Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDV to DVD

rjja (622)|27.8.2008 23:25
Při převodu z HDV kamery do formátu DVD se při přehrávání na PC zobrazuje prokládání ( na CRT by nebylo ) ,ale já ho nechci na monitoru, jak to udělat ( Sony Vegas ). Díky
Pytkin (7947)|27.8.2008 23:42
musis zacat pouzivat niektory normalny DVD prehravac v pocitaci , ktory obraz zobrazuje prekladane ..
rjja (622)|27.8.2008 23:57
a jaký ? používám VLC, ale chtěl jsem to na to když někomu něco pošlu, aby mu to běželo hned rovnou a né aby si musel schánět jiný přehrávač.
Pytkin (7947)|27.8.2008 23:59
power dvd to vie .. no mozes obraz aj deinterlacovat a potom ho kodovat ne mpegu na dvd .. ale zhorsis ten obraz .. interlacovane DVDcka su uplne bezne .. ked ich budes pozerat na Telke , tak vzdy budu OK ..
marek62 (168)|29.8.2008 17:48
a co to prechroustat do WMP, to ma na pocitaci kazdy, kdo pouziva Windows, coz je 99 % populace?
stayman (12393)|29.8.2008 18:19
[QUOTE=rjja;189632]a jaký ? používám VLC, ale chtěl jsem to na to když někomu něco pošlu, aby mu to běželo hned rovnou a né aby si musel schánět jiný přehrávač.[/QUOTE]

sak si tam nastav aku chces deinterlaciu :eek:
rjja (622)|29.8.2008 18:42
ale ja tam žádné prokládání nechci
peco (772)|29.8.2008 20:14
Nerozumiem co chces, resp. co nechces. VLC player dokaze realtime deinterlacovat obraz (znamena to, ze sa prekladanie odstrani - zamaskuje), ale to ti uz pisal stayman, ty na to odpovedas, ze ty prekladanie nechces.:OO

Tak potom naco tocis interlaced, ked prekladanie nechces? Alebo tocis progresive a prekladanie davas az pri downconverte do SD? Som zmäteny z toho co pises.
stayman (12393)|29.8.2008 20:52
Tiez nechapem:eek:
Alf (888)|29.8.2008 23:53
Taky mi připadá, že je to jeden z těch, co neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane.
videoman (178)|30.8.2008 00:28
strašák jménem neprokládaný obraz porád dokola :)..a já to chci a chci a chci...
nebyl tu někdo příspěvek že někdo schání do 30000 kameru co točí FHD 1080/25p ??
rjja (622)|30.8.2008 22:09
chci jen to své video převédst na jiný, aby když se pustí na PC nemusel níkdo řešit zda má na svém přehrávači nastaveno odstraňování prokládání ( bob, apo. ), nebo musel instalovat jiný přehrávač. Když dostanu od někoho vide tak to také nemusím řešit, prokládání tam není a je to v pohodě. A tohle bych také chtěl udělat. Ať je to menší rozlišení to nevadí.
stayman (12393)|31.8.2008 02:41
[QUOTE=rjja;189948]chci jen to své video převédst na jiný, aby když se pustí na PC nemusel níkdo řešit zda má na svém přehrávači nastaveno odstraňování prokládání ( bob, apo. ), nebo musel instalovat jiný přehrávač. Když dostanu od někoho vide tak to také nemusím řešit, prokládání tam není a je to v pohodě. A tohle bych také chtěl udělat. Ať je to menší rozlišení to nevadí.[/QUOTE]

A kto ti dava len tak na pozeranie m2t stream? Ked to chces niekde prezentovat iba na PC, tak si urob WMV, MP4, FLV ....co len chces. A co sa tyka DVD, tak ja soms a nestretol s niekym, co pozera DVD na PC, ze nepouziva deinterlaciu, teda ze ju nema zapnutu...
rjja (622)|31.8.2008 09:24
ano to jsem ctěl vědět, a hlavně do čeho to udělat , aby to bylo pokuď možno co nejvíc kvalitní, a velikst souboru malá?
stayman (12393)|31.8.2008 14:41
Tym som ti chcel povedat, ze je jedno, co to bude, teda ci "i" alebo "p", neznali si davaju nastavovat PC znalym a znali s tym problem nemaju. Takze sa mi zda, ze podla seba sudis druhych, kedze to nejde tebe, myslis si, ze to nebudu vediet aj druhi...
rjja (622)|31.8.2008 16:19
[QUOTE=stayman;190010]Tym som ti chcel povedat, ze je jedno, co to bude, teda ci "i" alebo "p", neznali si davaju nastavovat PC znalym a znali s tym problem nemaju. Takze sa mi zda, ze podla seba sudis druhych, kedze to nejde tebe, myslis si, ze to nebudu vediet aj druhi...[/QUOTE]

