Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávač HD

han (3)|22.8.2008 09:32
Možná bude můj dotaz pro spoustu lidí triviální,těm se omlouvám, ale protože je spousta formátů,kodeků atd.,mám z toho trochu guláš. Vlastním HDV kameru Canon A1 a chtěl dych si na mé TV Panasonic 42PZ80 přehrávat video s vysokým rozlišením, nejlépe nekomprimované, které by se později dalo vypálit na BR disky.
Nechci PC ale nějaké multimediální zařízení, které toto zvládá a byla by možnost upgrade podle dalšího vývoje. Vím, že nějaká taková zařízení již jsou ale také mají spoustu problémů s firmwarem ...Uvítal bych zkušenosti někoho, kdo takový přehrávač vlastní. Díky.
Pytkin (7947)|22.8.2008 22:15
HDV tusim prehra vacsina HD primacov .. osobne som to ale nikdy neskusal ..
stayman (12393)|22.8.2008 23:08
No ked chcem vytvorit BD DVD, tak mi rekompresuje HDV subor, nechapem...
videoman (178)|28.8.2008 23:18
naprostá spokojenost, šlape jak hodinky

http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP00121%20%20%20&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00121

Video (codec, format) : MPEG 1/2/4, DivX, Xvid, WMV9,WMV9HD, H264, HD file (TS,TP,TRP), .MKV, .WMV, .AVI, .ISO, .IFO, .VOB, .MPG, .ASF, .DAT
Audio: MP3, WMA, AAC, OGG, PCM, AC3, DTS decoding down mixing, DTS pass through
Obrázky: BMP, JPEG/JPG, PNG , GIF

žádné rekomprese, žere to téměř vše
stayman (12393)|28.8.2008 23:37
Vie to aj *.m2t alebo aj *.mp4, *.m2ts atd? Ja to tam nevidim.
artam (1147)|28.8.2008 23:53
Skutocne spokojnost? No, podla skusenosti inych to ma svoje dost vazne muchy. V kratkosti:

- rychlost zo siete cez SMB sa pohybuje len okolo 3 MB/s, ten NDAS je znacny paskvil, lepsie je to cez USB
- problem s regionom externej mechaniky DVD, napriek nastavenemu regionu 2 (cez PC) prehravac tuzemske media neprehrav setupe IAMM sa stale hlasi ako region 5
- nefunguju id3tagy pre MP3
- neprehra wmv s audio stopou v dts
- e-sata: pripojenie externeho disku vypne interny disk, vlastne staci len pripojit kabel do eSATA a vnutorny disk sa odpoji, nefunguje plug'n'play, ak sa externy disk vypne pri zapnutom NTD38, zablokuje sa a je nutny reset (vypnutie napajania)
Saxel (2279)|29.8.2008 10:42
Mě se ten Iamm docela líbí, těch nedostatků není tolik. Zajímají mě taky odpovědi na staymanův dotaz. Můžeš to zjistit videomane?
videoman (178)|30.8.2008 00:08
*.mp4, 100%
*.m2t *.m2ts ...nevim, nic v tom nemám..??
"ten NDAS je znacny paskvil"...to bych netvrdil, mně to jede v poho doma v celé síti - , lepsie je to cez USB- souhlas, to je ještě rychlejší,
nefunguju id3tagy pre MP3... blbost, fungujou
- neprehra wmv s audio stopou v dts .. nevim, takovou divokost nevlasním,.hihi
kupoval jsem to kvůli GZ-HD7 abych ji tak netejral,
Akim (128)|15.1.2009 14:37
Rád bych se jako úplný laik zeptal. Uvažuji o koupi Blu-ray přehrávače, ale čím dál tím víc se začínám přiklánět buď k HTPC nebo nějakému HD přehrávači. Jde mi o to, že nechci přijít při přehrávání mnou sestříhaných videí např. o možnost zobrazení menu disku (filmu). Jinými slovy bych rád věděl, zda HD přehrávače umějí přečíst strukturu blu-ray disku (nebo jak bych to měl správně pojmenovat), něco jako VOB soubory u DVD. Zatím nemám zkušenost ani s blu-ray, takže nevím jak přesně vypadá struktura blu-ray video. Nebo se zeptám zkušenějších jinak. Jak řešíte přehrávání HD z vašich vytvořených videí? Vytváříte ve finále v autoringovém programu strukturu disku blu-ray, kterou potom přehráváte na HD přehrávači jako by to byl disk (u HTPC je mi to jasné, tam by to mělo jít bez problému), nebo prostě ze střihového softu exportujete výsledný HD soubor a jeho authoring a tvorbu menu neřešíte?
Předem moc díky za každou odpověď. Rád bych se v tom trochu zorientoval. Nejlepší by bylo nějaký HD přehrávač nebo HTPC vidět v akci. Jen zatím nevím kde.
vanskej (23)|28.1.2009 08:33
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit?Včera jsem zakoupil domácí kino Samsung Blu-ray a po chvíli nastavování,vypadl zvuk.Potom jsem ho vypnul,hned zapnul,chvíli šlo všechno v pořádku a pak opět vypadl zvuk.Nemůže to být zapříčiněno rychlým přepínáním při nastavení?Slyšel jsem,že se to stává u televizorů při zmíněném rychlém přepínání funkcí.Díky za radu.
ai (2993)|6.2.2009 23:06
Tohle vlakno jsem prehlid, nejake vysledky s tim m2t ?

EDIT: tak m2t to prehraje
andreasss (22)|22.3.2009 12:50
Vlastnim kameru canon hv30. Uvazujem o kupe IAMM NTD38HD-750GB resp. 1TB. Chcem sa spytat uplne laicku otazku. Na mini dv paske mam nahrate napriklad hodinovy zaznam v HDV ktory sa sklada napr. z 30 klipov. Da sa tento zaznam rovno nahrat do hd prehravaca alebo najprv do pc a potom do hd prehravaca. A ked uz to budem mat v hd prehravaci tych 30 klipov daju sa pustit ako jeden film cize v kuse a nie po jednom klipe. A dalsia vec co ma napadla ale to je asi nezmyslel da sa to nejako prepojit z dvd rekorderom panasonic DMR-EH68 aby sa vyuzilo napalovanie? diky moc andrej
Pytkin (7947)|22.3.2009 17:45
napred do PC ale ukladat to mozes rovno .. nepoznam IAMM ale do popcornu to ide .. ked to nedas podelit , bude to jeden subor a mozes ho prehrat v kuse .. dvd rekoder asi nema siet a usb , takze to asi nepojde spojit ..