Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XH A1-otázky a rady pro začátečníky

ondra.vesely (15)|21.8.2008 16:59
:-) Já radit nebudu!! :-)
ondra.vesely (15)|21.8.2008 17:01
to:pave1: tak se mi to podařilo, zítra Vás tu zasypu otázkami, doufám že budu zasypán odpověďmi..
Pave1 (4279)|21.8.2008 18:32
vše už bylo řečeno :-) . Ale pokud budu moct, tak tě nasměruju..
ondra.vesely (15)|21.8.2008 19:21
..daji se presety (CP) ukladat na kartu SD v kamere, a nejak uzamcit abych je nedopatrenim nesmazal, nebo se tam ukladají automaticky? Jde mi o to, pokud se vybije i interni knoflikova baterie, aby data zustala v kamere.
Pave1 (4279)|21.8.2008 20:16
Dají se uložit (zamknout ne), ale tenhle typ dotazů ti asi příště nezodpovím, protože je to komplet popsané v manuálu. Prolez všechny položky menu kamery, s manuálem v ruce, hodně věcí ti to ujasní.

příště už jen napíšu "manuál (základy)" a budeš vědět :-) .
ondra.vesely (15)|21.8.2008 21:16
ted nápad se zebrou atd. nemá chybu, stačí mne jen nasměrovat abych věděl co a jak...
ondra.vesely (15)|22.8.2008 14:24
Mám menší problém.I po zavření pásky mi roh blíže k objektivu zustává malinko otevřený(asi 1mm) Když jej zatlačím tak, jak je roh blíže baterie tak se tlačítko s šipkou pohne.Vadí mi jen to že zustává kazeta pootevřená(prach atd.) Je to normální nebo se jedná o chybu? Na jaký servis se obrátit.Kamera je nová, asi 4 dny u mne, tudíž v záruce.

Díky..
Pave1 (4279)|22.8.2008 20:24
AWH servis v Praze.
ondra.vesely (15)|23.8.2008 20:31
Mohl by jste ´mi prosím poradit za jakých podmínek a v jakém režimu(noční nebo manuální),(clona, ziska atd.) natáčet třeba západ nebo východ slunce? jaké zvoliz vyvážení bíle? díky.
Pave1 (4279)|23.8.2008 21:39
U téhle kamery je možné barvy "vážit" přímo zadáním hodnoty v Kelvinech (3000 - 8000 cca, viz manuál .-) ).

Je to lepší, než někdy problematické vážení (západ slunce je dobrý příklad, kdy se vyplatí použít "preset", např. denní světlo), protože v tomto případě nechceš, aby "bílá byla bílá" ;) . Osobně vážím v K "podle oka" (na LCD, zkontroloval jsem jeho barevné podání odkukem na TV).
Zisk (gain) samozřejmě nula a čas upravit podle požadované clony (stejně tak ND filtr; čas by měl být 1/50 ale může být i /120). Záleží na tobě, jakou clonu chceš použít (to hodně určuje objektiv, který rozsah clon mu nejvíc "sedí"). Tohle si vyzkoušej...

Nezapomeň taky na rozdíl mezi západem a východem slunce, zapomenout kameru (i vypnutou bez zakrytovaného objektivu) na stativu může mít v druhém případě své následky :-) .

P.S. ad otázka - zkus "byste" .-) ...
ondra.vesely (15)|24.8.2008 19:52
Nezapomeň taky na rozdíl mezi západem a východem slunce, zapomenout kameru (i vypnutou bez zakrytovaného objektivu) na stativu může mít v druhém případě své následky.


Tomuto nerozumím, mám to chápat jako že stálé světlo(přímé) vadí objektivu? (to vím). Ale západ není přímé světlo, nehodlám točit bez mraků, protože to není západ jaký byl měl být.


Také by mne zajímala clona za jakých podmínek používat jakou clonu.Např: den-taková a takova cloba, noc, taková a taková ad.
Zkoušel jsem si i pohrávat se ziskem, ale je lepší, jak ostatně píšete jej nepoužívat(šum).

Také bych se rád zeptal na funkci spínače AGC, používáte jej pro stanovení rychlosti závěrky(asi budete už poněkud pokročilý, asi blbý dotaz, tedy doporučujete mě jej používat???)

A pro dnešek poslední otázka:korekce barev?? co mi k ní můžete povědět, hrát s i s ní nebo nechat vypnutou?

