Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LNB konvertor?

streethawk (85)|2.9.2008 11:07
Zdravim vsetkych priaznivcov i odporcov satelitneho prijmu :)

Mam dilemu, kupil som novy satelitny komplet, ALE nechal som sa prehovorit na konvertor Diavolo "0,1dB", povodne som mal v plane Invacom SH031 "0,3dB", rozmyslam nad vymenou, pretoze sa mi nepodarilo nastavit Astra 19,2° na viac ako 60%/95% signalu, myslite ze by mohol Invacom vylepsit situaciu, alebo to je iba chyba v software prijimaca UPC Direct, pretoze zatial este nemam novy prijimac?

Dakujem vsetkym

PS: Ak sa da odpovedzte cim skor, pretoze cas na vymenu sa krati, mam ho tyzden.
artam (1147)|2.9.2008 11:18
To chce racsej vacsiu parabolu - dobra antena = najlepsi zosilnovac.
Vymena za konvertor s vyssim sumovym cislom tomu nepomoze, prave naopak.
streethawk (85)|2.9.2008 12:10
[QUOTE=artam;190272]To chce racsej vacsiu parabolu - dobra antena = najlepsi zosilnovac.
Vymena za konvertor s vyssim sumovym cislom tomu nepomoze, prave naopak.[/QUOTE]
To, ze ten Invacom ma vyssie sumove cislo viem aj sam, to, ze teoreticky je konvertor s nizsim sum. cislom lepsi je mi takisto jasne, ide mi skor o prakticke skusenosti, kedze oba menovane sa pouzivaju v hojnom pocte.
Parabolu mam Gibertini 96x104 (100cm), takze myslim dostatocna velkost.
Takze este raz, Diavolo single (0,1db) alebo Invacom SH-031 (0,3dB)
Dakujem
MONYS (460)|2.9.2008 18:32
[QUOTE=streethawk;190278]To, ze ten Invacom ma vyssie sumove cislo viem aj sam, to, ze teoreticky je konvertor s nizsim sum. cislom lepsi je mi takisto jasne, ide mi skor o prakticke skusenosti, kedze oba menovane sa pouzivaju v hojnom pocte.
Parabolu mam Gibertini 96x104 (100cm), takze myslim dostatocna velkost.
Takze este raz, Diavolo single (0,1db) alebo Invacom SH-031 (0,3dB)
Dakujem[/QUOTE]To že má lnb diabolo 0.1 db bych bral s ohromnou rezervou je to spíše reklamní trik doufám že tomu proklamovanému šum. číslu taky nevěříte, kolikrát LNBs horším šum. číslem je na tom příjmově lépe.Ale k věci máte skutečně pečlivě nastavenu parabolu a je LNB skutečně v ohnisku paraboly ??stává se i u některých parabol že je držák úplně mimo ohnisko. Tam bych nejprve hledal chybu.
streethawk (85)|2.9.2008 19:34
[QUOTE=MONYS;190332]To že má lnb diabolo 0.1 db bych bral s ohromnou rezervou je to spíše reklamní trik doufám že tomu proklamovanému šum. číslu taky nevěříte, kolikrát LNBs horším šum. číslem je na tom příjmově lépe.Ale k věci máte skutečně pečlivě nastavenu parabolu a je LNB skutečně v ohnisku paraboly ??stává se i u některých parabol že je držák úplně mimo ohnisko. Tam bych nejprve hledal chybu.[/QUOTE]
U paraboly tejto znacky resp. vyrobcu to nepredpokladam, aj ked nemam vela skusenosti, verim ze v tom to nebude, skusal som posuvat konvertor v uchyte dopredu aj dozadu a signal bol iba horsi, takze neviem.
Beriem to s rezervou (to sum. cislo u toho Diavola), ale aj tak ma ten predavac ukecal, udajne je toto LNB lepsie ako mnou vyhliadnuty Invacom, mimochodom mali ho tam na predajni za 999Skk a tento Diavolo stal 500, takze nemali dovod mi tlacit nasilu to Diavolo...
losos (2977)|2.9.2008 20:14
Úplně stejně dobře ti bude chodit i jiný konvertor za 150-200 Kč.....čao.
artam (1147)|2.9.2008 21:38
Ono to este zavisi aj od dlzky kabla a samozrejme aj od prijimaca
Tak napriklad, ja mam LNB 0,5dB (ani uz neviem znacku) a podla SkyStar2 karty z Astry 19,2 dava na 5m kabli silu 92% signalu, na 30m kabli malokedy nad 75% a pritom prijem bezi bezvypadkovo aj u transponderov, na ktorych nenameria viac ako 65%. Kedysi som sa s tym dokonca nevedel zmierit, tak som porovnaval pocet framov z jedneho filmu, nahraneho z Premiere v roznych casovych obcobiach - den, noc,slnko, dazd a vysledok ma prekvapil - boli rovnake, takze odvtedy to neriesim. :-) )
georgo (74)|5.9.2008 13:50
Ja by som v prvom rade hľadal chybu niekde inde, ono na 100 cm Gibertine by ten signál mal byt aj lepší, aj keď percentá, ktoré udávate o kvalite signálu nič nehovoria, pretože každý prijímač ukazuje inak.
Inak ani Gibertina nieje záruka úplnej kvality, lebo nikdy neviete, ako s ňou zaobchádzali v skladoch.
Preveril by som konektory, kabel (skúsiť vymeniť za iný), napružil by som parabolu, ako aj tyčku ku konvertoru do všetkých strán. Navyše ste nenapísali na akom transpondéri máte tento signál (každý má inú silu).
Keď upresníte tieto detaily, dá sa nejako porovnávať.

Juro
streethawk (85)|5.9.2008 22:22
Takze, parabola vyzerala uplne v pohode (bez znamok poskodenia), mimochodom firma TESA (Žilina) je celkom seriozny obchod, takze nieco podobne nepredpokladam (ale nevylucujem, mozne je totizto vsetko). Na akom transponderi to bolo merane vobec netusim, nakolko mi to "moj" UPC Direc prijimac neukazuje. Prave ten podozrievam z toho chybneho vyhodnocovania sily a kvality signalu, ale ako to napokon bude v skutocnosti, tistim az po kupe mojho noveho Vantage. Inak diky vsetkym.

PS: Myslis, ze ten konvertor Diavolo je OK?