Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do cca 15000

zabak1 (12)|25.8.2008 16:39
Ahoj, moc se v kamerach neorientuju a potreboval bych nejakou kameru do cca 15 000. Mela by slouzit pro tvorbu domaciho videa (akce, deti, dovolena). Diky za rady
Radoo (1302)|25.8.2008 21:42
[QUOTE=zabak1;189260]Ahoj, moc se v kamerach neorientuju a potreboval bych nejakou kameru do cca 15 000. Mela by slouzit pro tvorbu domaciho videa (akce, deti, dovolena). Diky za rady[/QUOTE]

Kup su tuhle za 5.000,-
SONY DCRHC51E kamera MiniDV
stayman (12393)|25.8.2008 22:46
do 15tis KC snad uz kupi aj nieco HD nie?
Radoo (1302)|26.8.2008 00:05
Na to "zadání" se dá těžko něco nabídnout a tak jsem zavtipkoval a střelil od boku.
Nabízet mu HD je taky fajn, když má zabak1 třeba CRT ...
zabaku, musiš to upřesnit:
-kolik hodin chceš tak měsíčně/ročně natočit
-jak velký kamarád jsi s počítačem a jestli si chceš dobudoucna video upravovat
-jaké máš, plánuješ vybavení, TV, PC, rekordér apod.
-jestli video hceš jen pro sebe, nebo ho máš i pro jiný lidi a zase záleží, jak jsou dotyčný vybaveni pro sledování např HD videa apod...

podle toho zjistíš, jestli to bude kamera pro tvorbu DVD video, nebo HD video
jestli kameru, která uloží data na pásku, HDD, nebo na kartu
zabak1 (12)|26.8.2008 09:58
diky za otazky, takze:
- je to pro domaci video, tzn. cca hodku tydne, tedy 4-5 mesicne
- s pocitacem jsem kamarad a nejake video uz jsem strihal a upravoval (video z VHS kamery prevedene do PC)
- TV budu kupovat na vanoce, bud LCD nebo plasmu, jeste nejsem rozhodnut, uhlopricka 42", mozna o chlup vic, uvidim jak me jezisek vycucne :-)
- video hlavne pro sebe a rodinne prislusniky, s vyhledem do budoucna, ale ne zas moc daleko (15 000 za kameru)
Radoo (1302)|26.8.2008 23:15
[QUOTE=zabak1;189357]diky za otazky, takze:
- je to pro domaci video, tzn. cca hodku tydne, tedy 4-5 mesicne
- s pocitacem jsem kamarad a nejake video uz jsem strihal a upravoval (video z VHS kamery prevedene do PC)
- TV budu kupovat na vanoce, bud LCD nebo plasmu, jeste nejsem rozhodnut, uhlopricka 42", mozna o chlup vic, uvidim jak me jezisek vycucne :-)
- video hlavne pro sebe a rodinne prislusniky, s vyhledem do budoucna, ale ne zas moc daleko (15 000 za kameru)[/QUOTE]

tak jo, je to jednoduchý
- natočíš cca 200GB dat v HD videu za rok, tak nějaký disk aby se to tam vešlo + výsledné sestříhané video, nebo i nějaký externí USB disk ...
- jednoznačně kameru na kartu, nebo s HDD (je náchylný na nárazy a má větší spotřebu baterie, ale víc se tam vejde), není nic jednoduššího a rychlejšího jak data dostat do PC
- K HD TV tedy jedině HD kameru
- HD za čas nebude pro nikoho problém přehrávat a pokud ano, tak jim ho zkonvertuješ např do DIVX


stáhni si někde z netu ukázky orig. videa z kamery a testni si to na PC a uvidíš, jestli je to to pravé ořechové .
zabak1 (12)|27.8.2008 09:52
[QUOTE=Radoo;189462]tak jo, je to jednoduchý
- natočíš cca 200GB dat v HD videu za rok, tak nějaký disk aby se to tam vešlo + výsledné sestříhané video, nebo i nějaký externí USB disk ...
- jednoznačně kameru na kartu, nebo s HDD (je náchylný na nárazy a má větší spotřebu baterie, ale víc se tam vejde), není nic jednoduššího a rychlejšího jak data dostat do PC
- K HD TV tedy jedině HD kameru
- HD za čas nebude pro nikoho problém přehrávat a pokud ano, tak jim ho zkonvertuješ např do DIVX


stáhni si někde z netu ukázky orig. videa z kamery a testni si to na PC a uvidíš, jestli je to to pravé ořechové .[/QUOTE]

Ahoj, tohle je sice pekne, ale ja jsem spis cekal tip na konkretni typ kamery, neco jako: doporucuji XYZ, nedoporcuji JKL kvuli blabla. Diky za zkusenosti
michal_h (492)|27.8.2008 12:19
jestli je horní hranice max. 15kKč, tak pak je v hd asi jen samsung (sanyo bych moc nebral - má jen 60i/30p)
Radoo (1302)|27.8.2008 21:51
[QUOTE=zabak1;189483]Ahoj, tohle je sice pekne, ale ja jsem spis cekal tip na konkretni typ kamery, neco jako: doporucuji XYZ, nedoporcuji JKL kvuli blabla. Diky za zkusenosti[/QUOTE]

Tak jo,
ber tuhle, 3CCD a optický stabilizátor je výhoda !
HDC-SD5EG-S
http://www.bestelshop.cz/index.php?stat=produkt_info&produkt_id=3351&vyrobce=3&mod=0
zabak1 (12)|8.9.2008 15:47
ahoj, tak kamera PANASONIC HDC-SD5EG-K(S) je pry uz minulost a nejde ji sehnat, tedy za rozumnou cenu. Mate nekdo nejaky tip na nejakou slusnou kameru??? Dik
amyr (120)|8.9.2008 18:45
Tak toto je současnost-http://www.exa.cz/digitalni-kamera-panasonic-hdcsd9eps-p-4138.html