Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Chlazení plazmy

Nováček Avatar uživatele mbecko
    Registrace
    Mar 2005

Rozhoduji se zda si pořídit LCD nebo plazmu.Zajímá mě úhlopříčka 107 cm a cena do 25000 Kč.Pročetl jsem si mnoho názorů a rad.Proto se zatím přikláním pro kvalitnější obraz pro plazmu.Bohužel jsem se zatím nikde nedozvěděl jak je to s chlazením.Vím,že plazma se o proti LCD dost zahřívá a proto se používají ventilátory.Již se pár roků točím okolo počítačů a proto vím co dokáží ventilátory po 2 letech dělat za rámus.
    Můj dotaz zní: Máte někdo zkušenosti s tímto problémem,nebo ho nemám řešit.
    Zdroj signálu mám ze satelitního přijímače(DIGITV) a občas domácí kino.
    Děkuji za Vaše názory
    Odpovídat lze po přihlášení

MGS MGS je offline
    Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od mbecko Zobrazit příspěvek
    Rozhoduji se zda si pořídit LCD nebo plazmu.Zajímá mě úhlopříčka 107 cm a cena do 25000 Kč.Pročetl jsem si mnoho názorů a rad.Proto se zatím přikláním pro kvalitnější obraz pro plazmu.Bohužel jsem se zatím nikde nedozvěděl jak je to s chlazením.Vím,že plazma se o proti LCD dost zahřívá a proto se používají ventilátory.Již se pár roků točím okolo počítačů a proto vím co dokáží ventilátory po 2 letech dělat za rámus.
    Můj dotaz zní: Máte někdo zkušenosti s tímto problémem,nebo ho nemám řešit.
    Zdroj signálu mám ze satelitního přijímače(DIGITV) a občas domácí kino.
    Děkuji za Vaše názory
    Ano mám zkušenosti s plazmou a můžu ti říct, že hlučnost větráků u plazmy po 2 letech tě nemusí nikterak vzrušovat, protože po dvou letech už plazmu mít doma nebudeš a to z jednoho prostého důvodu. Po ročním používání plazmy se začnou vytrácet barvy a pokud sleduješ nějaké filmy s titulky máš na spodní straně plazmy vypálené nepříjemné šmouhy. Takže ten lepší obraz oproti LCD má trvání cca pul roku a pak je to jen horší a horší. To je moje osobní skušenost s plazmou Panasonic TH-42PZ700e takže u mě plazma už nikdy.

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od MGS Zobrazit příspěvek
    Ano mám zkušenosti s plazmou a můžu ti říct, že hlučnost větráků u plazmy po 2 letech tě nemusí nikterak vzrušovat, protože po dvou letech už plazmu mít doma nebudeš a to z jednoho prostého důvodu. Po ročním používání plazmy se začnou vytrácet barvy a pokud sleduješ nějaké filmy s titulky máš na spodní straně plazmy vypálené nepříjemné šmouhy. Takže ten lepší obraz oproti LCD má trvání cca pul roku a pak je to jen horší a horší. To je moje osobní skušenost s plazmou Panasonic TH-42PZ700e takže u mě plazma už nikdy.
    Obávám se toho že máš naprostou pravdu.
    Ač jsem majitelem palzmy jen krátce a teprve my to asi čeká... tak kolega který má asi rok Pan 70EA a dost často k němu chodím a mužu říct a on my to sám potvrdil že se mu zdá že barvy ztrácejí na ,,síle" a celkově začíná obraz pusobit mdle...

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Mno a u LCD si myslite panove, ze to bude lepsi ....... ja pochybuju ... myslim, ze kazda technologie ted strasne rychle zastarava, je dobre kupovat spise cena/vykon a nelitovat pak vyhozenych 50ti tisic za neco, co teda po 2 letech bledne ...

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Miche Zobrazit příspěvek
    Mno a u LCD si myslite panove, ze to bude lepsi ....... ja pochybuju ... myslim, ze kazda technologie ted strasne rychle zastarava, je dobre kupovat spise cena/vykon a nelitovat pak vyhozenych 50ti tisic za neco, co teda po 2 letech bledne ...
    Nooo já tu mojí plazmu koupil jako ,,super kšeft" za takový peníze který nešlo odmítnout a když jí ted budu muset vyhodit tak my to bude jedno...
    Ale jestli někdo koupil plazmu za 50 tis jako se před 1,5-2 prodávala a a po dvou ,třech letech na ní bude mít (a jako že asi bude..)obraz jako na CRT po 15 letech tak ,,poteš pánbůh"..
    To si myslím že je dobrá žumpa....

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od MGS Zobrazit příspěvek
    No v cene do 25K nekoupi plne rozliseni ,kde jsou vetraky,navic myslim ze i u LCD jsou vetraky.Ja budu mit plasmu rok a barvy jsou porad stejne(vyuzivam ji docela dost).Navic ,preci jde pridat barev ne?A pri jednou mesicnim vycisteni panelu(bila+cerna)ani ty pruhy nehrozi.Ja plasmu kupoval s tim, ze ji takhle budu muset obcas projet a vubec mi to nevadi.Takze ja takove problemy nepozoruju!Navic myslim ze dnesni (nove modely)Lcd jsou uz o dost lepsi obrazove,takze je horsi rozhodovani.Sam vybiram neco do loznice.

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Jo jo lidi, je to tak... bohužel...

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Miche Zobrazit příspěvek
    myslim, ze kazda technologie ted strasne rychle zastarava...
    - lenže v tomto prípade sa nejedná o zastarávanie technológie...