přesně tak ,a protože kolem sebe lidi znám, tak to můžu tvrdit.
stayman (12393)|31.8.2008 16:32
to je de? :-O Pretoze lama nepouziva VLC a ak pouziva => nie je lama => nastavi si deinterlaciu.
rjja (622)|31.8.2008 18:29
já používám VLC a nastavím si to tam, ale nemám to pr sebe !!!!
možná se špatně vyjadřuji, ale snad se to dá pochopit .Film v divx je také v pohodě a žádné prokládání tam není. Zajímá mě jen do jakého formátu je to nejopt. udělat a co u něj nastavit.
peco (772)|1.9.2008 07:38
Tak to exportni so zachovanim rozlisenia (1440x1080) do wmv, alebo mpeg4 (XviD, DivX, ...) tam prekladanie nie je. Vo Vegas urobis wmv hravo, ale na XviD/DivX si musis cez debugmode frameserver zavolat VirtualDub(VirtualDubMOD).

Mala rada, optimalne nastevnia kodekov si zistis pomocou maleho (60s a menej) sample videa, ktore je dynamicke a ma siroku skalu farieb. Teda vo Vegas si urobis taku ukazku, ktoru najskor exportnes do wmv s roznymi nastaveniami vystupu. Potom tu istu ukazku spracujes vo VD tiez s roznymi nastaveniami vystupu a nakoniec ukazky porovnas co do velkosti a kvality. Sam najlepsie zistis ktora ukazka je pre teba prijatelne velka a je najkvalitnejsia.

Ja som kedysi nejake m2t prevadzal do XviD pomocou AGK, tam je to automatickejsie, akurat treba nastavit vystupne rozlisenie a velkost vystupneho suboru.
1440XviDAGK.PNG
stayman (12393)|1.9.2008 11:02
[QUOTE=rjja;190024]já používám VLC a nastavím si to tam, ale nemám to pr sebe !!!!
možná se špatně vyjadřuji, ale snad se to dá pochopit .Film v divx je také v pohodě a žádné prokládání tam není. Zajímá mě jen do jakého formátu je to nejopt. udělat a co u něj nastavit.[/QUOTE]

Ano? A to jako DVD-Video, ktore su vacsina interlaced, budes deinterlacovat len kvoli tomu, ze ste tam lamy? No to ma podrz.:eek:
rjja (622)|1.9.2008 17:08
[QUOTE=peco;190051]Tak to exportni so zachovanim rozlisenia (1440x1080) do wmv, alebo mpeg4 (XviD, DivX, ...) tam prekladanie nie je. Vo Vegas urobis wmv hravo, ale na XviD/DivX si musis cez debugmode frameserver zavolat VirtualDub(VirtualDubMOD).

Mala rada, optimalne nastevnia kodekov si zistis pomocou maleho (60s a menej) sample videa, ktore je dynamicke a ma siroku skalu farieb. Teda vo Vegas si urobis taku ukazku, ktoru najskor exportnes do wmv s roznymi nastaveniami vystupu. Potom tu istu ukazku spracujes vo VD tiez s roznymi nastaveniami vystupu a nakoniec ukazky porovnas co do velkosti a kvality. Sam najlepsie zistis ktora ukazka je pre teba prijatelne velka a je najkvalitnejsia.

Ja som kedysi nejake m2t prevadzal do XviD pomocou AGK, tam je to automatickejsie, akurat treba nastavit vystupne rozlisenie a velkost vystupneho suboru.[/QUOTE]

díky to zkusím
svoren (5)|2.9.2008 08:41
V žiadnom prípade neodstraňuj prekladanie vo videu! Recpt je primitívny. Prestrihaj to vo Vegase, vyexportuj to trebárs do MPG kontajneru a hotovo. O nič iné sa nestaraj. každý NORMÁLNY prehrávač si z odstraňovaním prekladania poradí. Použi PowerDVD, alebo WinDVD a máš vystarané. Dokonca aj WMP11 sa s tým popasuje. VLC je kapitola sama o sebe. Univerzál na všetko, ale keď ho chceš používať musíš mu aj rozumieť. Prečo sa chceš škrabať ľavou rukou za pravým uchom?