Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upscaling DVD+DVB-S na jednom prístroji

sety83 (40)|30.8.2008 20:53
Zdravím chcel by som sa spýtať či niečo také existuje nechcem to prepájať cez pc lebo ho mám daleko od tv. Existuje prístroj ktorý by to zvládol sám? Niečo ako stolne dvd a klasický satelitny príjmač len v jednom a s upscalingom. Viem že sú DVD s upscalingom ale satelity som nikde nevidel ak nič také nieje je nejaký spôsob ako upscalovať DVB-S? Vobec sa do tejto problematiky nerozumiem tak ak to je blbosť čo píšem vopred sa ospravedlnujem. Dik za rady.
Pytkin (7947)|30.8.2008 23:50
sety : preco to potrebujes upscalovat ? ved telka si to upscalne sama .. skorej ide o to, ci mas dobry telku , ktora ma dobry upscaler ..
sety83 (40)|1.9.2008 15:04
Na druhý týžden si idem pre Samsung LE46A656 a ta upscaling nevie aspon som v popise o nej nič v suvislosti s upscalingom nevidel.
Pytkin (7947)|1.9.2008 15:28
sety : kazda telka vie upscaling .. inak by zobrazovala SD signal v malom stvorci v strede .. 656 model by podla tunajsich debat mal byt dost dobry , teda bude mat urcite aj slusny upscaler .. Normalne do nej pripojis satelit a dvd , cez RGB .. a obraz bude jak oci ! napred to vyskusaj , nez budes kupovat dake dalsie krabice .. upscaler , ktory by mal zmysel , stoji 300.000 a nikto z nas ho doma nema ..
sety83 (40)|1.9.2008 15:52
ok ja som si myslel že obraz bode roztiahnutý ale rozmazaný a ked ho pustím cez nejaký upscaler tak sa zýíši rozlíšenie a tým aj ostrosť obrazu. kčomu je potom dobré upscalovať z pal rozlíšenia na hd 1080p? spomína sa to dosť často na rôznych veboch tak som teraz z toho dosť zmätený :-)
Pytkin (7947)|1.9.2008 16:08
Takto : Kvalita upsalerov je rozna .. A samozrejme je poplatna cene .. Cize DVD prehravac za 3000 korun s HDMI vystupom (a zabudovanym upscalerom) nebude mat tak dobry upscaler , ako telka za 100.000 .. A zase naopak .. DVD prehravac za 10.000 korun bude mat urcite lepsi upscaler ako 40" LCD telka za 25.000 .. Rozumies ? Upscalerov je milion .. Lisia sa kvalitou .. Tie najlepsie (a velmi drahe) maju rozne metody na detekciu pohybu a podobne a vedia spravit fakt kvalitny obraz .. Pouziva ich napriklad orange a upscaluje s nimi STV1 a STV2 do svojej optickej siete .. Taky upscaler ale nenajdes v ziadnej telke ..

Teraz .. scaler mozes mat v prehravaci , v receivery (cez ktory signal prechadza) a v telke .. je potrebne si vyskusat ktory je najlepsi a pouzivat ten .. Kamarat si kupil dvd prehravac Philips ~3000 korun s upscalerom a povedal ze ten upscaler je uplne na hovno .. Lepsi obraz dosahuje , ked ho necha vypnuty a upscaluje si signal sama telka .. Ina vec je ale , HDMI .. to ma vzdy vyznam .. Lebo digitalne data z DVD disku posielas rovno digitalne do televizora .. nedochadza k zbytocnej degradacii Ditial->analog->digital ..

Napred si ale vsetko vyskusaj .. Nekupuj zbyrocne krabice .. mozno budes s obrazom spokojny .. Ja dom doma nedavno testoval harddiskovy HD prehravac .. nasypal som do neho dake DVDcka a MKV (nieco ako DIVX ale HD ripy BlueRay diskov) .. A bol som prekvapeny .. to ze MKV hra super .. To je jasne .. Ale bol som prekvapeny ako dobre dokaze hrat DVD cez digitalny vystup ..
sety83 (40)|1.9.2008 16:19
rozumiem teda aspoň si myslím že som pochopil :-D kúpim telku a napojím všetko cez scart ako to mám teraz požičiam od kamoša sat s hdmi a uvidím či zbadám rozdiel dúfam nezbadám žiadny bo tie sat sú dosť drahé :-) dik za usmernenie ušetril si mi asi pár tisic thx :-)
Pytkin (7947)|1.9.2008 16:30
sety : ano .. pochopil si to uplne na 100% :) .. Napred vyskusaj co mas doma .. Mozno pripade si pozicat daky DVD prehravac este s kvalitnym HDMI vystupom od niekoho (pripadne kupiv vo WEBshope , tam je par dni na to , ze to mozes vratit) .. A skusit porovnat .. Ked uvidis rozdiel , treba ist do toho ..
StD (8612)|2.9.2008 07:25
Dobrý upscaler mají mít nové DVDplayery Toshiba. Teď mi zrovna jeden takový nabízeli z U.S. za 129$.
petardo (5)|3.11.2009 19:56
Popozeraj niečo na tejto stránke ! http://www.medinco.eu