Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Authoring na Blu Ray

jardafox (9)|21.9.2008 21:34
Nikde jsem tady žádný podobný téma nenašel, tak snad se to tady nikde jinde už neřeší. No už se mi zase plní disk nastříhanejma videama, tak si říkám, že je čas zase vyrobit nějakou kompilaci. A jelikož už tady je nějakej ten pátek blu ray, tak bych se vás rád zeptal na zkušenosti, pokud teda někdo nějaký má. Jak je to s authoringem (programy co sem tak rychle prolítl net, jsem nějaký zahlídl), lze vůbec normální vídeja vypalovat na blu ray, sestavovat menu, kombinovat to různě (třeba když by byla část disku zaplněná tím kvalitním videem a část klasikou z nějaký pět let starý kamery), a tak podobně. A ještě tohle všechno vytvořit z mýho pohledu uživatele, kterej zatím s blu ray nemá zkušenosti (Se střihem a authoringem jo) Jestli se to vůbec vyplatí do toho už teď investovat, nebo ještě nějakej ten rok, dva počkat? Co sem koukal tak ty média taky zatím moc levný nejsou a to že tady na tomhle foru o tom moc zmínek není mě taky zneklidňuje:D
clee (6592)|21.9.2008 22:47
jo, treba dvdarchitect5 umi authoring bluray...
stayman (12393)|21.9.2008 23:15
Pytkin (7947)|22.9.2008 00:21
jo .. bluprint oslovi vacsinu ludi tuna svojou prijemnou cenou ..

Este treba spomenut Scenarist ..
artam (1147)|22.9.2008 01:20
Postacuje aj Nero 8 a Blu-ray/HD DVD Video Plug-in, da sa v tom urobit authoring HD obsahu a menu pre Blu-ray, vratane vypalenia.
jardafox (9)|22.9.2008 10:41
díky za odpovědi, ale pořád tak nějak je tam dost nezodpovězenejch otázek, vyplatí se to? má to cenu už teď atd...Kdo tady s tím má osobní zkušenosti?
artam (1147)|22.9.2008 14:00
Ach jaj, to ti treba vsetko zistovat polopatisticky? ...pan je teda znacne lenivy zistit si to na webe :).

Tak napriklad: Nero 8 - 60 € + BD/HD plugin - 25 €, spolu = 85 €... na koruny si to hadam spocitas aj sam (ceny su pre download verziu, krabicova s manualom je + 10 €)
jardafox (9)|23.9.2008 09:02
tak ceny bych si zjistit dokázal, mně jde spíš o zkušenosti kdo tady s tím jaký má? kdo kdy dělal authoring na blu ray
Johny Akbuk (188)|31.10.2008 09:59
Tak já blu-ray dělám v Adobe Encore CS3. Program je uživatelsky příjemnej, vše je logicky uspořádáno a snadno pochopitelné. Možnosti programu poměrně široké.
Bohužel se stabilitou tohoto programu je to horší, občas zahlásí nějakou neznámou chybu, nebo spadne, je třeba se obrnit trpělivostí :-(
Jinou alternativu zatím nemám, důležitá je pro mne kompatibilita s ostatníma produktama Adobe a možnost z jednoho projektu exportovat Blu-Ray nebo DVD, čehož hojně využívám.
Pytkin (7947)|31.10.2008 10:51
Teraz som videl kalkulaciu na autoring disku DB a celkom ma sokovali ..

Authoring 7000 euro
Master 650 euro
1000-2500 kusov 1.99 euro/kus + 0.35 obal a celofan
ak je obednavka pod 1000 kusov + 500 euro
nulova tolerancia + 200 ero (inak je +/- 5%)

a dalsie fajnovosti :
AACS licencia 1200 euro
protipiratsky poplatok za licenciu AACS 0.03 euro/kus
Region content protection (RPC) + 500 USD

Celkom palba
stayman (12393)|31.10.2008 11:29
Ty koky, ze by som sa vysral na strih a robil authoring? :D
Foolproof (2713)|31.10.2008 15:03
To patří nějak k sobě, střih včetně autoringu.

Za zcela amatersky udělané DVDVideo z trati jako příloha k itineráři pro Rally Deutschland - roční plat takové uklizečky.:) Zadavatel jásal, ušetřil proti tamním dost a dost.:p

Kdo si chce užít, nechť si vyzkouší SonicScenaristBluRayAuthoring 4.2, má to i BD Javu a tomu se říká autorizace a ne naskládat klipy do template nebo dokonce použít předvyrobené menu typu "Naše dítě má 1 rok" s dortíkem a svíčkou.

