Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ppf Mpeg

SB (260)|18.9.2008 10:28
Zdravím,může mi někdo vysvětlit jak funguje PPF/picture per field/ kódování?Nějak jsem to nenašel..Střižny tento typ mpegu moc nebaštěj....Pouze compressor od Apple a Tmpeg si s tím poradí.
Dík
jaromir9909 (269)|19.9.2008 23:35
[QUOTE=SB;192241]Zdravím,může mi někdo vysvětlit jak funguje PPF/picture per field/ kódování?Nějak jsem to nenašel..Střižny tento typ mpegu moc nebaštěj....Pouze compressor od Apple a Tmpeg si s tím poradí.
Dík[/QUOTE]

Ono hodně lidí si myslí, že prokládaný mpeg2 je uložen jako dva půlsnímky. Ale právě PPF Mpeg2 video je takto uloženo. Jinak se taky označuje jako: Pic. strukture- field. Tento mpeg2 formát ale není DVD-video specifikací, proto je zřejmě i málo podporován střihovými programy. Běžně se používá mpeg2 s pic strukture-frame s flagem Frame type-Interlaced, kde je video uloženo jako celý snímek, ale pro lepší kompresi se pak pro kodování používá Scan type- alternate místo klasického zigzag.
SB (260)|20.9.2008 11:34
Aha,mam to tedy chapat jako,ze PPF je ulozen jako jediny interleaced,zatimco TFF a BFF jako plne snimky-I frames a pak se prehravaji po dekomresi jako interleaced,pocita se vsak s 50 fazemi pohybu,zacimco u Progressive scanu je tedy 25 fazi a plne snimky...
jaromir9909 (269)|20.9.2008 11:56
[QUOTE=SB;192480]Aha,mam to tedy chapat jako,ze PPF je ulozen jako jediny interleaced,zatimco TFF a BFF jako plne snimky-I frames a pak se prehravaji po dekomresi jako interleaced,pocita se vsak s 50 fazemi pohybu,zacimco u Progressive scanu je tedy 25 fazi a plne snimky...[/QUOTE]

TFF a BFF určují, který půlsnímek ve framu (celém snímku) je první. Kóduje se ale celý snímek jako celek.
PPF je něco jiného. Kódují se samostatné půlsnímky. Možná to myslíš dobře, ale je to "jako jediný field". Interlaced je označení videa 25i jako takového, Progressive scan je spíš funkce DVD playeru, pokud narazí na video označené Progressive, aby s ním zacházel jako s neprokládaným videem 25p.
SB (260)|20.9.2008 13:26
Takze pokud je video 25i a je zakodovane z videokamery tak ma 50 fazi pohybu zakodovanych do 25 plnych snimku.Jeden plny snimek obsahuje 2 faze pohybu.Pokud je oskenovano z filmu,je to jeden snimek na jednu fazi.Kdyz vyrenderuju 25i-t.j. 50fazi s nastavenim progressive uvidim obe faze najednou.Kdyz renderuju treby z DV kodeku,ktery je Lower field do Mpegu 25i a nastavim ho Upper field,tak prehravac zacne fieldy prehravat opacne a dojde k prohozeni fieldu a tim padem k chybe...samozrejme pokud to neumi strizna zpracovat jinak,po pripadnych upravach obrazu.U PPF mam tedy ulozeny fieldy zvlast prokazdy zakodovany snimek.T.j.Prvni pulsnimek-1 frame,druhy pulsnimek-2 frame.Jeste by me zajimalo,jak se dozvim,ktery field je prvni,treba GSpot urci jen,ze je to PPF,Tmpeg pise treby Tff,ale uz jsem si overil,ze kazdy soft pise ruzne veci...Dik za vysvetleni..
jaromir9909 (269)|20.9.2008 15:10
Tak nějak, s tím, který je první nevím přesně. Takové video jsem měl jen jednou a tak dalece jsem ho nezkoumal. Zkus se na něj podívat v programu Bitrate Viewer. Nebo kousek vystav, byl bych na něj zvědav.