Děkuji za pomoc, přeji hezký večer
Pave1 (4279)|24.8.2008 20:29
[QUOTE=ondra.vesely;189149]Tomuto nerozumím, mám to chápat jako že stálé světlo(přímé) vadí objektivu? (to vím). Ale západ není přímé světlo, nehodlám točit bez mraků, protože to není západ jaký byl měl být.
Také by mne zajímala clona za jakých podmínek používat jakou clonu.Např: den-taková a takova cloba, noc, taková a taková ad.[/QUOTE]

To je docela roztomilé, zdá se, že s tím světlem (kamera namířená na Slunce při východu, clona během dne atd) máš nějaké nevyřízené účty .-) .

ad 1) Rozdíl mezi východem a západem Slunce je snad jasný ;) .
ad 2) AGC není ovladač času závěrky, ale automatiky gainu (manuál základy, tedy pokud víš čítať).
- pro manuální nastavení času závěrky hledej něco jako Shutter (manuál úplné základy, seznámení s tlačítky na kameře).

K cloně - nějaké obecné info jak clonit najdeš v technické literatuře (je to stejné jako u foto s tím, že nejdelší dovolený čas u videa je 1/50. Kratší časy jsou např. 1/125 nebo 1/250, záleží v jakém manuálním módu kamery jsi, některé módy mají jemnější rastr).

V kameře je taky ND filtr (dva stupně), ten tam není kvůli "neobjektivitě" (jak tu ne tak dávno někdo při testování prohlásil, že používání ND filtru je ...), ale naopak jeho použití je často nutnost. Jediným učitelem je tu praxe a zkušenosti, nějaký "návod na nastavení konkrétní clony" neznám :D . Jak už jsem ti psal dřív, používej zebru, pokud nechceš mít důležité objekty na scéně přeexponované.


K barevným korekcím ti dám jen jednu radu, pokud je chceš dělat, nepoužívej automatiku kamery pro barvy (houpající barvy prakticky zkorigovat nejdou). Lepší je vždy (i méně dokonalé) manuální nastavení (které se pořád nemění). Takové barvy pak korigovat jde.

Tak snad tě to trochu nasměruje, třeba poradí i jiný majitel Xh-A1.
ondra.vesely (15)|26.8.2008 13:41
Zdravím. Rád bych se opýtal na vyvážení bílé, jedete ve svém vyvážení(A, B), nebo v automnatice?
je nutností vyvyžovat bílou po každém zap. či vyp. ND filtru a jiné expozici. Za jakých podmínek vyvažovat(manál jsem četl), ale tak nebylo to přesně ono, daleko lépe to vypadalo v automatice než podle uživatelského nastavení(nazelenalý nádech atd..
Pave1 (4279)|26.8.2008 16:43
odpověď A,B - viz příspěvek č.10

Jinak na automatiku (barvy) prakticky netočím, vždy nastavuju barvy manuálně.
Převažuju po změně světelných podmínek (časné ráno, dopoledne, když zajde slunce apod).
ondra.vesely (15)|26.8.2008 20:40
Jinak na automatiku (barvy) prakticky netočím, vždy nastavuju barvy manuálně---???barvy? čemu říkáte barvy(bílé?)
Takže to chápu dobře, že co expozice(den, pod mrakem, místnost) se rovná specifické vyvážení?
Pave1 (4279)|26.8.2008 20:58
barvy? čemu říkáte barvy?

...použij radši občas slovo děkuju a zkus lépe číst (třeba i v manuálu). Některé pojmy jsou většině zkušenějších lidí zcela jasné, např "na automatiku (barvy)" = na automatiku barvy = auto white balance.

To je nezaměnitelné.

A ode mne do příštího "dík" poslední odpověď:
Převažuju po změně světelných podmínek (časné ráno, dopoledne, když zajde slunce apod) = co změna světelných podmínek (ne expozice), to změna vyvážení.

Ahoj :-) .
ondra.vesely (15)|7.9.2008 16:18
Mám další otázečku. Pokud chi natáčet rychle se pohybující děj(šerm, boje, bitvy) Mám natáčet v 50 snímcích nebo 25? a s jakou závěrkou?? CCA..
Pave1 (4279)|7.9.2008 18:06
s touhle kamerou 1080/50i, závěrku si vyzkoušej (záleží, zda chceš nějaké záběry zpomalovat) v rozsahu cca 1/50 - 1/120. Na 1/50 je to plynulejší, ale při zpomalení víc mázlé.
ondra.vesely (15)|7.9.2008 20:03
Budu natáčet PAL 16:9
Jde o to že se jedná o akci (na sobě navazující děj), nebudu mít čas si běhenm války hrát s počtem framů.
Určitě se na střižně bude zpomalovat, ale jen nějaké záběry.
Jinak díky za předešlé rady(viz bílá). Opravdu to che jen zkoušet a zkoušet.
Opakování je matka moudrosti:-)
rjja (622)|7.9.2008 21:29
[QUOTE=Pave1;190870]s touhle kamerou 1080/50i, závěrku si vyzkoušej (záleží, zda chceš nějaké záběry zpomalovat) v rozsahu cca 1/50 - 1/120. Na 1/50 je to plynulejší, ale při zpomalení víc mázlé.[/QUOTE]

