Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS42A457 nekvalitní obraz

a_hadada (33)|14.9.2008 21:51
Pořídil jsem si plazmu Samsung PS42A457, protože se mi zdála v shopech, že obraz je v této cenové kategorii nejkvalitnější. Doma jsem připojil PC, pouštěl film a kvalita obrazu skvělá. Pak jsem ale připojil přes scart nový DVD přehrávač a obraz i z originálních DVD byl ošklivý, takový jako když prostě moc nazvětšujete obraz. Neostrý, místy rozplizlý, hnusný. Rozhodně horší než na notebooku a prostě ne takový, jaký by měla mít TV za dvacet tisíc. To už je mnohem hezčí, ostřejší a kvalitnější obraz, když připojíme pc nebo DVD přehrávač na naši starou bednu. Obraz TV stanic je to samé, prostě hnus. Ale v prodejnách byly také TV stanice a vypadalo to skvěle, tak, že mě to uchvátilo. Zkoušel jsem všechno - originální nastavení TV, pak si pohrát se všemi funkcemi od teploty barev, přes redukce šumu atd. Ale nenašel jsem nic, co by obraz udělalo ucházejícím. Zvláštní, že z PC to přehrává hezky. Ale v TV i ve filmech přes DVD přehrávač jsou kontury takové rozplizlé, málem ten obraz má duchy, písmo (např. v úvodních titulcích DVD) není úplně ostré atd.

Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo jste vy ostatní majitelé této TV s obrazem spokojeni???
jarino1978 (8045)|14.9.2008 21:54
a ako máš ten DVD player prepojený s TV ?
jarda50 (1424)|14.9.2008 21:59
zřejmě to bude přes scart.
a_hadada (33)|14.9.2008 22:14
Jo, mam to pripojene pres scart. Konkrétně mám tento přehrávač:
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=114808
Ale nevim, jestli v tom bude zrovna problem. Obraz je fakt nehezky i pri koukani na tv stanice pres antenu. Nechapu to. Jsem dost zklamany. Pokud se chci divat na filmy s kvalitnim obrazem, tak muzu jedine pres pc. Chtel bych, aby i tv stanice a DVD melo kvalitni obraz a ne takovou rozplizlost.
jarino1978 (8045)|14.9.2008 22:54
[QUOTE=a_hadada;191697]Jo, mam to pripojene pres scart. Konkrétně mám tento přehrávač:
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=114808
Ale nevim, jestli v tom bude zrovna problem. Obraz je fakt nehezky i pri koukani na tv stanice pres antenu. Nechapu to. Jsem dost zklamany. Pokud se chci divat na filmy s kvalitnim obrazem, tak muzu jedine pres pc. Chtel bych, aby i tv stanice a DVD melo kvalitni obraz a ne takovou rozplizlost.[/QUOTE]

ježiš.... to je čo? sorry...pusti si ten istý film na dvd cez dvd player a potom ten istý film cez PC. ak bude výsledok o moc lepší cez PC, problém bude u toho no name dvd prehrávača...
a_hadada (33)|14.9.2008 23:05
A co ten problem s tv stanicemi? Jejich obraz je taky dost otresny. Je tu nejaky majitel ps42a457, ktery by se podelil o zkusenosti nebo o nastaveni, se kterym je spokojeny s obrazem???
jarino1978 (8045)|14.9.2008 23:16
aké máš príjmové podmienky ?
a_hadada (33)|14.9.2008 23:21
prijem mam dobry, na vsech ostatnich tv v domacnosti je obraz bez chybicky. Ale ty ostatni TV jsou analogy. Zacinam pochybovat, jestli jsem udelal dobre s koupi plazmy. Ten obraz je fakt maximalne uchazejici, ale v zadnem pripade nevypada tak kvalitne a ostre jako na klasicke analog bedne. Myslel jsem, ze za ty penize by mel byt o mnoho trid vys.
adyd (29)|15.9.2008 07:15
[QUOTE=a_hadada;191706]prijem mam dobry, na vsech ostatnich tv v domacnosti je obraz bez chybicky. Ale ty ostatni TV jsou analogy. Zacinam pochybovat, jestli jsem udelal dobre s koupi plazmy. Ten obraz je fakt maximalne uchazejici, ale v zadnem pripade nevypada tak kvalitne a ostre jako na klasicke analog bedne. Myslel jsem, ze za ty penize by mel byt o mnoho trid vys.[/QUOTE]

