UAC: vypnuté
CPU: AMD 4850e
MB: Gigabyte MA78GM-S2H
RAM: 2GB

Problém:

Bez najmenších problémov som sprevádzkoval hardware akceleráciu videa uloženého v MKV kontajneri vrátane zobrazovania titulkov za pomoci MPC-HC. Skutočne výborná úľava pre CPU. Vzhľadom na to, že zostava je určená pre HTPC a primárna požiadavka: nízka spotreba=tiché PC je priorita č.1, zostavil som v Správe napájania plán s názvom CoolnQuite, čím som vlastne zapol túto funkcionalitu. Cez malú utilitku z AMD webu je možné vidieť ako pracuje CnQ. V Idle režime je CPU temp cca 29°C. CnQ chodí (na pomery HTPC) veľmi spoľahlivo a doposiaľ som nenarazil na žiade konflikt až do doby spustenia MPC-HC. Po otvorení súboru sa deaktivuje CnQ a to tak, že sa v systém zmení v tomto napájacom pláne parameter určujúci spodnú hranicu zaťažiteľnosti CPU z prednastavených 5% naspať na plných 100%. Ak počas prehrávania manuálne prepíšem túto hodnotu na zadefinovaných 5%, CnQ nabehne, ale len do doby, kedy prehrávač nezavriem.
Úprimne povedané už ma to začína otravovať, to stále prepisovanie napájacieho plánu. Riešili ste niekto tento BUG? Existuje nejaká metóda ako osloviť developera MPC-HC? Poraďte prosím.

Dík za každú konštruktívnu odpoveď