Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC se nenastartuje!

PC_is_sick (3)|27.8.2008 12:13
Mám už starší PC, včera večer jsem ho obyčejně vypnul, ráno jsem PC zapnul, ale nenaběhl mi systém.
Při startu zabliká CD mechanika, ale už se neozve standartní pípnutí jako při obvyklém startu. Monitor hlásí "NO SIGNAL" z reprobeden se neozve zvuk při startu windows, takže s grafikou a monitorem problém není. V základní desce jsou všechny konektory zapojeny správně. Problém přetrvává i po resetu a tvrdém odpojení a znovuzapojení PC do sítě.
Děkuji vám za jakoukoliv radu!
jibarr (792)|27.8.2008 12:48
Zkontroluj: bios - boot primary - HDD
Pokud je vše v pořádku, tak F8 - poslední známá konfigurace.
Osahat jestli se točí HDD /jestli neodešel na věčnost/
Pak už jen někoho, kdo to umí a otestuje osobně.

Ještě koukni do mechaniky CD a disketovky, jestli tam není něco strčený. Pokud je boot primary tam, tak může PC hledat.
PC_is_sick (3)|27.8.2008 14:00
[QUOTE=jibarr;189498]Zkontroluj: bios - boot primary - HDD
Pokud je vše v pořádku, tak F8 - poslední známá konfigurace.
Osahat jestli se točí HDD /jestli neodešel na věčnost/
Pak už jen někoho, kdo to umí a otestuje osobně.

Ještě koukni do mechaniky CD a disketovky, jestli tam není něco strčený. Pokud je boot primary tam, tak může PC hledat.[/QUOTE]

BIOS vůbec nenaběhne, na minitor nejde signál, HDD se točí.
Podobný nedokončený start PC se mi stal asi dvakrát v práci a vždy stačilo resetovat a pak naběhl normálně. V CDromce ani v disketovce není žádné médium.
Btw. počítač doma nemá vypínač na zdroji; když po vytažení šňůry z bedny opět připojím k síti, PC se začne startovat aniž bych cokoliv udělal, připojím šňůru a PC se pokouší rozběhnout. Podle mě by do počítače neměl jít proud, dokud ho nezapnu ručně na bedně.
StD (8612)|27.8.2008 14:41
Otevři bednu a zkus zahýbat s Epromkou Biosu, jestli není uvolněná (zatlačit do patice). Pokud to nezabere, tak se bude muset zkoušet každá součást zvlášť, začít je třeba základní deskou.
Pokud nemáš vypínač na zdroji, tak je stále pod proudem a zapíná se přes desku.
mirekv (7169)|27.8.2008 14:47
Pokud se neozve pípnutí, tak pochopitelně nenaběhne ano BIOS. Zkusil bych prověřit kabeláž, vysunout a vrátit konektory, zkusit jiný zdroj. Podle toho co píšeš, to má deska asi za sebou.
StD (8612)|28.8.2008 06:53
...jo a ještě mne tak napadlo (z vlastní praxe) - zkontroluj si, zda se točí větrák na CPU... To se tak v parném létě stává, když má někdo zanesenej ventilátor dehtem jak v hospodě, že se zadrhne a mašina už odmítne naskočit (respektive u mne běžela několik dnů bez větráku na 72° C a ani necekla, ale po vypnutí už nenaběhla... :BB:
PC_is_sick (3)|28.8.2008 07:25
[QUOTE=StD;189640]...jo a ještě mne tak napadlo (z vlastní praxe) - zkontroluj si, zda se točí větrák na CPU... To se tak v parném létě stává, když má někdo zanesenej ventilátor dehtem jak v hospodě, že se zadrhne a mašina už odmítne naskočit (respektive u mne běžela několik dnů bez větráku na 72° C a ani necekla, ale po vypnutí už nenaběhla... :BB:[/QUOTE]

Díky za radu, ale větrák se točí normálně a na bedně mám termometr, který neukazuje přes 40°C.
mirekv (7169)|28.8.2008 07:26
Jo, to se mi taky stalo, odpadnutý chladič na procáku, to PC vůbec nenaběhne.
Huncut (221)|28.8.2008 09:29
To je nejspis hardwarova chyba. Neco odeslo - zdroj, deska, procesor, pameti... :-/ Jeste muzes zkusit cely pocitac rozebrat, vycistit od prachu a spiny a znovu peclive slozit.