a když chci něco spomalovat s HV20 tak jaký čas je lepší ?
Pave1 (4279)|7.9.2008 22:56
Můžeš zkusit 1/100 (nebo cca 1/120, pokud ten první nejde nastavit).
Abych pravdu řekl, tak ale sport netočím a jinde (u zpomalování) závěrka 1/50 většinou nevadí.

Pro Ondru - to zpomalení si zkus předem (čas závěrky). Ono záleží i v čem (a jak) video zpomaluješ, tak je lepší si to radši zkusit (a porovnej si i výsledky v SD a HD/downkonvert do SD přes VirtualDub). Sám pak uvidíš, která cesta je pro tebe schůdnější.
ondra.vesely (15)|8.9.2008 14:50
Já to upravovat nebudu. Odevzdám jen natočený materiál. Instrukce zněly pouze takto:PAL 16:9, ostatní je na mě. To zpomalené video mě zajímalo jen ze zvědavosti, jeden den se natáčí pouzé krátké momenty,některé z nich se budou zpomalovat.Tak jsme chtěl jen poradit, jak nejlépe nastavit kameru pro co nejlepší výsledek a pro teoretické zpomalování ve studiu.
kristof (0)|22.5.2009 22:48
Aky mikrofon doporucite na XH A1 ? Na spol. podujatia , svadby , plesy a pod. Posledne ,,akcie som tocil aj na automat aj ,rucne nastavenie,, a pri ,,disko kapelach,, sa mi ozyval neprijemny brum....otazka hlavne na PAVE1
Pave1 (4279)|25.5.2009 10:07
hmm, zvuk to je alchymie. Točit na auto je skutečně laický postup, pokud chceš dobré výsledky.

Měl jsi například pro interní mic nastavený attenuator? Kuk do manuálu, interní mic májí jiný přepínač ATT než externí.

Co se týče hlasitých ruchů (hlasitě reprodukovanému "disku" neříkám hudba .-) ), tak tam často podá dobré výsledky "mizerný (méně citlivý) mic. Na kvalitě nemůže být poznat rozdíl, narozdíl například od akustické hudby (housličky např.).

Na snímání řeči zase záleží, jaký dozvuk má prostor. Někde stačí použít směrový mic, jinde to chce pro kvalitní výsledek klopový mic, dobře poslouží i malé nahrávátko ZOOM H4, když ho dáš před oddávajícího.

Cest je mnoho, podle situace, nároků, pro nejvyšší kvalitu to chce použít externí mic předzesilovač s limiterem, záznam na kameře pak jede po lince a má perfektní odstup s/š přes 90dB, nemluvě o externím záznamu ve 24bit.

Zvuk, to je věda :-) .
kristof (0)|25.5.2009 20:36
Pave1 : dakujem za odpoved , prave som objavil ,,Směrový mikrofon (na amat. filmy),, a tam to presne opisujes....clovek sa stale uci....
Jarda.Bar (1238)|26.5.2009 14:55
Nechci zakládat další téma, snad mi někdo odpoví zde :) ...

... umí americká verze XH A1 natáčet 720x576@25i PAL či HD v 50i, 25p??

Případně, pokud neumí, bude ve výsledku viditelná změna ve snímkovém počtu zredukovaném při exportu ze střihového software z 30i na 25i resp. 60i na 50i?

Díky za názory ...
Pave1 (4279)|26.5.2009 16:36
U evropské verze je možné dokoupit firmware kamery, který z ní udělá kameru "více norem" (60Hz módy a NTSC v SD). Jestli lze totéž u us 60Hz verze, to nevím (zapátrej na oficiálním webu Canonu v u.s..; u nás dokoupení také nabízí přímo Canon.cz)

Použití těchto kamer (s cenou kolem 100k a výše) předpokládá, že máš základní znalosti řemesla. Druhá otázka je tak zcela bezpředmětná (pro seriozní použití kamer této třídy, u videozápisníků za 5k je to fuk .-) ). Kvalita jde přepočtem znatelně dolů, bezeztrátový je pouze převod zpomalením (nevynechávají se žádné snímky), ale to lze použít jen omezeně tam, kde snímáš věci, kde divák nedokáže ze zkušenosti odhadnout, zda je záběr zpomalený či ne.

