrazovce s malym logem uprostred, netvorilo to zadnou auru okolo. Pri podsviceni naplno je to dobry vypalovak :D. Co me trochu zamrzelo (ale to se asi bude dat vyresit FW), tak pri 100Hz MP na Medium ci High to obcas vynechalo snimek :(. Takze radeji vypnout :). Ostrost a detailnost obrazu perfektni. Pletovka prirozena i pri tovarnim nastaveni Movie. Co vic rict, za 20minut toho clovek moc nestihne. V EW za 39tkc, na internetu za 32tkc i mene...myslim si, ze neni o cem...[/COLOR]
mvaldo (76)|9.10.2008 10:35
hej, len v eshopoch tak mozno koncom oktobra, aspon v SR :(
majkicz (872)|9.10.2008 10:58
[COLOR="Navy"]Jeste jsem zapomnel napsat poznamku k pozorovacim uhlum. Jsou mnohem, mnohem lepsi nez u A656. Prakticky az na pletovku zustavaji az zhruba do 160° barvy plne verne, bez vetsi degradace..[/COLOR]
davidbor (11)|9.10.2008 11:42
to se tam naní pudu dneska podívat taky náhodou LE46A956 tam nemaj.
majkicz (872)|9.10.2008 12:16
[COLOR="Navy"]Ne, pouze sedmickova rada (trojkova, ctyrkova, petkova a sestkova taky). A maji tam i ty nove Philipsy, taky pekna podivana...zel Philips si za podobnou TV rekne o 15-20tkc vic (ale zase ma vsecko vychytane, no)[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|9.10.2008 15:22
byl sem se tedy taky podivat na tom zlicine jestli by me nedonutila ta 786vratit mou 37656 a nedonutila.. rozdil v obraze pro me nebyl 10 000Kc,docela sem to tam prohlizel asi 40min nastaveni film,standart a dynamicky a obraz mi prisel dobrej asi kdo dnes kupuje tv a ma na ni ty penize tak to vypada jako fajn volba

jeste se na ni pojedu podivat bud zitra nebo o vikendu neco tam chci jeste zkontrolovat.. :-) a znova se ujistit..
majkicz (872)|9.10.2008 15:41
[COLOR="Navy"]Jak se ti zdaly pozorovaci uhly? A nepozorovals problem pri 100Hz MP? (hlavne pri nastaveni na High ci Medium mi prijde, ze obcas se nejaky snimek zapomene)
Pojedes testovat PS3? :D[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|9.10.2008 15:53
pozorovaci uhly mi prisly lepsi nez na 656 v ty prodejne ale vzhledem k tomu ze nad tou 656 sviti svetlo a nad tou ledkou ne a ta 656 je taky o neco nize takze je potreba se prikrcit aby to bylo zhruba stejny tak bych si nerad zas pomlouval svoji tv :-) kdyz by to nebyla pravda,doma na tu 656 koukam z pomerne brutalniho uhlu a v pohode..

vsim sem si ze u nejakyho videa asi teda vynechala snimek proste takovej cuk :-) ale pak sem to zas pekne dlouho nevidel

na co se chci zamerit je prechod tmavy sceny na svetlou nejsem si jistej jestli me tam neco nezarazilo ale je dost mozny ze sem si to jen vymyslel

teplo sem taky zkousel pekne jeden prst na 656 a druhej na 786 a asi o trochu min to bylo ale sem ovlivnenej protoze sem si to precet tady od tebe takze na to se taky jen tak ze zajmu kouknu

prodavace sem se jeste zeptal jestli by nemoh zhasnout to jedno svetlo nad 656 ale nejde necekal sem ze to pujde :-)

ps3 je pro deti :-) bych tam uriz hlavu nejakymu lokustovi.. :-) taky jenom sranda