S BluRay se pomocí Javy dají dělat divy, interaktivita vysoká, ale přiznám se bez mučení, zatím dokážu jenom to, co výše haním, dělám to v PowerDirectoru. Ten SonicScenarist mně zatím odolává, některé soubory tam nemohu dostat.......
stayman (12393)|31.10.2008 15:23
[QUOTE=Foolproof;198873]To patří nějak k sobě, střih včetně autoringu.[/QUOTE]

Hej??? A ako? :D
Foolproof (2713)|1.11.2008 03:45
Když na to pčijde, tak jeden klik myší navíc a je vyděláno.
surrealy (17)|11.11.2008 09:34
Authoring Blu-Ray a AVCHD:
Na jaře jsem začínal s PowerDirectorem přibaleným k Blu-Ray vypalovačce (dost omezený, pokud jde o přizpůsobení menu, ale jde s tím pracovat), zkoušel Scenarist (těžký a složitý, něco málo se mi podařilo), a v červenci čekal na DVD Architect 5 (stříhám ve Vegasu 8). Od té doby pracuju jen s ním, je dost flexibilní a hlavně podobný minulé versi i při práci s Blu-Ray (podporuje předpřipravené soubory ve Vegasu). Jen mě vadí, že výstup je pouze jako .ISO, takže na zkoušku v PC ho rozbaluji IsoBusterem.
stayman (12393)|11.11.2008 10:53
nainstaluj si toto: http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html, nic lepsie nepoznam, staci klik na image, namontuje sa na virtualnu mechaniku (to je to Clone..) a ked mas este sprazene prehravanie (autostart) s nejakym BD playerom, spusti sa ti tiez sam automaticky..
Pytkin (7947)|11.11.2008 11:43
stayman : je to lepsie ako ALCOHOL 120% ?
stayman (12393)|11.11.2008 12:58
Tiez som pouzival Alcohol doteraz. Ako vypalovaci soft nema nahradu,ale nepalim uz PS hry, takze iba ako virtualna mechanika je toto lepsie, nainstalujes bez nutnosti restartu a ti to spravi kolko potrebujes tych virt.mech. a vie sa to asociovat s roznymi typmi image suborov, a staci kliknut hocikde v zlozke na image a namontuje sa ti..
Pytkin (7947)|11.11.2008 13:05
no .. alcohol tusim tiez ide bez restartu .. mechanik mozes mat kolko chces tiez .. asociovat neviem ci sa da .. to som neskusal ..

iny vychytavky to nema hej ? potom vystacim s alkoholom :)
stayman (12393)|11.11.2008 13:14
no alcohol ma blbe patche.. A s Alcoholom som to robil tak, ze v tom riadku pri tej asociacii v nastaveniach som rucne napsial ISO a potom mi aspon pri takych suboroch ponuklo v kontextovom menu "namontovat image". Inak ako vravim, Alcohol je skor na bezvadne vypalovanie,ale na to pouzivam image subory a ImgBurn, ten vsetko vypali a je free :D
Pytkin (7947)|11.11.2008 13:19
stayman : ja som zase v alcohole nikdy nenapaloval :)

pouzivam ho len ako virtualnu mechaniku .. paci sa mi , ze tam mas zoznam imagov a len si ich prehadzujes ..
stayman (12393)|11.11.2008 13:26
ty si blazon, sak ale proti gustu... :D:D:D
kuko61 (257)|28.11.2008 01:30
[QUOTE=jardafox;192601]Jak je to s authoringem (programy co sem tak rychle prolítl net, jsem nějaký zahlídl), lze vůbec normální vídeja vypalovat na blu ray, sestavovat menu, kombinovat to různě (třeba když by byla část disku zaplněná tím kvalitním videem a část klasikou z nějaký pět let starý kamery), a tak podobně. A ještě tohle všechno vytvořit z mýho pohledu uživatele, kterej zatím s blu ray nemá zkušenosti (Se střihem a authoringem jo) [/QUOTE]

Celkom zaujimavo vyzera novy TMPGEnc Authoring Works 4 ($99). Je to nastupca programu TMPGEnc DVD Author 3, ale pridava podporu importu HD videa, viackanaloveho zvuku a vytvarania Blu-ray diskov. Nie je sice urceny pre nárocneho uzivatela, ale na pripravu DVD ci Blu-ray (BDMV) diskov pre domaceho uzivatela urcite staci.

http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/taw4.html
karl2 (96)|26.9.2009 22:02
[quote=kuko61;204183]Celkom zaujimavo vyzera novy TMPGEnc Authoring Works 4 ($99). Je to nastupca programu TMPGEnc DVD Author 3, ale pridava podporu importu HD videa, viackanaloveho zvuku a vytvarania Blu-ray diskov. Nie je sice urceny pre nárocneho uzivatela, ale na pripravu DVD ci Blu-ray (BDMV) diskov pre domaceho uzivatela urcite staci.

http://tmpgenc.pegasys-inc.com/en/product/taw4.html[/quote]

Díky za tip. Zkusil jsem v něm vyrobit DVD z domácího videa. Možností spousta, pěkně využívá vícejádrový procesor, obrazová kvalita výsledku dobrá. Akorát jsem nějak nepřišel na to, jak nastavit bitrate apod. pro tvorbu DVD. Je to nastavitelné u DVD menu, ale pro video jako takové jsem nastavení nenašel. Nevíte někdo?

Aha, tady:
V Source / Track / Settings...
PeLi (289)|15.1.2010 10:58
Je niečo nove v oblasi BD autoringu? Aky program by ste poradili?
Momentalne používam Adobe Encore CS3 - ale to je masaker-nestabilné, žrút pamäte a disku... škoda komentovať
jarino1978 (8045)|15.1.2010 22:46
Sonic Scenarist HD
DVD Architect Pro
ai (2993)|1.2.2010 17:19
ted si to prohlizim ....
chybi tu multiAVCHD a TsMuxer(BR bez menu),

nactou Blu-Ray video vyrendrovane podle standardu BR (enkodery vetsinou predlohy na to), udelaji BR podle standardu, a kdyz nactou i jine udelaji BR i z toho narozdil od tech vsech vyse