Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: koupě televize v zahraničí?

Je tu občas Avatar uživatele martin01_cz
    Registrace
    Sep 2008

Ahoj, mám v plánu si koupit LCD Philips 52PFL9632D/10. Zkoumal jsem ceny v obchodech v ČR a zjistil jsem, že jsou o dost vyšší, než např. v Německu. V ČR stojí tato televize v průměru 85 000 Kč, v Německu cca 2300 EUR (57 000 Kč). Mám v Německu známé, kteří zde bydlí a mohli by ji pro mě objednat a já bych si pro ni dojel.

A konečně k věci, chtěl jsem se zeptat, jestli může být nějaký problém s kompatibilitou u nás, např. jestli je nějaký rozdíl v DVB-T tuneru, slyšel jsem totiž, že u nás je používán docela nestandardní formát pro informace o programech (EPG) a že v u televize koupené v německu by to nemuselo fungovat. Na druhou stranu Philips značí televize pro určitý region číslem za lomítkem v názvu typu televize, pro česko je určená desítka za lomítkem, pod tím samým označením je nabízena také v Německu.
    Co se týče záruky, to už jsem si zjišťoval, rok v celé EU a druhý rok v Německu.

Co si o tom myslíte? Nebo by mohl být ještě nějaký jiný problém?

Co si myslíte o této televizi, je to dobrá volba, nebo byste mi doporučili něco jiného?

Moc díky za názory.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Problém nebude žádný. Byl by pouze u televizorů z amerického kontinentu., neb tam používají jiné "DVB-T".
    Rozhodně nebudeš prvním a jediným nakupujícím z ČR, který koupil TV v Německu. (bydlím v pohraničí a tady se elektronika jezdí kupovat k sousedům - je mnohem lacinější, než u našich prodejců)

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

Problém nebude žádný, mám ji (stejně jako většinu ostatního) také z německa. Rozhodně to byla dobrá volba. Od září ale nastupují nové Ph 52, tak možná bude lepší počkat.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2008

Doplním pana Maška.

Těch problémů by bylo asi více. Napětí 110/120 / 60Hz. Pokud je to multi tak je podstatně dražší tedy v USA. Asi ten nejmenší by byl zástrčka. Nevím sice přesně jak dnes, ale když jsem si přivezl Toshibu, kterou jsem v USA používal tak šla jen na filmy, které jsem měl v NTSC. Video jsem měl multi, ale bylo cca 2x dražší než to s US normou a sehnat ho dalo docela fušku. Faktem je, že některé přístroje už měly selector 110/120/220HiFi apod. bohužel po poruše laserové mechaniky už to zde nikdo neopravil.

Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od emmerityx Zobrazit příspěvek
    Problém nebude žádný, mám ji (stejně jako většinu ostatního) také z německa. Rozhodně to byla dobrá volba. Od září ale nastupují nové Ph 52, tak možná bude lepší počkat.
    Chtěl jsem se zeptat co to má být Ph 52? Jako nějaká nová řada televizí od Philipsu? Máš o tom nějaké info?

Díky moc za rady hoši, tak to vidím opravdu na to Německo, protože 30 000 - 40 000 za těch 600 km tam a zpátky opravdu stojí.

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2007

Myslel jsem nové 52 palcové philipsy tedy 52PFL9703D a nevím jestli je v plánu i 96. 9703D se už možná prodává, jednu jsem potřeboval v červnu ale nebyla.

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Souhrnné vlákno k tomu (stále se opakujícímu) tématu je zde...

Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od emmerityx Zobrazit příspěvek
    Myslel jsem nové 52 palcové philipsy tedy 52PFL9703D a nevím jestli je v plánu i 96. 9703D se už možná prodává, jednu jsem potřeboval v červnu ale nebyla.
    Hmm, to je zajímavé, viděl jsem 47PFL9703D a nevypadala špatně, akorát se mi moc nelíbily ty kulaté rohy. Jaký je vlastně rozdíl mimo designu mezi 47PFL9732D a 47PFL9703D? Jsem z toho trošku jelen

Ty máš 52PFL9632D? Jsi s ní spokojený? Moc se mi líbí 47PFL9732D, akorát je malá, nevíš, jestli ji taky neplánují začít vyrábět v 52?

Pro stani: tohle téma jsem založil spíš z hlediska kompatibility, ne záruky. Neboj, projel jsem si existující témata, než jsem ho zakládal

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od martin01_cz Zobrazit příspěvek
    Jaký je vlastně rozdíl mimo designu mezi 47PFL9732D a 47PFL9703D? Jsem z toho trošku jelen
    Perfect Pixel HD Engine 2008 má dvojnásobný výkon oproti Perfect Pixel HD Engine 2007 a nyní zpracovává 500.000.000 Pixel za sec. PNX5100 od firmy NXP. Více zde.

Registrace
    Sep 2008

Aha, to jsem netušil. Díky za info. Takže myslíte, že ta 52PFL9703D bude ještě lepší než 52PFL9632D a že na ní má cenu čekat? Nemáte s ní už někdo prosím zkušenosti? Hledal jsem na webu a zatím se asi moc neprodává, u nás ani v Německu jsem ji nenašel, jen na Slovensku jsou nějaký rychlí

Podobná témata

1. koupě LED televize
    Od pavelmarek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-03-2011, 13:28
  2. Koupě nové televize +- 23 000,-
    Od Spyke v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 02-09-2010, 15:24
  3. Koupě nové televize
    Od plazmas v sekci Televize: LCD, plazma