edit:koukam na tu svoji 656 z brutalniho uhlu pokud sedim u pc jinak primo :-)
KajaCZE (47)|9.10.2008 19:21
Tak sem se na ni byl podívat také na Zličíně dnes a musím říci, že to není televize. To je klenot!!! Fantastický design. Ta hodně decentní modrá barva kolem je nádherná. Obraz byl podle mého famózní. Pozorování z úhlu i přímo naprosto stejné.
Jdu do ní... špička v oblasti audio-video techniky!!!
majkicz (872)|10.10.2008 09:57
[QUOTE=Panzer.Dragon;195554]pozorovaci uhly mi prisly lepsi nez na 656 v ty prodejne ale vzhledem k tomu ze nad tou 656 sviti svetlo a nad tou ledkou ne a ta 656 je taky o neco nize takze je potreba se prikrcit aby to bylo zhruba stejny tak bych si nerad zas pomlouval svoji tv :-) kdyz by to nebyla pravda,doma na tu 656 koukam z pomerne brutalniho uhlu a v pohode..

vsim sem si ze u nejakyho videa asi teda vynechala snimek proste takovej cuk :-) ale pak sem to zas pekne dlouho nevidel

na co se chci zamerit je prechod tmavy sceny na svetlou nejsem si jistej jestli me tam neco nezarazilo ale je dost mozny ze sem si to jen vymyslel

teplo sem taky zkousel pekne jeden prst na 656 a druhej na 786 a asi o trochu min to bylo ale sem ovlivnenej protoze sem si to precet tady od tebe takze na to se taky jen tak ze zajmu kouknu

prodavace sem se jeste zeptal jestli by nemoh zhasnout to jedno svetlo nad 656 ale nejde necekal sem ze to pujde :-)

ps3 je pro deti :-) bych tam uriz hlavu nejakymu lokustovi.. :-) taky jenom sranda

edit:koukam na tu svoji 656 z brutalniho uhlu pokud sedim u pc jinak primo :-)[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Vzhledem k tomu, ze nejsem duchodce, tak nemam problem si cupnout :D, takze jsem se ohybal, cupal, malem klecel :D. No a proste ma o dost lepsi ty pozorovaci uhly, jedina barva, co fadnela, byla pletovka... Jinak taky,kdyz sedim u PC, tak na telku koukam tak z uhlu 160° :).[/COLOR]
majkicz (872)|10.10.2008 09:57
[QUOTE=KajaCZE;195604]Tak sem se na ni byl podívat také na Zličíně dnes a musím říci, že to není televize. To je klenot!!! Fantastický design. Ta hodně decentní modrá barva kolem je nádherná. Obraz byl podle mého famózní. Pozorování z úhlu i přímo naprosto stejné.
Jdu do ní... špička v oblasti audio-video techniky!!![/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Uprimne, do spicky to ma daleko :), ale rekneme, ze v pomeru cena/vykon je to bezkonkurencni model.[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|10.10.2008 10:01
zrovna se chystam to tam jit zas okukovat :-) a najit nejakou chybu abych mel vecer klidnejsi spani dalkac asi nepujcej?
marshalx (23)|10.10.2008 11:32
Další poznatky. Teď pár negativních. :-)
1. ten skleneny/pruhledny ram kolem obrazovky obcas MÍRNĚ odrazi svetlo obrazu.
2. obcas se zaškobrtne funkce 100Hz Motion. (snad to vyresi firmware)
3. docela se usazuje prach na černém rámu :-)

Jinak stále nemam co vytknout obrazu. (a to sem puvodne Samsung nechtěl)
- žádný vadný pixel, flek či něco jiného, barvy jak mají být, žádné nádechy do fialova či červena.
Panzer.Dragon (1081)|10.10.2008 11:54
tak me taky dostala :-)

dneska sem tam byl taky tak 40min a to co sem videl me proste dostalo cerna je k nerozeznani od ramu a nejakej brakedance klip co tam bezel tak vypadal proste neuveritelne..

nenasel jsem zadnej problem i pri opravdu blizkym zkoumani
majkicz (872)|10.10.2008 12:47
[COLOR="Navy"]P.D: no jako jediny problem, co jsem na ni nasel ja, tak je to obcasne skobrtnuti 100Hz, ale to stjene nepouzivam ani na A656, tak co :D[/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|10.10.2008 12:51
takze vecer vracim 656 a zacinam hledat kde v praze maj tu 786 :-)