Tak tos myslel špatně. Pokud máš možnost příjmu pouze analogu, a navíc ještě nekvalitního, tak asi zapláčeš. Já jsem s touhle telkou spokojený. I analog je vcelku dobře dívatelný, pokud tam jedou novější pořady, ale narozdíl od tebe jsem věděl do čeho jdu, navíc mám ještě možnost DVB-T z Rakouska a satelit a tam je ten obraz výborný (ČT, německé veřejnoprávní ....). Tu telku prostě musíš krmit kvalitním signálem, já když se dívám na nějaký HDčko a pak přepnu na analog, tak bych taky blil....
Hmm (1739)|15.9.2008 11:35
Takže jako vždy, řešením je satelitní příjem a slušný DVD přehrávač. V posledním StereuVideu je test DVD playerů s upscalingem až na 1080p a 720p umí jistě taky, mnohé mají za obraz desítku a stojí něco přes dva litříky. A USB vstup pro flashku s DivXy se taky hodí....
roman2277 (582)|15.9.2008 15:12
Panebože mít u téhle Plazmy takovýhle Shit přehrávač.A jestli máš i Scart kabel podobné kvality,tak si tady netěžuj.
a_hadada (33)|15.9.2008 17:28
Pořídím si teda nový přehrávač. Který z těchto dvou mi podle vás na ps42a457 dá lepší obraz???
http://www.videotech.cz/dvd-prehravace-rekordery/sencor-sdv-7404h
http://www.videotech.cz/dvd-prehravace-rekordery/xoro-hsd-8410-hdmi-black
amyr (120)|15.9.2008 17:49
[QUOTE=a_hadada;191795]Pořídím si teda nový přehrávač. Který z těchto dvou mi podle vás na ps42a457 dá lepší obraz???
http://www.videotech.cz/dvd-prehravace-rekordery/sencor-sdv-7404h
http://www.videotech.cz/dvd-prehravace-rekordery/xoro-hsd-8410-hdmi-black[/QUOTE]

Z těchto opět ani jeden. Vybíral bych mezi značkovými-Pioneer, Sony, Panasonic
jarino1978 (8045)|15.9.2008 19:00
[QUOTE=a_hadada;191795]Pořídím si teda nový přehrávač. Který z těchto dvou mi podle vás na ps42a457 dá lepší obraz???
http://www.videotech.cz/dvd-prehravace-rekordery/sencor-sdv-7404h
http://www.videotech.cz/dvd-prehravace-rekordery/xoro-hsd-8410-hdmi-black[/QUOTE]

ideš na to úplne zle . najskôr prídi na to, v čom ten škaredý obraz je. potom uvažuj ďalej. už si skúšal tú moju radu s prehratím dvd cez pc a player ?
a_hadada (33)|17.9.2008 18:29
A jaký přehrávač na DVD/Divx s podporou cz titulků a usb byste doporučovali k této tv?
skypi (176)|17.9.2008 18:46
[QUOTE=a_hadada;192151]A jaký přehrávač na DVD/Divx s podporou cz titulků a usb byste doporučovali k této tv?[/QUOTE]

Kdyžuž tak si kup solidní DVD přehrávač od solidního, zavedeného výrobce s HDMI výstupem a uspscalingem , Divx bude s vysokou pravděpodobností na pozvracení tak jako tak. Zato ale nemůže ta plazma.

