Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

úprava zachyceného videa....

stani (1647)|25.8.2008 09:50
Mám nahrané tři filmy pomocí WinFast 2 + Leadtek, ale když jsem jeden udělal v Neru Vision jako DVD, tak je tam velký jas a saturace. Bylo to krátce po nainstalování XP, nebyl seřízen monitor, grafárna, WinFast, takže se to jevilo jinak než nyní kdy už mám vše nastaveno.

Chci ten film nějak jednoduše a rychle upravit(jas a barevnou sytost), ale nenašel jsem nic vhodného. Jediné co jsem použil byl Virtual Dub s modulem pro mpeg2, ale on to pak zase ukládá v avi, z původně 6GB souboru udělal 150GB a protože na žádném disku už jsem neměl místo, pak po dvouhodinové štrapáci, jsem to musel ukončit.

Ví někdo o nějakém jednoduchém a šikovném prográmku?
marek62 (168)|25.8.2008 14:22
Na tohle bych asi nasadil Womble.
stani (1647)|25.8.2008 15:17
womble nemám (akorát womble-vcr - ale tam to asi nejde...)

Myslíš třeba tady?
marek62 (168)|25.8.2008 16:35
stani, jojo, taky existuje verze bez toho DVD, kde se to exportuje jen do MPEGu, pak si to zautorizujes v cem jsi zvykly. Tento softik ma schopnost rendrovat bez prepocitavani casti, ktere nebyly upravovany, coz setri cas, nicmene pokud pocitas s barevnxmi korekcemi, bude se to pocitat tak jako tak. Otazka je, zda by melo byt nutne upravovat hotovy film. Ja zachytavam kartou z DVB-T a jenom striham, nic nemenim. Na to pouzivam ke spokojenosti VideoReDo TVSuite, kde to strihnu a rovnou to i pali.
stani (1647)|25.8.2008 19:04
[QUOTE=marek62;189258]stani, jojo, taky existuje verze bez toho DVD, kde se to exportuje jen do MPEGu, pak si to zautorizujes v cem jsi zvykly. Tento softik ma schopnost rendrovat bez prepocitavani casti, ktere nebyly upravovany, coz setri cas, nicmene pokud pocitas s barevnxmi korekcemi, bude se to pocitat tak jako tak. Otazka je, zda by melo byt nutne upravovat hotovy film. Ja zachytavam kartou z DVB-T a jenom striham, nic nemenim. Na to pouzivam ke spokojenosti VideoReDo TVSuite, kde to strihnu a rovnou to i pali.[/QUOTE]

Jasně, já to také tak dělám, ale když jsem nahrával ty tři filmy tak to bylo špatně nastaveno(jas a barevná sytost). Máš prosím link na tu verzi bez toho DVD?

díky
peco (772)|25.8.2008 19:08
verzia s DVD dokaze vsjo co ta bez, akurat este naviac aj DVD, tak preco ked mam po ruke jednu, hladam druhu :)

Teraz vazne, ta verzia s DVD vie ten export do mpeg2 tiez
marek62 (168)|26.8.2008 06:38
http://www.womble.com
ona ta obyc verze je nejlevnejsi, ale tri filmy stihnes za dobu trialu :-)