- osobne som videl 2 typy plaziem od Panasonicu, na jednom došlo k totálnemu zdochnutiu ( možno sú na panely až doteraz Gatesove okná ) a na druhom modely došlo k tomu, že farby RGB po asi 7 000 hodín sledovania vyzerali ako pozeranie cez špinavé a zahmlené okno. Obidva modely boli rady 7, možno je to u rady 8 asi lepšie, ale neyslím si, že o moc.
    pokiaľ Ti výrobca dá záruku na to, že panel nemá sklony k vypalovaniu, to by bolo už niečo iné.
    Naposledy upraveno uživatelem jarino1978: 20-09-2008 v 13:16

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

No tak pokud nechceš full hd rozlišení tak můžeš koupit třeba panasonic th42px80e. Ten nemá větráky žádný, protože chlazení má pasivní. Pokud full hd chceš, tak panasonic th42pz80 seženeš na netu v pohodě za 27 000, ale holt větráčky už tam jsou.

Nováček Avatar uživatele mbecko
    Registrace
    Mar 2005

Tak Vám všem děkuji za názor.Po přečtení výše napsaného asi půjdu do LCD.Nejsem nějaký velký maniak do televize a proto vidina 2 leté výdrže mě nepřitahuje.Radši vsadím na horší obraz,ale větší životnost.Nehodlám utrácet každé 2 roky za novou televizi.
    Jinak co si myslíte o modelu LCD LG 42LF75.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od mbecko Zobrazit příspěvek
    Tak Vám všem děkuji za názor.Po přečtení výše napsaného asi půjdu do LCD.Nejsem nějaký velký maniak do televize a proto vidina 2 leté výdrže mě nepřitahuje.Radši vsadím na horší obraz,ale větší životnost.Nehodlám utrácet každé 2 roky za novou televizi.
    Jinak co si myslíte o modelu LCD LG 42LF75.
    nenechaj sa tu zblbnut ludmi ktori investovali 1500 euro a viac do LCD TV, ktora bude za rok moralne zastarany vypredajovy model. uz teraz niektori pokukuju po LED samsungoch a este pred mesiacom tvrdili ze si kupili LCD TV na 4 roky. kludne si kup teraz 42 plazmu za 750 euro a za 2 roky si kupis take kvalitne 40 LCD TV za 750 euro, ake dnes este ani nie je v ponuke.

neviem kolko chces pozerat TV denne ale deklarovanych 7000 hod. po ktorych bola znizena kvalita farieb je pri kazdodennom 7 hod pozerani 1000 dni (cca 3 roky), pri realnejsom 4 hod priemernom dennom sledovani (uvedom si ze pojdes aj na dovolenku a vikendi mimo domova) je to 1750 dni teda skoro 5 rokov...

kup si radsej plazmu za par supov, ktora ma porovnatelny obraz ako samsung 656... a za 3 roky ju kludne mozes zahodit ak budes chciet...
    Naposledy upraveno uživatelem registrar: 21-09-2008 v 03:05

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

registar domnívat se, že opravdu koupíš něco kvalitního za málo peněz je pěkný nesmysl. Všimni si, že opravdu kvalitní věci jsou dražší a vydávat TV zan cca 14K za kvalitní je už velký nesmysl. Stačí se podívat dovnitř a kouknout na součástky a panel. A rada koupit něco horší za pár peněz je opravdu rada nad "zlato". To je naprosto zbytečné vyhzování peněz.

Registrace
    Feb 2006

Asi tak.

Doporučoval bych koupit střední třídu LCD. Musíš ale pečlivě vybrat, ne jenom k jakému účelu ale hlavně to jaký dává obraz. Nejjednodušší je to vybrat podle analog. TV vysílání - protože ve všem ostatním ukazují všechny LCD dost podobně a určitě nevybírat LCD TV jak zobrazuje HD, protože tam jsou všechny stejné(stejně dobré).
    Určitě nevybírej podle toho jak je TV nabitá funkcemi, protože to pak může být v praxi třeba i kontraproduktivní, můžeš mít nakonec ty funkce vypnuté(jako třeba já).

Takže ještě jednou: vybírej podle toho jak TV ukazuje analog. TV signál, v tom dalším tě už určitě nezklame.

Také s úhlopříčkou bych to až tak nepřeháněl - čím menší, tím lepší. Nejenom obrazově, ale i clouding, atp. Ideální je asi 37'.

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od stani Zobrazit příspěvek
    Asi tak.

Doporučoval bych koupit střední třídu LCD. Musíš ale pečlivě vybrat, ne jenom k jakému účelu ale hlavně to jaký dává obraz. Nejjednodušší je to vybrat podle analog. TV vysílání - protože ve všem ostatním ukazují všechny LCD dost podobně a určitě nevybírat LCD TV jak zobrazuje HD, protože tam jsou všechny stejné(stejně dobré).
    Určitě nevybírej podle toho jak je TV nabitá funkcemi, protože to pak může být v praxi třeba i kontraproduktivní, můžeš mít nakonec ty funkce vypnuté(jako třeba já).

Takže ještě jednou: vybírej podle toho jak TV ukazuje analog. TV signál, v tom dalším tě už určitě nezklame.

Také s úhlopříčkou bych to až tak nepřeháněl - čím menší, tím lepší. Nejenom obrazově, ale i clouding, atp. Ideální je asi 37'.

jak můžeš něco takového napsat ? uhlopříčka 37 ?

Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od yanick74 Zobrazit příspěvek
    jak můžeš něco takového napsat ? uhlopříčka 37 ?
    Praxe hochu, praxe. Vidím z jaké vzdálenosti se lidi převážně dívají. Navíc i clouding(apod.) je menší....

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nové chlazení pro PC
    Od 21stoleti v sekci Volná témata
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 18:48
  2. Plazma: Vyber plazmy do 800€
    Od 111a111 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 07-08-2010, 08:58
  3. eGreat EG-M31B úprava chlazení