Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ripovani DVD aby jelo na stolnim prehravaci

koren3 (69)|25.8.2008 12:55
Zdravim, muj znamy ma takovy problem ma stolni DVD prehravac Sony bohuzel nevim presny tip a ma podporu DivX. Ma hodne DVD filmu a chce to ripovat a zalohovat jako AVI (DivX). On se o to pokousle pres nejaky program ale jak to tak byva tak nektere ripy mu na prehravaci jeli a nektere ne. On je to starsi pan tak bych potreboval vedet jaky program a jak nastavit ten program aby mu jeli ripy na stolnim prehravaci... (Pokud mozno co nejednodusi kdyby to bylo vse nastaveny v defaultnim nastaveni tak by to bylo idelani).
Dekuji za jakoukoliv radu.
peco (772)|25.8.2008 14:14
Program AutoGK to zvladne ako nic.

AK na DVD nie je ziadna ochrana, tak spustis program a nastavis to takto:

1. nacitanie zdroja v tomto pripade je zdrojom DVD z mechaniky



2. vybratie audia a tituliek, ktore sa maju ripnut



3. nastavenie vystupnej velkosti/kvality avi



4. v advanced settings si zvolit vsetko podla obrazku, popripade navolit max. width na 640 :



potvrdit OK a zvolit add job

5. cely postup zopakovat s dalsim DVD, ktore mam v dalsej mechanike, alebo na HDD a nakoniec ked mam vsetko v JOB manazeri, spustim start. Mozem este predtym navolit nech sa po skonceni PC vypne.

[COLOR=darkred]/edit:[/COLOR]
[COLOR=darkred]cerpane zo serverov videohelp.com a doom9.org[/COLOR]
koren3 (69)|25.8.2008 14:21
Dekuji dofuam ze to na ten jeho stolni prehravac bude stacit.
peco (772)|25.8.2008 20:17
najlepsie to zisti ak jeden vyskusa ripnut a potom prehrat v playeri
koren3 (69)|26.8.2008 08:21
Zkusil jsem neco prevest a stal se me takovy problem mam nainstalovany kodek ffdshow nainstaloval jsem ten program daval jsme vsude next ale ted me u xvidu nejede zvuk co s tim je? Nebo spise jak to napravit... A kdyz jsem to prevedl tak tam nemam ani titulky nikde...
peco (772)|26.8.2008 09:19
To hotove avi zanalyzuj pomocou MediaInfo, ake ma parametre. Obavam sa, ze som ti zle poradil v nastaveniach Output audio type programu AGK. Mam tusaka, ze audio nechal povodne a teda ac3. Vyskusaj cele este raz ale na zalozke Output audio type vyber trebars CBR/mp3/192. V podstate by stacilo nanovo kodovat uz len audio, ale obavam sa, ze ak si to nikdy nerobil, bude problem.

V skratke:
1. Nacitas to avi do VirtualDubMod a na zalozke streamlist zvolis save wav
2. to novovzniknute wav pomocou napr. belight prekoduj do mp3
3. nacitaj to povodne avi do VirtualDubMod na zalozke video zvol direct strem copy a na zalozke stremlist dvojklikni na povodne audio, cim ho zakaze. Potom zvol saveas a ulozis to avi bez audia pod novym nazvom
4. nacitaj toto avi bez audia do NanDub a zvol pre video direct strem copy, cim zabezpecis, ze video sa nebude rekomprimovat, na zalozke audio zvol mp3 audio a najdi cestu k ulozenej mp3 a nezabudni na direct strem copy aj na tejto zalozke. Potom save as (F7), zadaas novy nazov pre avi, spustis a mas to

trochu kostrbate, ale len na prvy pohlad
vdm_01.PNG vdm_02.PNG
peco (772)|26.8.2008 09:25
Ale najlepsie bude ak to prevadzat nebude, lebo dochadza ku znizeniu kvality ako videa tak aj audia. DVD rip mal vyznam v dobach, ktore si uz skoro ani nepamatam :)

na vladovych strankach mas podrobny navod na DVD riping, tak si postuduj
koren3 (69)|26.8.2008 09:39
JJ ja bych si DVD rip nikdy delal jak rikam neni to pro me ale pro jednoho znameho... Ale s tim nastavenim zvuku to nebude spatne me ted nejede ten zvuk dobre ani u vecich co predtim normalne jeli a jsou Xvidu proste jak kdyby se nejak potentovali kodeky...
peco (772)|26.8.2008 09:47
to si mal napisat hned s tym zvukom 9-) , zanalyzuj to teda, myslim to avi, nech vies na com si, ak je tam mp3 a ty to neprehras, mas bordel v systeme
koren3 (69)|26.8.2008 09:51
No v jenom to je MP3 a v druhem AC3 a sory je to jedno jestli je to Divx Xvid proste jak kdyby normalne zvuk kooelm vseho jede ale kdyz mluvi tak to neni vubec slset asi takhle.
artam (1147)|26.8.2008 11:51
koren3:
Zrejme si neurobil downmix 5.1 -> 2.0, pretoze spravidla dialogy su v center kanali a ked si prekodovaval len L a R, tak center zmizol a tym aj dialogy.
koren3 (69)|26.8.2008 11:58
artam: Ale ne me uz ted nejeed zvuk u niceho co tam mam co jsem neripoval a co driv jelo treba Simsonovi jsou bez zvuku.
koren3 (69)|26.8.2008 16:42
Preinstaloval jsem kodeky a vse je OK