Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Nova DVB-T nebo Air Star 2 ?

pert_tvf (10)|2.12.2004 17:33
Ahoj,
chci si poridit nejakou DVB kartu do pocitace. Nemuzu se rozhodnout mezi TV Nova DVB-T a Air Star 2.

1) Mate nekdo zkusenosti s obouma?
2) Dodava se dalkovy ovladac k Air Star 2 v zakladu, nebo se musi dokoupit?
3) Nova DVB-t umi radia, Air Star 2 take?
4) Ma cenu uvazovat jeste o jine karte?


Diky vsem.

Pert
exTNT (1421)|2.12.2004 18:22
Smazáno.
D@ve (24)|2.12.2004 18:42
AirStar mam taky a da se rict, ze jsem spokojenej. Jediny s cim mam problemy jsou cesky znaky v EPG a teletextu.
Citlivost mi prijde docela dobra.
exTNT (1421)|2.12.2004 21:12
Smazáno.
pert_tvf (10)|3.12.2004 02:39
Diky za odpovedi. Jeste by to chtelo, aby se sem ozval nejaky majitel Nova.

Dalkovy ovladac? No protoze jsem linej, nemam televizi a mam jen pocitac a kdyz budu lezet doma u "televize" tak nebudu chtit stavat kvuli kazdemu prepnuti :-)

Zajimala by me narocnost na pocitac. Mam doma starsi Duron s raidovym polem, tak jsem myslel, ze bych z toho udelal neco jako televizni pocitac.
montess (11)|3.12.2004 15:53
Já mám též airstar + plnou verzi dvbvieweru a dálkové ovládání jsem vyřešil dávno tím, že jsem zakoupil klávesnici Chicony + myš, obojí s dosahem kolem 10ti metrů. A tak si sednu do pohovky, myš dám vedle sebe a koukáme spolu.
Ještě bych chtěl poděkovat extnt[color=red][/color] za ochotu se podělit o zkušenosti
montess
exTNT (1421)|3.12.2004 19:08
Smazáno.
Atkins (447)|4.12.2004 08:37
U karty Technotrend je diakritika taky spatne resp. bud spatne nebo bez. Nejak mne to ale netrapi
romkrom (22)|18.1.2005 14:19
Měl jsem rok kartu Airstar 2 a nikdy se mi s ní nepodařilo nahrát delší film bez chyby než 20 minut. Pak se začala zpomalovat až nakonec zatuhla a podobně. S novými ovladači zase nastaly problémy kvůli mpeg 2 kodeku. Nakonec se začala sekat a nebyla k použití. Nepřišel jsem na to proč, protože jsem vše měl nastaveno jako dřív. Nepomohli ani starší ovladače ani nově nainstalované WindowsXP, přitom signál byl ok. Bratranec má stejnou dobu kartu Nova a ta naopak nazačátku měla problémy s tím, že některé filmy šli nahrát jen s chybami (krátké kostičkované výpadky) a byla strašně pomalá při přepínání. Poslední ovladače ale tuto věc vychytali a teď už s ní nemá vůbec žádné problémy. Uspěšně nahrává celovečerní filmy a převádí je do DVD. Oba dva máme procesor 2,8GHz a 512MB RAM paměti. Airstar2 nemá vychytaný software, používá program třetí strany DVBViewer který je ořezaný, protože plná verze stojí peníze a stejně má problémy s timeshiftem. Tak jsem si koupil Novu místo Airstar2 a konečně mám kartu, která plní ty funkce které se píší na obalu. Tam kde Airstar2 měla problémy kupodivu tahle karta je nemá, ale musí být nainstalované poslední ovladače 17g. Její software je spolehlivější, vypadá stejně jako na satelitní kartě Skystar 1. U Novy se nemusí provádět žádná sofistikovaná instalace jako je odstraňování directshow fitru a pod. Ani Airstar2 ani Nova se nehádájí se Skystar1, jak bratranec tak i já je používáme dohromady bez problémů. Myslím si že Airstar 2 tehdá odešla, protože se odpálil tuner, připadal mi vždy moc horký, ale to nevím jistě.
Karell (45)|15.2.2005 16:31
To romkrom: Taky uvazuju o Hauppauge NOVA DVB-T a nasel jsem v diskuzich obcasne stestky na problemy s dualnim zvukem (jako ze kdyz vyberu jeden ze dvou zvuku, tak mi hraje jen v jednom kanale - jestli jsem to spravne pochopil). Jak funguje dualni zvuk u tehle karty, je s tim problem i u novejsiho SW?
exTNT (1421)|16.2.2005 09:54
Umí ta Nova nahrávat kompletní transport stream? AirStar to umí a docela se to občas hodí. Např. pokud chceš k duálnímu audiu zaznamenat i titulky a nebo nahrát dva paralelně vysílaný pořady.
A na ty připomínky "romkrom" - vadnej kus se vyskytne mezi čímkoli, navíc bez znalosti toho, co všechno máš v počítači, se těžko dá říct, že to byla chyba zrovna tý karty a ne třeba konflikt něčeho, s čím si nesedla. Čímž Tě samo nepřesvědčuju, jenom bych jí na Tvým místě tolik nezavrhoval.
Ta plná verze softu (DVBViewer) stojí 15 EUR a za ty peníze se zatraceně vyplatí.
richie (86)|17.2.2005 09:27
ja momentalne uvazujem o dalsej TV karte (doteraz som pouzival a v dvoch pc mi stale funguju celkom slusne dart tv-live fm a fly tv prime 34fm )
kedze u nas tiez zacali skusobnu prevadzku dvb-t uvazujem o
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv_solution/flydvbt_duo.htm
ale zatial som nikde nenarazil na ziadne skusenosti vie mi niekto z vas nieco k nej povedat ? .. s dvb som este neprisiel do styku tak neviem na co si dat pozor resp. v com mozu byt problemy .. vdaka