U záběrů lidí či synchronů tohle použít nejde, tam už je to poznat. Jinak všechny profi produkce u nás mají své smluvní požadavky na parametry - použitý formát záznamu, strukturu testů atd. Takže pokud nemáš vybuchující sopku, nikdo se s tebou bavit při pravidelné spolupráci o tomhle nebude. Pro sebe "do skříně" si samozřejmě můžeš točit, co chceš .-) .
Jarda.Bar (1238)|27.5.2009 11:24
500 babek, to prý stojí :).


"Thank you for contacting Canon product support. We value you as a Canon customer and appreciate the opportunity to assist you. I am sorry to hear of any difficulties locating information regarding your XH A1S camcorder.

All Canon USA camcorders are designed to be viewed on the US standard NTSC TV system. However, the HD cameras do have a process to add PAL to them, there is a charge of approximately $500, when sent into the Canon Factory Service Center. They add a menu option and the switches on the side that control framerate work with the new PAL frame rates.

I hope this information is helpful to you. Please let me know if we can be of any further assistance with the Canon XH A1S."
Lemmiwinks (26)|17.1.2011 15:17
Zajímalo by mě jestli máte nějaké doporučené uživatelské přednastavení, když točíte v interiéru při dobrém osvětlení.

Jistě se to bude případ od případu lišit. Snažím se docílit co nejlepší kvality obrazu a určitě by mi pomohlo, kdybych se měl od čeho odrazit.
Pave1 (4279)|17.1.2011 16:05
Pohledej starší vlákna o XH-A1 pomocí google, něco tam najdeš (nebo mrkni na dvinfo.net do vlákna o XH-A1, tam je celý seznam presetů, najdeš ho v už zamčeném vlákně nahoře nad diskuzí, je tam souhrn všechn nastavení).

Ale je to hodně věc vkusu.
SmirickyT (377)|23.1.2011 12:13
[quote=Jarda.Bar;227665]500 babek, to prý stojí :).
"Thank you for ... approximately $500, when sent into the Canon Factory Service Center. ."[/quote]

Jde to a ...

Vzdycky to bylo takhle drahy, parkrat jsem se o to tady ve statech zajimal. Nicmene podle me to musi jit nejak "Hacknout". Oni tam v zasade a) jen nahraji novy Firmware. Nebo dokonce
b) jen pomoci specialniho postupu v "technickem spravcovskem" menu zmeni nekde jen jeden udaj z jednicky na nulu a uz se ta funkce v menu odemkne a funguje to.

Koumal jsem to u Z1 kde to je defaultni z vyroby akdyz prpnu mezi 60i / 50i tak kamera "rebootuje".

Pokud ta A1 neni nova a v zaruce, tak bych prohledal web, nebo nejakyho neoficialniho opravare a zkusil to hacknout za min nez 500 dolaru.

Osobne z tohoto duvodu zacinam davat prednost kameram Sony ktery to uz maji odemceny.
Takze misto do XF300 pujdu nakonec asi do EX1/3 z druhy ruky.
SmirickyT (377)|27.1.2011 23:37
Lemmiwinks (26)|11.9.2013 09:58
Dobrý den,

již jednou jsem zde řešil, že mi nejde kamera canon XH A1s připojit k počítači, nakonec byla poškozena hlavní deska a servis se o to postaral, od té doby cca 1 měsíc vše šlo tak jak by mělo, dnes se mi opět kamera nechtěla v počítači zobrazit, nevím zda jde o stejný problém doufám, že ne, ale všiml sem si (a nevím jestli tomu tak bylo vždy když připojím kameru k PC nebo ne) že při připojení kamery mi na displeji kamery bliká HDV/DV IN. Teď nevím kde je problém, předpokládal jsem, že problém bude v nastavení kamery, ale nepřišel jsem na to jak to nastavit, dřív mi to (myslím) nikdy neblikalo a teď nevím co s tím a v nastavení jsem si s tím neporadil a počítač mi kameru neregistruje.

