Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Windows 7 - aneb (potřebná) revoluce se nekoná?...

stani (1647)|31.8.2008 16:16
Windows 7 - "bude podobný Windows Vista" "lidé, kteří mají představu, že...začít s vývojem od nuly jsou naivní"...
Doom (2331)|1.9.2008 07:34
nj, windows vista SE :-)
doufám, že MS vezme v potaz stížnosti uživatelů na vistí nedodělky :-)
NT 6.0 jsou dobrý systém, ale některé chyby dokážou pěkně potrápit. viz stížnosti spousty lidí na UAC
stani (1647)|1.9.2008 08:21
Já si myslím, že je to krok absolutně nesprávným směrem.
Už jsme se o tom bavili ve vláknu o Vistách, také souhlasím s prvním diskusním příspěvkem pod tímto článkem.

Já si naopak myslím, že by měl vzniknout zcela nový(nebo alespoň úplně přepracovaný) OS - který by konečně kulminoval s dobou. Jednoduchý, svižný, spolehlivý.
Nezávislý na hardware, minimalistický - s možností si doinstalovat "zásuvné moduly".

Tak by to mělo vypadat...

A ne ten bobtnající a těžkopádný systém plný zbytečností jaký nyní Microsoft předvádí.
Doom (2331)|1.9.2008 09:38
[QUOTE=stani;190053]Já si naopak myslím, že by měl vzniknout zcela nový(nebo alespoň úplně přepracovaný) OS - který by konečně kulminoval s dobou. Jednoduchý, svižný, spolehlivý.
Nezávislý na hardware, minimalistický - s možností si doinstalovat "zásuvné moduly".[/QUOTE]
linux :-)
linux si může i relativně neznalý uživatel, pokud má dost času na hraní a hledání po netu, nakonfigurovat přesně podle sebe.

je pravda, že win by to chtělo mírně zeštíhlit. však uvidíme jak se toho MS zhostí
stani (1647)|1.9.2008 09:52
Právěže(!) Linux ne!!!!

To se mě právě na Windows(XP) líbí, a tak by měl moderní OS právě vypadat - nainstaluji a pracuji.

A ne ladit, stahovat, instalovat, ladit, stahovat instalovat, ladit, ladit.....





ladit, ladit....:-E 9-) :-k :D
Doom (2331)|1.9.2008 09:59
tohle řekni před linuxákem a ten tě vykostí :D
možná by nebylo od věci zkusit windows server 2008 v roli stanice - spousta vistích hovadin je tam vypnutá
pokud by windows 7 byly založeny na serveru, tak by to bylo super.
Lark (365)|1.9.2008 11:23
Linux je podle mě výborný, ale ne pro běžné uživatele. Dnes už jsem ale ve stádiu, kdy chci být jen uživatelem softu, který potřebuju, a ne abych do nekonečna pořád něco sháněl a ladil. Nechci být systémák ale uživatel a na to Linux určitě není. Naproti tomu Wokna se prsí jak jsou přívětivá, ale proč jsou proboha narvaný hovadinama, který nikdo nechce. A pokud je někdo bude chtít, tak ať má možnost si je doinstalovat. Ať udělají holý OS obsahující základní funkce a ostatní ptákoviny ať jsou volitelné :-k Takhle je to moloch hladový na HW, a když už musím investovat do nadupaný mašiny, tak bych chtěl, aby mi ten výkon zůstal pro alpikace :-k Stačí že ho žerou všelijaké ochrany a antiviry, které běží na pozadí a bez kterých se dnes neobejdeme.
Huncut (221)|1.9.2008 11:50
Ano, měly by být dvě edice Windows. Jedna "Windows Profi" - jen holý zeštíhlený operační systém bez jakýchkoliv přidaných aplikací. A pak "Windows Balast" pro různé podniky nebo počítačově příliš negramotné lidi, pro které je instalace čehokoliv navíc problém. Spokojení by byly všichni.

Linux je dobrý na jíné věci, jako náhrada Windows v žádném případě (Doom: a to potvrdí každý "linuxák").