Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Titulky v obrazu

lucky_tvf (3)|1.12.2004 16:10
Mam avi soubor nebo mpg muzu nak dostat titulky do obrazu filmu jako je na nakych dvd aby nemusel bejt extra soubor?,????
MartinL (51)|2.12.2004 14:11
Ale jo, můžeš VirtualDubMód či Virtual Dub - přidáš filtr s titulky, ale musíš to celý překomprimovat, takže mi to přijde jako blbina. Ale ty to asi děláš kvůli stolnímu Divx přehrávači, který neumí českou diakritiku, ne? Pokud je to tak, raději si přehraj firmware ve stolním přehrávači
plechr (21)|25.12.2004 18:38
Jen se zeptám, kde ten filtr s titulky najdu? Víte někdo odkaz? Nějak ho nemůžu najít a když už jsem něco našel, tak to nešlo stáhnout. Tak kdyby někdo věděl ten odkaz, předem dík.
plechr (21)|25.12.2004 22:56
Díky za ty odkazy. Ale teď se přiznám, že z toho nejsem moudrej. Co mám teď udělat, abych ve Virtual Dubu vložil ty titulky do filmu. Fakt nevím. VD znám, ale o titulkách tam není ani zmínka. Načtu film, ale jak tam s pomocí některého z těch odkazů dostanu ty titulky? Můžeš mi to nějak popsat?
plechr (21)|26.12.2004 19:24
Tak jsem zkoušel vložit titulky do obrazu, ale něco asi dělám špatně. Prostě to stále nejde s titulkama. Zkusím to popsat: Stáhl jsem si z toho odkazu soubor Subtitler.vdf a přidal jsem ho mezi filtry VD. Načetl jsem AVI film ve VD, ve video jsem otevřel filtry a spustil Subtitler. Tomu jsem dal načíst titulky, jelikož chtěl pouze titulky s příponou ssa, tak jsem ty původní upravil v programu subtitleworkshop na požadované ssa. Ty subtitler načetl v pohodě, dal jsem kompresi a pak jsem dal uložit AVI. Bohužel to ukládá stále bez titulků. Může mi někdo poradit, kde dělám chybu?
mirekv (7169)|26.12.2004 19:43
Děláš rekompresi (full processing mode)?
plechr (21)|27.12.2004 10:10
Jestli myslíš : kompletní proces zpracování videa, tak to mám nastavené. Nevím, jestli se mají titulky objevit i v náhledu filtru, ale mě se tam neobjevují.
mirekv (7169)|27.12.2004 11:30
A ve VDubu se ti ve druhém okně objeví? Pokud ne, tak ještě někde chybuješ. V náhledu filtru by měly být taky. Pozor, ve filtru jsou nějaké zaškrtávatka. Dělal jsem si kdysi poznámky, zkusím je najít.
ladinek (494)|27.12.2004 12:15
Jestli chceš titulky natvrdo do obrazu, tak velice dobrý návod je tady.