A kdyžuž, HP placka je na HD signál, možná trošku studia by taky neškodilo...
roman2277 (582)|17.9.2008 20:14
No osobně bych si koupil DVD přehrávač od Pioneeru.
skypi (176)|17.9.2008 20:23
[QUOTE=roman2277;192155]No osobně bych si koupil DVD přehrávač od Pioneeru.[/QUOTE]

No osobně bych si koupil SONY PS3, ale nikomu to vnucovat nebudu
Karel129 (503)|17.9.2008 20:28
[quote=skypi;192159]No osobně bych si koupil SONY PS3, ale nikomu to vnucovat nebudu[/quote]
Ja taky,ale zatim me staci obycejnej XORO s Hdmi a USB,ono totiz porad plati, ze DVD radsi ne znackovej,teda pokud tam chce clovek poustet i neco jinyho jak DVD.
Bastiat (24)|17.9.2008 20:29
[QUOTE=skypi;192159]No osobně bych si koupil SONY PS3, ale nikomu to vnucovat nebudu[/QUOTE]
To je ovšem trochu jiná cenová kategorie:-)
skypi (176)|17.9.2008 20:36
[QUOTE=Bastiat;192161]To je ovšem trochu jiná cenová kategorie:-)[/QUOTE]

To je ovšem trochu jiná hlavně kvalitativní kategorie... :-)
Bastiat (24)|17.9.2008 20:41
[QUOTE=a_hadada;191706]prijem mam dobry, na vsech ostatnich tv v domacnosti je obraz bez chybicky. Ale ty ostatni TV jsou analogy. Zacinam pochybovat, jestli jsem udelal dobre s koupi plazmy. Ten obraz je fakt maximalne uchazejici, ale v zadnem pripade nevypada tak kvalitne a ostre jako na klasicke analog bedne. Myslel jsem, ze za ty penize by mel byt o mnoho trid vys.[/QUOTE]
Mám plazmu od Panasonicu - analog hrůza, přestože na starší TV vypadá celmi dobře. Digitální signál o třídu lepší, ale stále nic moc. Nakonec jsem to vyřešil koupí O2 TV - programy v sd rozlišení o třídu lepší než digitál ze vzduchu a NOVA v HD luxus...jednička taky vysílá v HD (teda spíš jen upscaling než skutečný HD), ale NOVA je obrazově zcela bezkonkurenční. Prostě to chce krmit kvalitnějším signálem, aby TV s vysokým rozlišeníém ukázala své kvality.

Jinak koupí přehrávače s HDMI od Panasonicu nebo Pioneeru se nic nezkazí. Scart kabel přeci jen neni úplně to pravý.
skypi (176)|17.9.2008 20:48
Jinak koupí přehrávače s HDMI od Panasonicu nebo Pioneeru se nic nezkazí. Scart kabel přeci jen neni úplně to pravý.[/QUOTE]

Hmmm... Taky nic nevylepší...
Bastiat (24)|17.9.2008 21:00
[QUOTE=skypi;192171]Jinak koupí přehrávače s HDMI od Panasonicu nebo Pioneeru se nic nezkazí. Scart kabel přeci jen neni úplně to pravý.[/QUOTE]

Hmmm... Taky nic nevylepší...[/QUOTE]
Tak vzhledem k tomu "přehrávači", co má kolega k dispozici, bude podle mě HDMI připojení v kombinaci s PIoneerem nebo Panasonicem určitě znatelně lepší. Samozřejmě to nebude jako blue ray z PS3, ale ne každý chce nutně hrát hry a kupovat si přehrávač DVD za 10 000 Kč s tím, že blue ray disk stojí cca 1000 Kč a formát zatím není zrovna příliš rozšířen... to není pro každého trefa do černého. Taky jsem uvažoval o PS3, ale nakonec jsem raději ušetřil peníze a koupil si XBOX 360. Kvalita DVD je dostačující, nabídka her o něco pestřejší (i když nadcházející hry jako Alan Wake, Far Cry 2 apod. už budou pro obě konzole).
roman2277 (582)|18.9.2008 08:18
[QUOTE=skypi;192159]No osobně bych si koupil SONY PS3, ale nikomu to vnucovat nebudu[/QUOTE]To ano,ale myslím že to je jiná cenová kategorie.A navíc spotřeba je tak 8x větší než u klasických stolních přehrávačů DVD.