Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké zobrazovadlo 37"-42" pro dvb-s/t,htpc,HD ripy

hard_core (23)|15.9.2008 15:56
Zdravíčko, můžete mi poradit? Požadovaný poměr využívání zobrazovadla je 50%dvb-s/dvb-t,40%htpc+konzole,10%dvd/br...Taky se mi jedná o radu, jestli jít do LCD či plazmy a jaké značky(líbí se mi v tomto pořadí Sharp,Panasonic,Sony,a prej Philips se hodně zlepšil)...osobně bych prefefoval fullHD LCD, ale je mi jasné že ohledně barevného podání,kontrastů apod. na tom bude líp plazma...předpokládaný cenový limit 30 kapříků...jinak uvažuju, že bych to "krmil" z toho htpc(dvb-s - Skystar HD2+CI slot a půjde to přes HDMI) Pokud by to zobrazovadlo samo o sobě mělo dvb-s tuner a CI slot bylo by to jedině +(ale není nutná podmínka)!!!...Co se týče zvuku tak ten bych měl přes AV-reciever...takže pro mě není zas až tak důležitý a podmínkou je i montáž na stěnu...taky to nepojede 12h/day...dík za každé tipy....
roman2277 (582)|15.9.2008 16:07
HM...nabídka je nepřeberná.Nejlepší bude si zajít do nějakého velkého elektro marketu.A podívat se na vlastní oči.Sice Ti tady dokážu napsat pár modelů TV,ale ostatní členové fora mi tyto modely začnou hned pomlouvat apod.(namátkou-Plazmy Panasonic nebo LCDčka Samsung,Sony,Philips,Toshiba a Sharp.)
hard_core (23)|15.9.2008 16:53
[QUOTE=roman2277;191783]HM...nabídka je nepřeberná.Nejlepší bude si zajít do nějakého velkého elektro marketu.A podívat se na vlastní oči.Sice Ti tady dokážu napsat pár modelů TV,ale ostatní členové fora mi tyto modely začnou hned pomlouvat apod.(namátkou-Plazmy Panasonic nebo LCDčka Samsung,Sony,Philips,Toshiba a Sharp.)[/QUOTE]
Hmmm dík....mně šlo spíš o ty konkrétní typy a jak jsou s nima lidi spokojení....zatím se kloním k lcd od sharp,panasonicu,sony,toshiby a philipse...a vzhledem k nijak závratným rozdílům v ceně tak začínám uvažovat o té 42"...jinak klidně nahod ty typy at mám inspiraci a můžu si to porovnat....
Hmm (1739)|15.9.2008 17:03
[QUOTE=hard_core;191788]...zatím se kloním k lcd od sharp,panasonicu,sony,toshiby a philipse...a vzhledem k nijak závratným rozdílům v ceně tak začínám uvažovat o té 42".[/QUOTE]Tak to si rovnou vyškrtni ten Panasonic. Navíc není zrovna levný ani v té 37´.
roman2277 (582)|16.9.2008 08:37
[QUOTE=hard_core;191788]Hmmm dík....mně šlo spíš o ty konkrétní typy a jak jsou s nima lidi spokojení....zatím se kloním k lcd od sharp,panasonicu,sony,toshiby a philipse...a vzhledem k nijak závratným rozdílům v ceně tak začínám uvažovat o té 42"...jinak klidně nahod ty typy at mám inspiraci a můžu si to porovnat....[/QUOTE]Typy...?! Opravdu nevím co konkrétně Ti doporučit.Okolo 30000k je vcelku jedno jestli koupíš značkové LCDčko od Samsungu,SONY a dalších prestižních firem.Obrazově na tom jsou podobně-Spíše bych vsadil na design a cenu.
hard_core (23)|16.9.2008 17:44
Dnes jsem vlezl do kšeftu a jen tak z legrace sledoval jaké jsou rozdíly .... co jsem viděl tak tam měli puštěný nějaký BR disk propagační od sharpu asi vzhledem k logu Aquos....na plazmě mi to přišlo takové "nemastné neslané" a jakoby zamlžené...z těch lcd se mi zamlouvali sharpy-konkrétně LC46X6(bez pár drobných 30k ale je možné že to mají na pikatchu značené) tuším že tam byla za tím x 6...a dost se jim vyrovnávali i LG...designově se mi líbí i philips....bohužel jsem neviděl naživo sony kdl 40W4000 což by mohl bý taky dobrý kousek...
MaxSand (91)|16.9.2008 19:46
Pokud hraje propagační video od sharpu nejlíp vypadají Sharpy...pokud od Samu nejlíp jsou na tom Samy... podle propagačních videi nebrat ;) Mě se v obchodě nejvíc libil Sam 656 a Sony W4000... hrála tam Doba ledová a nějaký jiný ukázky ;) LG byly naprosto hrozný, ale to bylo zřejmě nastavením ...
hard_core (23)|18.9.2008 16:22
[QUOTE=MaxSand;191965]Pokud hraje propagační video od sharpu nejlíp vypadají Sharpy...pokud od Samu nejlíp jsou na tom Samy... podle propagačních videi nebrat ;) Mě se v obchodě nejvíc libil Sam 656 a Sony W4000... hrála tam Doba ledová a nějaký jiný ukázky ;) LG byly naprosto hrozný, ale to bylo zřejmě nastavením ...[/QUOTE]

jj...taky až to půjdu vybírat vezmu nějaké své "dývko" .... jen sem tím příspěvkem chtěl říct že ta plazma mi přišla taková "slabší" oproti všem těm lcd...ale to je asi jaké kdo má oko ;-)
roman2277 (582)|18.9.2008 22:18
[QUOTE=hard_core;191948]Dnes jsem vlezl do kšeftu a jen tak z legrace sledoval jaké jsou rozdíly .... co jsem viděl tak tam měli puštěný nějaký BR disk propagační od sharpu asi vzhledem k logu Aquos....na plazmě mi to přišlo takové "nemastné neslané" a jakoby zamlžené...z těch lcd se mi zamlouvali sharpy-konkrétně LC46X6(bez pár drobných 30k ale je možné že to mají na pikatchu značené) tuším že tam byla za tím x 6...a dost se jim vyrovnávali i LG...designově se mi líbí i philips....bohužel jsem neviděl naživo sony kdl 40W4000 což by mohl bý taky dobrý kousek...[/QUOTE]"Zamlžené"-to je dané technologií plazmových panelů.Ovšem při večerním sledování je to naopak velká přednost oproti LCDčkům.Ty mají při sledování ve tmě a v šeru velké problémy.(pleťová a černá barva apod.)