Prosím o radu
jos4 (4)|11.9.2013 14:12
Jenom dotaz mimo téma. Kolik stála hlavní deska na Canon XH A1s. Díky.
Lemmiwinks (26)|12.9.2013 09:16
I s vyčištěním si servis naúčtoval 12 721. Jinak k tématu, dočetl jsem se, že blikající HDV/DV IN značí vadný konektor a jelikož mám dva různé kable chybný bude ten přímo v kameře, takže mám strašnou radost, že budu muset opět razit až do Prahy na další opravu.
Pavel_tempx2 (829)|17.9.2013 19:53
odkud jsi? můžu doporučit servis v Olomouci, pokud to není záruční oprava ;)
Lemmiwinks (26)|24.9.2013 09:10
Chci se zeptat na firewire kabely (6/6 pin), co jsem koukal tak kabely stojí od nějakých 59 do 250 korun a poté je kabel od společnosti Unibrain, který stojí 2000. Mezi tímto a ostatními kabely pod 250 korun žádné kabely třeba za 500, 1000, 1500 nejsou. Proto by mě zajímalo v čem spočívá cena tohoto kabelu.

Podle servisu mi před pár měsíci zničil kabel hlavní desku na kameře oprava stála přes 12 tisíc. Dostal jsem na ni novou 2 roční záruku
Před pár dny mi prý jiný kabel opět zničil hlavní desku a vypadá to že oprava vyjde na stejnou cenu a nelze uplatnit reklamaci...

Přijde mi to přinejmenším zvláštní, že dva různé kabele způsobili stejnou takto fatální škodu.
KamilZ (10277)|24.9.2013 09:33
Kabel za 2 kKč je pro trubky, co naletí :-). Kabelů jsou spousty. Ty za 35 Kč bych nebral, ale kolem 100,- Kč (samozřejmě podle délky) myslím bez problémů: http://firewire-kabely.heureka.cz/f:12816:382038/

Jak víš, že Ti to zničil kabel?
kameranp (322)|24.9.2013 14:55
[QUOTE=Lemmiwinks;467409]Podle servisu mi před pár měsíci zničil kabel hlavní desku na kameře oprava stála přes 12 tisíc. Dostal jsem na ni novou 2 roční záruku
Před pár dny mi prý jiný kabel opět zničil hlavní desku[/QUOTE]

ked sapajas a odpajas kameru s kablom tak mas kameru zapnutu alebo vypnutu??
Lemmiwinks (26)|24.9.2013 19:10
[QUOTE=KamilZ;467411]Kabel za 2 kKč je pro trubky, co naletí :-). Kabelů jsou spousty. Ty za 35 Kč bych nebral, ale kolem 100,- Kč (samozřejmě podle délky) myslím bez problémů: http://firewire-kabely.heureka.cz/f:12816:382038/

Jak víš, že Ti to zničil kabel?[/QUOTE]

Oba kabely, které jsem měl stály kolem 200 korun. Nejprve mi servisní technik vyčetl, že používám levné kabely a poté když jsem mu otevřel oči, že dražší (kvalitnější) už ani pomalu nejsou, už ani nevěděl co říct, krom toho ať vyzkouším jinou značku.

Jak to vím? Servisní technik řekl že to mohlo způsobit buď to špatné propojování kamery s počítačem, respektive, že bych připojoval kameru k PC ve stavu kdy je kamera zapnutá, ale nejsem blbej, kameru připojuji za vypnutého stavu. Za druhé uvedl, že bude vadný kabel (v mém případě již dva kabely). A za třetí řekl, že by to mohl způsobit samotný počítač něco ohledně špatného zapojení portů, už si nejsem jistý co říkal. Nicméně počítač jsem si také raději nechal zkontrolovat.
bugrcz (295)|8.1.2014 10:44
Připlácnu svůj dotaz sem, mám dlouhodobý problém s XHA1, jakmile je kolem nuly a níž tak se mi často stane, že dorazím domů a na pásce chybí kus nahrávky. mám pocit, že se to stává výhradně venku a zima. Dnes opravdu nasranost z ranního filmování na letišti.
C Tuší někdo jestli pomůže vyčištění v servisu a když tak v jakém (Praha nejlépe)
ještě přemýšlím o HDD nebo něčem s CF/SD kartou což by ten problém vyřešilo ale to je dost drahé řešení..
díky za pomoc.
appa (109)|8.1.2014 11:32
bugrcz (295)|8.1.2014 16:44
[QUOTE=appa;478831]http://www.awh.cz/kontakt/adresa/[/QUOTE]

jo znám, jen jsem přemýšlel o nějaké levné radě :-)
Tam už jsem se chystal tři roky, dnes už jsem fakt musel. Takže prý opotřebovaná cesta pro pásku, výměna 4000kč.
Ale zadarmo mi vymění vnější boční kryt, prý špatná serie a platí to Canon.
appa (109)|8.1.2014 20:14
Nic lacinějšího neseženeš. Díly jsou stejně drahé všude a práce plus mínus stokoruny. Alespoň je to jistota, že to opraví. A buď rád, XH-A1 je už postarší mašina, už by nemuseli mít díly.
bugrcz (295)|8.1.2014 20:26
starší možná ale nic lepšího nedělaj :-)

