Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD, plazmy a sledování TV

Lenkas (13)|10.9.2008 18:14
Ahoj, jak tady tak pročítám všechny diskuze, začíná se mi zdát, že sledování běžné TV (normální české programy) přes DVB-T nejde s moderními LCDčky a plazmami kvůli kvalitě obrazu skoro dohromady a člověk nejlépe udělá, když zůstane u staré CRT televize. Jenže co když už stará dobrá CRT dosluhuje a člověk už prostě musí koupit novou televizi, od které navíc bláhově chce, aby mu vydržela minimálně 5 nebo raději více let?

Co si koupit (řekněme třeba v rozměru +- 37"-42"), když na tom třeba z 70 % chcete sledovat běžný TV vysílní a ve zbytku pak koukat na filmy (DVD, později třeba Blu-ray)???? Odhlédněme teď úplně od dalšího možného použití TV, jako třeba na gamesy a prohlížení fotek.

A když už jsem to téma založila, tak vás prosím, abyste dávali své tipy a respektovali názory ostatních. Žádný hádky tady nechci:)))) Díky:)
roman2277 (582)|10.9.2008 18:26
Plazmu Panasonic 42PX80(nebo 42PX8).Lepší kup v dané ceně(do 20k) neuděláš.Věř mi.
oroszlan (44)|10.9.2008 18:29
Lenkas, buď v klidu, novou tv si vyber podle svého vlastního rozumu a zraku a je jedno jestli to bude plazma, lcd, nebo crt.
Co není jedno: aby se ti obraz líbil.
Musíš si uvědomit, že s trochou nadsázky se dá říct, že na internetové fórum normální spotřebitel nechodí, ten si prostě koupí placku a kochá se (nebo taky ne :)) My magoři se tu scházíme, abychom do nejmenších podrobností prodiskutovali kdejakou ko..tinu, která se týká našich elektronických miláčků. Samozřejmě za dodržení podmínky, že ta naše věc je ve všem naprostý zázrak a ostatní šit jí nesahá po paty :)

Chci říct, že výsledkem snahy spousty nadšenců, kterým nedělá potíže se obsáhle rozepisovat na internetu o tom, jak si jejich tv zabzučela, nebo jak se jeden pixel zachvěl, těžko bude střízlivý a objektivní pohled na danou problematiku :)
jarino1978 (8045)|10.9.2008 18:34
[QUOTE=roman2277;191124]Plazmu Panasonic 42PX80(nebo 42PX8).Lepší kup v dané ceně(do 20k) neuděláš.Věř mi.[/QUOTE]

to máš pravdu
jarino1978 (8045)|10.9.2008 18:35
a nepísal(a) si tu už raz ???
jarda50 (1424)|10.9.2008 18:47
Přesně tak,
není nad to jítdo různých obchodů a studií a koukat na to jak to vypadá. Požádat prodejce o to aby předvedl pokud možno daslší signály není také na škodu. A skutečně je jedno zda p či LCD. Jde o to aby Vám se ten obraz líbil. Pokud jste na sport tak ještě sem podívat na nějaký sportovní kanál (fotbal, tenis apod) tam se pozná jak si TV poradí se zobrazováním rychlého pohybu. Pak je tské důležité vědět kolik do toho chcete investovat a zaměřit se na to co je nabízeno v e Vaší cenové relaci. Jediné co bych vypustil je CRT to už jsou dnes vyhozené peníze. Konec analogového signálu se blíží a některých západních lokalitách už ani neběží. Je také důležité vědět jaký signál doma máte a od koho to by také mohlo pomoci při výběru.
Jinak přeji hodně zdaru při relativně nelehkém výběru.
artam (1147)|10.9.2008 18:55
No v tych obchodoch to niekedy je dost problem presvedcit obsluhu, aby dovolila u kazdeho televizoru pohrat sa s nastavenim obrazu. Oni to vacsinou totiz maju nastavene znacne nerealisticky, aby tie dema, co na tom pustaju, mali "perfektne" farby a podobne.

Napriklad u toho sportu a rychleho pohybu. Televizor moze robit za loptou duchov a pritom staci vypnut rozne "vylepsovace" obrazu, ktore su aj tak prakticky k nicomu, a hned je fotbal jak z pohladnice.
jarda50 (1424)|10.9.2008 18:59
artam
to vypnutí a vlastně i100Hz nemá každá TV a to ani ve třídě 40K.
Hmm (1739)|10.9.2008 19:50
[QUOTE=jarda50;191131]Jediné co bych vypustil je CRT to už jsou dnes vyhozené peníze. Konec analogového signálu se blíží a některých západních lokalitách už ani neběží. Je také důležité vědět jaký signál doma máte a od koho to by také mohlo pomoci při výběru.[/QUOTE]
Já zas tvrdím, že do 32´je stále nejlepší CRT. Záruku musí přežít (když ne, tak vrátí peníze) a pokud vydrží aspoň 3 roky, plno věcí se vyjasní, třeba zda OLED překonal dětské nemoci, v jakých uhlopříčkách je komerčně dostupný, zda se LCD posunuly k téměř dokonalosti, vymřely plazmy, co LaserTV, co TV z miniděl atd.. Pak bude vybírání větší placky, když ne jednodušší, tak ekonomicky mnohem výhodnější. CRT bude analog ještě chvíli živit, settopbox za pár stovek to ještě chvíli prodlouží... Kdo ale chce větší TV už dnes, musí holt volit a dělat kompromisy.... nebo vzít Pioneer :-)
jarda50 (1424)|10.9.2008 20:36
Hmm no vidíš a pro mne je to vyhazování peněz. Je sice pravda, že crt seženeš od 1700 do 47K ale dobré LCD je sice dražší, ale s větší perspektivou. Já tu mám nyní 3 TV ě LCD a jednoho CRT Sony 100Hz. A při porovnání vyhrává LCD. Holr crt má malý obraz. Nyní mi tu akorát překáží. Pokud jde o toho Pioneera tak nejsem přesvědčen, že v kategorii TOP je to nej. Jsou lepší, ale také dražší TV. Rozhodující je ne to co je špička, ale to co se komu líbí to je to rozhodující. Holt někdo vdolky a jiný holky.
Hmm (1739)|11.9.2008 07:08
[QUOTE=jarda50;191153]Pokud jde o toho Pioneera tak nejsem přesvědčen, že v kategorii TOP je to nej. Jsou lepší, ale také dražší TV.[/QUOTE]
No testy říkají, že ano. Pravda dražší jsou, třeba Sony X4500, ale zatím není potvrzeno, že i lepší. Pokud o takové TV víš /a nevyvozuješ to jen z ceny/, hoď sem link. U Pioneera je podstatné, že se přenusul z kategorie pro snoby do zaplatitelné kategorie pro fajnšmekry.
jarda50 (1424)|11.9.2008 14:29
Hmm to já neříkám, že ne. Pioneer byl takový etalon kvality. Pokud jde o 4500 (W,Z,) a kategorie XBR5 a vyšší tak mnoho testů zatím není. Pokud jde o ty luxusní TV v relacích 100K a výše, tak se moc testů nenajde.Ale pokusím se najít a dát link. např- http://www.testfreaks.com/televisions/. Jinak stejně je to nejdůležitější jak se to líbí Tobě, jak to prostě vidíš. Pak se dá těžko hodnotit co je mňam a co fuj.