http://svcd.borec.cz/svcd/index.php
plechr (21)|27.12.2004 15:16
Díky. Návod je dobrý, ale bohužel mám pár dalších problémků.
1: Titulky se mi zobrazí až dole v obrazovce, takže je vidět pouze první řádek, a to ještě nevím, jestli to bude vidět v televizi. Zatím jsem to zkoušel jen na kousku na monitoru.
2: Zjistil jsem, že už při převodu titulek z .SRT do formátu .SSA je to převedené s podivnou diakritikou, takže některé slova jsou fakt hrozně vypadající. Přitom srt jsou v pohodě ale ty ssa už ne.
3: Při posledním kroku ve VD podle toho návodu mám dát to okno někam bokem a čekat. Ale na co, nic se neděje, jen na cílovém adresáři se objevil nový soubor s velikostí kolem 1k a to je vše. Hard nic nikam neukládá, prostě klid. Nebo jak dlouho má celý proces převodu trvat?
Víte někdo, jak tyto nedostatky opravit?
mirekv (7169)|27.12.2004 15:54
Vkládání titulků přes .ssa je takové kostrbaté. Lepší je použít do VDubu filtr Textsub, ten to umí přímo ze .sub. Když, tak ho pošlu.
plechr (21)|27.12.2004 17:39
Jo, dík. Dal jsem to tam přes textsub a je to dobrý. Umístění titulků jsem taky už vyřešil, dělal jsem chybu v novém formátu obrazu, takže se mi zobrazovaly moc dole. Jen teď nechápu ten poslední postup ve VD s tím Frameserver mod. Jak to dám uložit, tak mi sice vyskočí to popisovaný okýnko, ale nic se neděje. Co to má vlastně dělat?
mirekv (7169)|27.12.2004 17:55
Co s tím videem vlastně chceš dělat? Frameserver je na další zpracování např. v MPEG-2 enkodéru. Název souboru musíš napsat i s příponou .vdr. Jo a spustit Install Handler (v auxsetup.exe v adresáři VDubu).
ladinek (494)|27.12.2004 18:21
plechr : tak jak píše mirekv. V tom návodu je frameserver na další zpracování pomocí TmpegEncoder.
plechr (21)|27.12.2004 21:05
Aha. Tak to moc nechápu. Co s tím mám teda dělat. Já ale nepřevádím v Tmpegenc, ale v mainconceptu.
plechr (21)|27.12.2004 21:18
Tak už to mám, dík za rady. Po tom nastavení v AUX setup to chodí. Jenže všechno je asi na nic, protože už VD nějak blbě pracuje s tím zdrojovým filmem. Výsledek je takový trhaný, nevím čím to je, u jiných filmů to nedělá.Tenhle film trhá už v náhledu VD, jedině přímá kopie je v pořádku, jinak to škube. Ale jinak vše funguje jak má. Takže ještě jednou dík.
Peu (39)|2.1.2005 14:26
Pokud to udělám podle tohoto návodu,tak po nastavení cesty k titulkům ve filtru TextSub co musím ještě nastavit,aby mi nevzniknul tak obrovský avi?
mirekv (7169)|2.1.2005 14:29
To musíš zpátky zkomprimovat!
Peu (39)|2.1.2005 14:31
jo,ale jde to udělat hned jako výstup z toho virtualdubu?
tetukok (12)|13.2.2005 18:44
Zdravím.Naučil jsem se udělat pohyblivé titulky ve Vegasu,ale jen na černém(barevném) pozadí.Poradíte mi jak na to,aby byli vidět přes běžící film???
stayman (12393)|13.2.2005 21:36
Daj ich s transparentnym pozadim...
tetukok (12)|14.2.2005 19:39
No jo,ale jak ho tam dostanu...? :-?
AleK (814)|14.2.2005 20:08
plechr

čau pokud budeš postupovat přesně podle toho návodu co jsem napsal tak ke zdárnému konci dojdeš na 100% ale čti pozorně na mích stránkách musíš spojit VD s TMPGEncem


POZOR :

TMPGens - obsahuje i potřebný TMPGEncVFP_Install.bat který je třeba nainstalovat pro spojení s VirtualDubem

VirtualDub -nejprve spustit auxsetup.exe a tam INSTALL HANDLER, také obsahuje plugin Subtitler.vdf který potřebujeme na vkládání titulků


všechny potřebné prográmky tam taky stáhneš
stayman (12393)|14.2.2005 20:30
tetukok
Tak jak si dostal tie s tym ciernym, navyse tie s transparentnym sa daju zvolit v profiloch aj ked si si uz vybral tie s ciernym, alebo su ako prve!
mirekv (7169)|14.2.2005 21:09
AleK
K čemu je dobrý ten TMPGEncVFP_Install.bat? Ten jsem nikdy nepotřeboval a že jsem se SVCD něco nadělal! :-? :-?
tetukok (12)|15.2.2005 09:50
[quote=StayMan by €RikŁ€]tetukok
Tak jak si dostal tie s tym ciernym, navyse tie s transparentnym sa daju zvolit v profiloch aj ked si si uz vybral tie s ciernym, alebo su ako prve![/quote]

Jako první mám s černým pozadím.A když je chci upravovat(otevře se mi okno,kde lze měnit písmo atd),tak tam lze vybrat pozadí transparentní?
9-)
stayman (12393)|15.2.2005 17:47
Prvni (ako Default Text) jsou s transparentnim !!! \/ A tie rolovacie su s takym ako druhe !!! Ale to vobec neva, pretoze som ti pisal, ze ked zmenis Preset tak aj tie cierne mozu byt take !!!! To nevies ani citat , ved u tych titulkoch v MediaGenerators mas jasne napisane Transparent
tetukok (12)|15.2.2005 18:41
StayMan by €RikŁ€,díky za trpělivost a za pomoc.Já jsem to vlastně dělal dobře,jen jsem ty titulky cpal pod videostopu a ne nad ní.Už to jede,díkes. :-!!!
AleK (814)|15.2.2005 19:56
[quote=mirekv]AleK
K čemu je dobrý ten TMPGEncVFP_Install.bat? Ten jsem nikdy nepotřeboval a že jsem se SVCD něco nadělal! :-? :-?[/quote]