A proč mi zmizely všechny starý příspěvky? To je asi do jiný diskuze, no nic :-)
appa (109)|8.1.2014 22:47
Ale dělaj. Přímým nástupcem je Canon XF300. V podstatně hodně podobné parametry, ale na CF karty. Ale jinak souhlas XH-A1 je vynikající kamera i dnes, byť na miniDV pásky. Doufám, že ti ji opraví a budeš ji používat dál.
bugr (295)|8.1.2014 23:22
jo tak to je trochu jiná kategorie, minimálně cenová :-) Hezkej mazlík. Jdu si o ní něco přečíst, krásná hračka.
Já doufám, že mi to opraví a už tam nic nenajdou.
Loni mi upad drátek k mikrofonu, on je tam celkově dost blbě přidělanej. Já teda nejsem žádný kutil ale podle videa na YT jsem to rozebral a opravil ale byla to pakárna.

---------- Doplněno v 23:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:22 ----------

jo tak to je trochu jiná kategorie, minimálně cenová :-) Hezkej mazlík. Jdu si o ní něco přečíst, krásná hračka.
Já doufám, že mi to opraví a už tam nic nenajdou.
Loni mi upad drátek k mikrofonu, on je tam celkově dost blbě přidělanej. Já teda nejsem žádný kutil ale podle videa na YT jsem to rozebral a opravil ale byla to pakárna.
appa (109)|9.1.2014 20:55
Kdyby ta oprava nedopadla, tak uvažuj u XF100. Sice má jen 10x Zoom, což bys mohl považovat u letadel za mínus, ale jinak se kvalitou XH-A1 vyrovná, spíše překoná. Tyhledvě kamery jsme porovnávali, takže to mohu s klidem tvrdit. Má sice jen dva ovládací kroužky (velký a na palec malý), ale tohle je ten správný mazel. Už s ní 3 roky dělám a mohu případně doporučit. Cenově je na tom již po slevě velice dobře a z druhé ruky ještě líp. Moc se však po inzerátech neohřeje, je o ni hodně zájem. Je taky na CF karty.

Pasují na ní baterie z XH-A1.
bugrcz (295)|9.5.2014 13:58
Mám dlouhodobý problém s hlasitým zvukem. Jakmile točím něco co je hodně hlučné (startující letadla, hudba) tak to je přeřvané.
Není to o nastavení citlivosti ani zvukovém filtru, můžu to ubrat na minimum a od určitého úrovně hluku je zvuk přeřvanej.
Tušíte jestli by pomohl externí mikrofon?
Spoustu koncertů jsem nucen točit na starší Panasonic kameru a ta to zvládne ale má jen SD rozlišení.
Dík.
marian lesňák (1)|11.5.2014 12:26
[QUOTE=bugrcz;488725]Mám dlouhodobý problém s hlasitým zvukem. Jakmile točím něco co je hodně hlučné (startující letadla, hudba) tak to je přeřvané.
Není to o nastavení citlivosti ani zvukovém filtru, můžu to ubrat na minimum a od určitého úrovně hluku je zvuk přeřvanej.
Tušíte jestli by pomohl externí mikrofon?
Spoustu koncertů jsem nucen točit na starší Panasonic kameru a ta to zvládne ale má jen SD rozlišení.
Dík.[/QUOTE]

Vojdi do nastavenia funkcií kamery:
Stlač MENU-vyber CUSTOMIZE-CUSTOM FUNCTION-vyber si svoje nastavenia z CFn1,CFn2,CFn3-v spodnej tabulke vyber TUNE-vojdi do políčka 14. Sú tam možnosti OFF, -12dB , -20dB. Pre začiatok skus zvoliť -12dB. Nastavenie si ulož.
Pod sklopeným LCD na kamere je prepínač MIC.ATT. Ak ho prepneš do ATT. mikrofon prestavíš na -12dB.