Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG LE40A656 vs. LG 42LG6000

xSten19 (5)|14.9.2008 21:25
Ahoj potřeboval by jsem poradit scháním tv do 24 tisíc a zaujali mě tyto dva kousky ještě jsem koukal na LG 47LF66 ale je to starší model tak se mi do ní moc nehce. Potřeboval by jsem vědět jak jsouna tom tyto dvě TV a kterou si spíše koupit děkuji za vaše názory.
jordan23 (213)|15.9.2008 10:28
[QUOTE=xSten19;191680]Ahoj potřeboval by jsem poradit scháním tv do 24 tisíc a zaujali mě tyto dva kousky ještě jsem koukal na LG 47LF66 ale je to starší model tak se mi do ní moc nehce. Potřeboval by jsem vědět jak jsouna tom tyto dvě TV a kterou si spíše koupit děkuji za vaše názory.[/QUOTE]

Taky jsem se na ně díval v Datartu.
Příjde mi mnohem lepší obraz na Samsungu. Ale je možný, že to tam mají jenom blbě nastavený.
Navíc ta tlustá spodní lišta s dírou uprostřed je nevzhledná u LG.
xSten19 (5)|15.9.2008 11:03
[QUOTE=jordan23;191740]Taky jsem se na ně díval v Datartu.
Příjde mi mnohem lepší obraz na Samsungu. Ale je možný, že to tam mají jenom blbě nastavený.
Navíc ta tlustá spodní lišta s dírou uprostřed je nevzhledná u LG.[/QUOTE]

ale zase samsung mi příjde že má načervenalý obraz jinak ta díra to mi je jedno jde mi o kvalitu obrazu
Criminel (4)|15.9.2008 23:54
To LG je opravdu designově " trochu " ulítlý a ani obrazově mně moc nepřesvědčilo.
Sam neni špatnej, ale nejvíc mně z těch levnějších oslovil Sharp LC-42X20E a TOSHIBA REGZA 42XV505DG. Sharp má lepší odezvu, 3-letou záruku a je o něco levnější.
Toshiba má lepší zvuk a je podle mně povedenější vzhledem.Ani s jednou ale nešlápneš vedle.
fwefw (94)|16.9.2008 00:03
Tak ten Sharp je obrazově dost do červena \\/
radon (142)|16.9.2008 14:35
to že má nějaký model TV načervenalý nebo na(barvu si doplňte) obraz je podle mne pěkná pitomost, naprostá většina TV má možnost obraz barevně doladit. Třeba ten můj Samsung měl v obchodech vyžhavené barvy, každý hlasatel vypadal jako alkoholik a přitom v menu má nastavení, co se barev týče neskutečně moc (5 předvoleb teploty barev + jedno klasické červeno-modré táhlo + pleťovka + RGB táhla, dokonce dublovaná ...). A přitom netvrdím, že má dokonalé barvy !!! Jenže problém není v tom, že by táhly do některé barvy, ale že působí tak trochu umělohmotně, prostě klasická bolest většiny LCD.
Takže za relevantní bych bral poznámky "Sharp má širší barevný prostor a barvy vypadají přirozeně jako na CRT apod." ... ovšem jen pokud to dotyčný kritik doplní tím, že srovnával TV vystavené vedle sebe, obě perfektně vyladěné, ideálně podloží měřením atd. ... takhle to je jen plácnutí do vody.