spojuje to TMPGEnc s VD aplikaci START FRAME SERVER
mirekv (7169)|15.2.2005 20:20
AleK
U VDubu je to jasné, instal handler..., ale u TMPGEnc jsem nic nedělal, ten .vdr naimportoval úplně v pohodě!
AleK (814)|15.2.2005 21:33
[quote=mirekv]AleK
U VDubu je to jasné, instal handler..., ale u TMPGEnc jsem nic nedělal, ten .vdr naimportoval úplně v pohodě![/quote]


tý bláho tak já nevím ale musel jsem to mít a to jsem udělal přes 400 filmů do SVCD fakt si nemůžu vzpomenout už jsem to dlouho nedělal
mirekv (7169)|15.2.2005 21:38
AleK
Já právě taky moc ne, vím, že poslední verze TMPGEnc co mám se instalovala jako celek, to by mohlo být sice ono, ale ty verze předtím se jen spustily exáčem.
AleK (814)|15.2.2005 21:45
mirekv

sakra ty si mě dostal teď o tom fakt přemýšlím počkej až najdu sešit s poznámkama co jsem si psal tam to určitě je
mirekv (7169)|15.2.2005 21:56
AleK
Škoda, teď nebudu pár dnů doma, na d: mám čistý systém, tam bych to schválně mohl vyzkoušet.
DoktorWW (13)|17.2.2005 10:49
[quote=lucky]Mam avi soubor nebo mpg muzu nak dostat titulky do obrazu filmu jako je na nakych dvd aby nemusel bejt extra soubor?,????[/quote]
dostal se mi do ruky nový program autogordiaknot,nemá chybu,staci rypnout dvd na hd a pak vse zadat.nemusis nic nastavova.umi 5.1 i tytulky na pevno do filmu.vse je jednoduche a prehledne.vrele doporucuji
DoktorWW (13)|17.2.2005 10:53
[quote=plechr]Díky za ty odkazy. Ale teď se přiznám, že z toho nejsem moudrej. Co mám teď udělat, abych ve Virtual Dubu vložil ty titulky do filmu. Fakt nevím. VD znám, ale o titulkách tam není ani zmínka. Načtu film, ale jak tam s pomocí některého z těch odkazů dostanu ty titulky? Můžeš mi to nějak popsat?[/quote]
porit si autogordianknot,je prehledny a na konci budes mit kvalitni divx i stytulkama na pevno ve filmu.potrebujes pouze k tomuto programu dvd decrypter.ja jsem s nim velice spokojenej.
Eso Rimmer (101)|7.6.2005 19:31
Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat thread, tak se ptám tady. Nevíte někdo jak docílím automatické změny velikosti titulků v avi videu podle jejich délky, tak jako to dělá třeba bsplayer? :-? Tzn. když by se titulky do videa nevešly, tak zmenší font. Existuje takový filter pro virtualdub? Používám Textsub, ale ten umí jenom zalamování.
mirekv (7169)|7.6.2005 19:56
[quote=Eso Rimmer]Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat thread, tak se ptám tady. Nevíte někdo jak docílím automatické změny velikosti titulků v avi videu podle jejich délky, tak jako to dělá třeba bsplayer? :-? Tzn. když by se titulky do videa nevešly, tak zmenší font. Existuje takový filter pro virtualdub? Používám Textsub, ale ten umí jenom zalamování.[/quote]
Uzenáče nemám rád, fuj, ale tvůj problém... Na editaci titulků je dobrý SubtitleWorkshop, zkus.
Eso Rimmer (101)|7.6.2005 23:27
[quote=mirekv]Na editaci titulků je dobrý SubtitleWorkshop, zkus.[/quote]

No já ty titulky nijak editovat nechci. Já je jen chci dostat do videa dost veliké na to aby se dobře četly na TV a tak bych chtěl nastavit větší písmo s tím, že když je nějaký titulek delší, tak aby to samo zmenšilo font aby se vešel na obrazovku bez zalamování na 3 nebo 4 řádky. Myslím aby to fungovalo tak jako to např. dělá bsplayer na počítači.