Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Architect - problém s návratem do hlavního menu

-kuty- (5)|21.8.2008 23:56
Mám projekt s hlavní stránkou z které jsou linky na dvě submenu,
první s jednou stránkou, druhé s dvěmi stránkami. Na těch jsou
kapitoly s linky na video. Když spustím kapitolu z submenu a při
přehrávání filmu stisknu na dálkovém ovladači tlačítko hlavního menu,
nenajede mi to na hlavní, ale na submenu. Takto se to chová na všech submenu
s vyjímkou druhé stránky druhého submenu. Díval jsem se na všechna
možná nastavení, hlavně na zakončení akcí a nastavení tlačítek DO,
ale mám vše stejně, tak nechápu proč se mi to z jedné vrací a z druhých ne.
Když při přehrávání videa na DO zmáčknu tlačítko submenu, tak vše
funguje jak jsem si nastavil ve vlastnostech pro toto tlačítko.
Ve vlastnostech pro tlačítko hlavní nabídky je pouze zapnout anebo
vypnout. Předpokládal jsem, že když mám tlačítko zapnuto a hlavní menu
nastaveno jako začátek DVD, tak mi tam po stisknutí na DO skočí,
ale není to tak. Už jsem vyzkoušel všechno možné, ale nemůžu na to přijít.
Snad mi někdo poradí...
stayman (12393)|22.8.2008 01:32
Myslim, ze to nejde, priznam sa, myslel som, ze problem je s tymi PUO v IFO suboroch, takze tie odstranujem v PGCedite a viac ze ma nezaujmaju nastavenia v DVDA..., este skusim vynat tie PUO z VOB, ak aj tam su..., odstranujem to hlavne preto, ze pri stlaceni do menu mi to uplne vyplo DVD..., no teraz pozeram, ze pri troch submenu sa dostanem do title menu (pomocou DO playera) iba z posledneho, teda tretieho. Hmm, tak DVDA ma nielen prijebanu strukturu navigacie s vlastnou (ne)logikou, ale ono to tam ani nejde najst, ze preco to tak funguje. No ak nieco zistim, dam vediet.

EDIT: tak som na to prisiel, robi to gprm(3), on ten debilny DVDA priradi pre kazde to submenu vzdy vyssiu hodnotu pre to gprm(3), teda gprm(3)=mov(2), ...=mov(3), ...=mov(4) atd, preto to skace vzdy na dalsie submenu a nie do titlemenu a posledne nema kam, a tak sa vrati do title menu pri stlaceni tlacitka na DO, takze ziadna nahoda :D, no resume: musis priradit pre gprm(3) hodnotu rovnaku, ako ma trebars root menu (tam title menu funguje), teda gprm(3)=mov(1). V PgcEdite, kde aj vymaz vsetky PUO (zakazane operacie). Mozno vsetkemu chybnemu v DVDA predides s novym skriptom, to DVDA vie, ale ja som to v nom este nerobil, vsetko si opravujem v PgcEdite.

EDIT2: takze nie, musel by si asi vytvorit nove gprm a tak navigovat na to title menu, pretoze gprm(3) ovplyvnuje aj rootmenu, takze preto je tam vzdy ina hodnoty. No nicm idem spat, uz sa mi nechce babrat s tym.
-kuty- (5)|22.8.2008 12:28
Takže to znamená, že v DVDA to nejde? Myslel jsem, že je to profesionální authoring.
Přiznám se, že skriptování vůbec nerozumím a nevím jak v něm tuto funkci nastavit.
PgcEdit vyzkouším. Ještě tak mít více času na experimenty. Malá dcerka mě nenechá.
Leda v noci. No a znáš nějaký jiný profi authoring v kterém toto funguje spolehlivě?
Zkoušel jsem i DVDA 5, ale zase to samé. Pokud to jinak nepůjde, tak mi nezbyde než
tlačítko hlavního menu na DO prostě zakázat. Anebo vyzkoušet jiný program. Zatím díky...
stayman (12393)|22.8.2008 14:13
Pozriem to este,mozno staci script, mam co robit teraz so strihom, nejak ma DVD netrapi teraz... Ak chces, mozes pouzit radsej DVDLabPro, tam mas strukturu DVD uplne prehladnu, pod kontrolou, avsak myslim nema taky preview ako DVDA, ktory ako som spominal, ma politiku navigacie vlastnu. Ine softy su prast jak uhod.