Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung ps42a457 a DVB-T_pomoc

a_hadada (33)|23.9.2008 13:57
Zdravím,
máme plazmu Samsung ps42a457 s integrovaným DVB-T Tunerem, ale vůbec si s tím nevíme doma rady, jak ladit digitální kanály? Je k tomu potřeba ještě set-top-box nebo jiné příslušenství? Když nastavím v "nastavení DTV" jakoukoliv zemi (Švýcarsko, Rakousko, Německo...) a dám ladit digitální kanály, žádný to nikdy nenajde. Nerozumím tomu, a tak se obracím především na majitele TV. Je tedy DVB-T tuner u této televize v ČR k ničemu??? Nebo jste ho nějak rozchodili?
Kibi (36)|23.9.2008 14:49
norma dvb-t je ve vsech zemich stejna, v tom problem nebude. pokud chytnes analog, tak digi by ti mel jit take, pokud v tve oblasti uz vysila.
a_hadada (33)|23.9.2008 15:14
Jsem brňák, mělo by to tedy jít normálně chytnout. Máte někdo s touto TV zkušenosti? Poradíte mi, jak chytnout digi vysílání?
Kibi (36)|23.9.2008 16:53
nalad si na tv presně frekvenci daneho vysilace a pak behej po pokoji s antenou nebo s ni zakrut na strese :) pripadne si nekde pujci stb, treba bude vazne problem v tuneru v televizi
MaxSand (91)|24.9.2008 08:39
Tady bych spíš řekl, že je to nastavením anteny. Pokud bydlíš v paneláku a máte společnou antenu, tak bych se ani nedivil kdyby to nešlo. Pokud na baráku tak skus si zavolat nejakého odborníka na anteny. Ono u nás na Ostravsku není problém, abych chytil analog i DVB-T na jednu antenu, ale musí být správně nasměrovaná. Kámoš chytá analog ze stejného vysílače jako já, ale digitál už nechytí. U nás byly antény dělány nové už s tím, že na nich půjde digitál.
Letohradok (94)|24.9.2008 16:10
Ak bývaš priamo v Brne, malo by to ísť na izbovú anténu. Na spoločné antény to nemusí ísť, tie môžu byť kanálové a smerové (nasmerované napr. na Kojál na Blansku: k29-ČT1, k46-ČT2 a k9-Nova).
V Brne v meste sú myslím 2 vysielače, ktoré vysielajú prvý multiplex (ten bol na kanáli 40, teraz by sa myslím mal presunúť na kanál 25 a o rok, po digitalizácií Kojálu, prejde definitívne na k29). Každý z týchto vysielčov má efektívny vyžiarený výkon 10kW. Druhý multiplex sa vysiela na kanáli 59 z vysilača Brno-Hády.
Ďalej O2 vysiela Novu a ČT1 v HD na kanáli 64, to ale s tým samsungom asi nechytíš, potreboval by si set-top-box s MPEG-4 HD dekodérom, alebo PC kartu (alebo Sony radu V4500, W, X). Tam je tuším výkon 2kW.
a_hadada (33)|24.9.2008 16:22
Eh, no tak díky, ale z toho posledního příspěvku jsem jako tv amatér toho moc nepochytil.
Letohradok (94)|24.9.2008 16:38
Sorry :), ja som tiež laik-amatér
Ja by som skúsil nasledovné:
- zistiť, ktorý vysielač je bližšie k tvojmu bydlisku a je k nemu menej prekážok:
- Brno-Hády
- Barvičova ulica
- tam nasmerovať izbovú anténu
- prípadne nainštalovať exteriérovú širokopásmovú anténu - napr. sito a nasmerovať na vhodnejší vysielač
- pripojiť anténu do tv a spustiť automatické ladenie, prípadne manuálne ladenie na kanál 40 a 59

Teraz som zistil, že aj druhý multiplex by mal ísť z obidvoch vysielačov.