Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nataceni na pruhledne pozadi

vecerapl (30)|26.8.2008 18:50
Shrnu co mam...pak napisi co chci.

Canon FS10
adobe premiere elements4

Chtel bych natacet porad v takove forme, abych stal a za sebou mel proste pozadi vygenerovane pres pocitac...tj. zrejme se bude jednat o nataceni na nejake jednobarevne pozadi.

Co tedy presne potrebuji a kde to sezenu.

Rad bych zacal co nejdrive, aby to bylo OK....budu to delat ve svem pokoji, protoze jina mistnost tu neni.

Predem vsem moc dekuji za cas straveny nad mojim....potrebuji to

Tak jsem zjistil, ze je to Klíčování .... ale vubec nemam poneti, jak mam sehnat treba tu modrou latku....treba i s nejakou kravinkou, na kterou to modre pozadi zavesim. Je nejaky cesky obchudek?

Nasel jsem zatim jen http://zbozi.cz/?q=zelen%C3%A9+kl%C3%AD%C4%8Dovac%C3%AD+pl%C3%A1tno

Ale ty platna jsou velike cca 150x180cm...coz me prijde jako nedostacujici....rad bych to mel o velikosti treba 2x2 metry :)
jibarr (792)|26.8.2008 19:14
Klíčovací plátno, rovnoměrné nasvícení.
vecerapl (30)|27.8.2008 14:53
OMG....a to je vsechno co cesky trh nabizi?

Nasel jsem zatim jen http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=klicovaci+platno

Tedy Pinnacle zelené klíčovací plátno o velikosti 155 x 180 cm .... me prijde docela malo a zelena barva?

Je neco i jineho v Ceskych obchodech?
dalizije (641)|27.8.2008 15:05
Lepší bude si koupit plátno zelené či modré barvy normálně ve kšeftě :-). Tohle co jsi našel je krapet předražené (vzhledem k rozměru). Pak už jen dobře nasvítit a je to.
appalacio (201)|27.8.2008 17:23
[QUOTE=vecerapl;189534]OMG....a to je vsechno co cesky trh nabizi?

Nasel jsem zatim jen http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=klicovaci+platno

Tedy Pinnacle zelené klíčovací plátno o velikosti 155 x 180 cm .... me prijde docela malo a zelena barva?

Je neco i jineho v Ceskych obchodech?[/QUOTE]

kup takovou barvu plátna, kterou budeš mít na objektech nejmíň, tudíž zelenkavá (taková ta světlá, dalo by se říci skoro svítící zelená) je nejvhodnější, protože se obvykle vyskytuje nejméně o proti např. modré...

byl tu tip na papírová pozadí, ty mohou být vhodná, byť se apriory používají ve fotografickém průmyslu, nejsou vhodná pro přenášenení, protože papír se hned mačká a trhá, ale pokud to chceš mít doma v jedné místnosti, tak ti role papíru může vyhovovat, protože se dá i dobře uklidit (srolovat) .-)).. výhoda je, že se papírové pozadí dá koupit ve více odstínech a šíře je dostatečná, přes 2m jsem viděl v pohodě

nevím ja k to vychází cenově, ale jinak si můžeš pomoci sám, pokud máš nějakou desku, tak si ji natři, nebo kup obyčejnou látku, nebo pokud máš opravdu rovnou zeď, přetři ji a máš vymalováno a dobré pozadí pro klíčování.. dvě mouchy jednou ranou .-))))

další věc, zde zmíněná, je dobré nasvícení, budeš potřebovat několik lamp a pořádně rozptýlit světlo...

třetí a poslední věc je dobrý softík na klíčování.. základy zvládá kdejaký softík (apř. Pinnacle), ale pokud budeš mít nějakou chybku na plátně, tak si s tím už kdejaký softík neporadí... vřele doporučuji zkusit např. After Effects (trial), originál je však dost drahý.. jsou tam dobrý pluginy na klíčování, když se ti vyskytne nějaký chyba v pozadí či máš blbý světlo atd...

P.S. zkus mrknou i na youtube a zadej si key chroma nebo tak, uvidíš spousty videí jak na to, jaký materiály.... pokud ti nevadí angličtina, najdeš tam mnoho rad .-)))
vecerapl (30)|27.8.2008 19:12
Mno klicovani budu delat pres premiere elements4....ale zatim nemam ani paru, jak to udelat, coz je u me problem, ze si s tim neporadim. Anglicky moc neumim. Mate nejakou radu?