Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

speciální efekty v ADOBE PREMIERE PRO 2.0

daiman (3)|16.9.2008 18:15
zdravím, potřeboval bych poradit jak udělat efekt rozmazání popř. překrytí určité části pohyblivého budu. např. rozmazání/zakrytí obličeje v televizi. já to potřebuju na zakrytí SPZ. dostal jsem povolení natáčet jednu tuningovou akci ale za předpokladu že nepujdou vidět SPZ-ky. video mám hotové ale nevím jak na tenhle efekt..díky za pomoc
Pave1 (4279)|16.9.2008 22:44
asi bych to dělal v After Effects (když máš Adobe) pomocí "motion track" (sledování pohybu).
Má to i "čtyřbodový režim" (pro obdélníkové objekty), přímo na obsah můžeš aplikovat trik (třeba rozostření).

Druhou možností je třeba Combustion, kde lze rozmazání "namalovat" přímo štětcem (jeho dráhu lze určit klíčovými snímky, takže je to jednoduché a vhodné i tam, kde sledování pohybu má své problémy). Motion track ale jistě umí taky.

Existují (dražší) střihové programy, které tohle umí přímo, ale jak je to např. právě v APPro nevím .-) .

(*Poslední možnost je stvořit masku pro efekt a animovat její pohyb ručně přes keyframes přímo v Premče, ale nevím, jak je to celé v APPro udělané, jestli by nebylo rychlejší to udělat v afterech. Snad poradí někdo kdo APPro používá...)
daiman (3)|17.9.2008 07:41
díky moc..tutorial hodně pomohl
1hroch (865)|17.9.2008 08:01
Neni zac, kdyz muzu, pomuzu. Docela slozite na takovou blbost, ze
daiman (3)|17.9.2008 15:33
jo je to dobre ale neřeší to problem když se mi auto přibližuje tak se mi to překrytí nezvětší ale aspoň něco..no este by to chtělo nějaký šikovný balik efektů bo to mám jenom se seriovýma efektama :)
1hroch (865)|17.9.2008 16:49
Tak musis tu masku pomoci Scale zvetsovat