Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak z audio kazety?

007jarda (22)|15.9.2008 18:11
Ahoj vsem!

Muzete mi nekdo poradit, jak mam stahnout zvuk z audiokazety do PC? Mam TV kartu od pinnaclu, ale v media centru mi to nejde (zvuk slysim, ale kdyz dam nahravat, zvuk zmizi a nic se nenahraje), a pote po doporuceni jsem pouzil program audiorabber, ale zatim bez uspechu, nevim jak a kde mam nastavit, abych mohl nahravat audio, mam to zapojene do TV karty normalne bilym a cervenym audio kabelem a nic... Jedine co mi jde je nahravani zvuku z mikrofonu...

Diky Jarda
stayman (12393)|15.9.2008 18:25
Aj Nerom,alebo hocjakym audio/video editorom atd
clee (6592)|15.9.2008 19:30
soundforge pres klasickou zvukovku...
artam (1147)|15.9.2008 20:54
[QUOTE=007jarda;191802]...mam to zapojene do TV karty normalne bilym a cervenym audio kabelem a nic... Jedine co mi jde je nahravani zvuku z mikrofonu...[/QUOTE]

Preco preboha cez TV kartu? Strc to priamo do line-in na zvukovej karte (resp. na zakladnej doske), vacsinou je to modry konektor (stereo jack). Nahravat do wav mozes v nudzi pripadne aj cez Sound Recorder, ktory je sucastou Windows.
007jarda (22)|15.9.2008 22:39
Diky moc vsem za info, netusil jsem, ze to jde takhle lehce :-) Jarda
007jarda (22)|16.9.2008 16:45
Ahoj, jeste dotaz, ten kabel na propojeni, je tedy z vystupu na sluchatka do vstupu na zvukovce, takze nejaky jack-jack, popripade jack-chinch a redukce?! Jeste jednou diky. Jarda
stayman (12393)|16.9.2008 16:56
No vystup z MG mas pravdepodobne v prevedeni cinch (stereo, teda 2x) a vstup na zvukovke je zvacsa jack ako vravis, takze potrebujes kable cinch stereo samce a na druhom konci ten stereo jack, ale pouzi skor Line-in, ovladace by ta na to mali upozornit (ak to mas nastavene) ze do coho si pichas :D
artam (1147)|16.9.2008 17:30
007jarda:
Este nejake linky na softver, ktorymi mozes nahravat a editovat. To len ako alternativa, keby by si nahodou mal nutkanie pouzit SoundForge alebo nieco ine bez zaplatenia. ;)
http://www.nch.com.au/wavepad/
http://audacity.sourceforge.net/
kasr (133)|16.9.2008 19:00
Kludne mozes nechat cinch kable vo vstupoch tv karty,spust rezim tv prehravania a nastav cvbs.Minimalizuj a spust niejaky audioeditor,napriklad z free jeden z najlepsich audacity,vyber spravny audiovstup(tak ako u tv karty) a mozes nahravat.Hotovu nahravku uloz do wavu,pripadne prekonvertuj do flacu pre pripadne dalsie spracovanie(lebo znovu nahravat zaberie vela casu).Keby si to potom exportoval do mp3 tak potom minimalny bitovy tok 256kbps(pre kazetu aj to je malo)
marek62 (168)|17.9.2008 12:13
Ja to delam nejjednodusejc pres Audacity, tam i jemne odsumim, zmaximalizuju, pak to nasekam po pisnickach na jednotlive wavy a z toho pak udelam CDcko.
artam (1147)|17.9.2008 14:47
kasr: Opravnenou otazkou pri tvojom postupe je, kolko parazitneho sumu sa pribali k signalu po ceste z TV karty do zvukovky? Pretoze analogove audio vstupy na TV kartach sa nedigitalizuju prevodnikmi na TV karte, ale byvaju v PC prepojene na analogovy linkovy vstup zvukovky.
Preco to z magnetofonu nepripojit priamo do zvukovky, ale cez TV kartu? Myslis, ze je potrebne k analogovemu signalu prihodit trochu sumu, brumu a ostatnych pazvukov (pretoze presne to sa udeje v pocitaci na trase audio signalu od analogovych vstupov TV karty po analogove vstupy zvukovky)?
mirekv (7169)|17.9.2008 15:49
"Myslis, ze je potrebne k analogovemu signalu prihodit trochu sumu, brumu a ostatnych pazvukov (pretoze presne to sa udeje v pocitaci na trase audio signalu od analogovych vstupov TV karty po analogove vstupy zvukovky)?"
Ano, je to lepší! :D
kasr (133)|17.9.2008 18:25
Toto nieje moj postup,ja to robim rovno do zvukovky,to som radil iba preto,lebo tazatel nemal redukcie cinch/jack.A len tak pre zaujimavost,tazatel urcite nema studiovy magnetofon a velmi kvalitne nahravky a zvukovku high end.Odstup s/n u kazetovych mgf byva okolo 70db a u tv karty signal prejde mozno cez jeden tranzistor,ktory pri urovniach signalu z mgf zhorsi odstup s/n podla mna max 1db.A pokial vstup nieje prebudeny tak aj skreslenie zhorsi minimalne.
mirekv (7169)|18.9.2008 08:39
Není se třeba bát, dnešní i integrované zvukovky mají podstatně lepší parametry než kazetový záznam!
kasr: 70dB? to pořádně uber, tak 52-54dB, s Dolby trochu víc.
marek62 (168)|18.9.2008 10:36
Ja uplne obycejne do zvukovky prevadel nejake stare kazety s pohadkama nebo pisnickama, aby sly poustet v v aute v CD, pro bezny poslech je to uplne dostacujici, nahraval jsem z cinchu vystupu domaci miniveze do line-in, chce to jen vychytat si nejsilnejsi pasaze, aby si clovek nastavil silu nahravani a nezjistil uprostred, ze mu to budi, na druhou stranu, kdyby clovek nastavil zbytecne malo, tak by si normalizaci poskodil odstup signal/sum, takze je treba tak nejak primerene :-)
kasr (133)|18.9.2008 20:19
Mirekv-prave preto,ze odstup s/n u mgf je velmi nizky a uroven je dostatocne vysoka,tak prechod cez jeden tranzistor u tv karty(neskumal som zapojenie audia u tv karty,len si to myslim-ten jeden tranzistor),tomu velmi nekvalitnemu signalu ublizi minimalne(jedine,ze by vznikla zemna smycka,alebo pri dlhom,nevhodnom kabli z tv karty do zvukovky a este vedenom niekde okolo zdroja).Inac,ako som pisal,tak samozrejme radsej rovno do zvukovky.A bez dolby(minimalne B) sa to neoplati pocuvat priamo z mgf,nie to este grabovat!