Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HV20 nebo Sony HC7

lada22 (32)|21.8.2008 11:30
mám možnost koupit jednu z těchto dvou kamer za podobnou cenu (okolo 18) a nevím jakou. Pročetl jsem všechny možné diskuze v češtině (anglicky moc neovládám) a nepatrně tam vede HV20, ale nevím, jestli to není díky poměru výkon/cena (Sony bylo vždy trochu dražší). Jde mi především o kvalitu obrazu včetně točení při horším světle (např. v místnosti). Děkuji moc za jakékoliv poznatky, nejlépe praktické :-). Ocením i názory na kritizovaný hledáček HV20, ovládání nebo na kvalitu (poruchovost) mechaniky.
Saxel (2279)|21.8.2008 11:44
... mnohokrát řešeno. Příznivci Sony a jejich dotykového displeje by zvolili Sony, většina ostatních Canona. Argumenty PRO a PROTI si musíš srovnat sám a také se sám rozhodnout.
bobescl (31)|21.8.2008 15:10
A co Canon HV30, hledáček je už vylepšen i když osobně mám jinou představu o vylepšení ale aspoň že lepší než u HV20.Sonka s tím hledáčkem ale taky neudělala díru do světa. Uvažuji o ní (HV30) již asi měsíc a od té doby klesla i cena cca o 2 tis. Teď se dá koupit i za dvacku. Sonka určitě ne. HC9 je o dvojku dražší. Tys ale měl na mysli HC7, ještě ji někdo má na skladě? Já osobně bych šel do Canona i přesto že mám teď panáka a jsem s ním moc spokojen. Ale není HD ! Jak ale píše Saxel, rozhodnutí je na TOBĚ. Přeci jen jedna rada: běž do obchodu, vezmi je do ruky a vyzkoušej. Vlastnosti obou kamer jsou velice podobné, ale jen jedna Ti padne do ruky. Vyzkoušej tlačítka , zoom, držení apod. Tak Ti přeji šťastnou ruku
lada22 (32)|21.8.2008 15:18
já měl zatím v ruce hv30 a ten hledáček mi přišel, že se dá zkousnout (hv20 jsme nezkoušel, viděl jsem jí prodávat jen na internetu, ale podle recenzí jsem myslel, že je shodný). Sonku jsem taky držel v ruce a přišlo mi to docela ok. jen nevím, jestli mezi nimi není nějaký rozdíl v obraze, to podle držení nedokážu posoudit a z recenzí to zase úplně nedokážu vyčíst :-)
dík
Saxel (2279)|22.8.2008 13:11
[quote=bobescl;188761]A co Canon HV30, hledáček je už vylepšen i když osobně mám jinou představu o vylepšení ale aspoň že lepší než u HV20...[/quote]
Tě zklamu. Hledáček je u obou modelů stejný. Žádné vylepšení hledáčku se u HV30 nekonalo :-(
bobescl (31)|22.8.2008 14:41
Hmm, HV20 jsem v ruce neměl ale HV30 už ano a taky jsem něco četl na videokamery.cz a podle toho jsem myslel , že u 20 to bylo horší. No nic, proč ten hledáček? Já ho používám poměrně dost. Např. letos jsem byl na několika leteckých dnech a tam to snad ani jinak nejde. Muj panák je sice super, ale ten jeho display když máš Slunce v zádech není vůbec vidět. A když už jsme u toho, taky by mě zajímalo jak se prezentuje ten vivid display u HV30. Hledáček bych klidně oželel ale muselo by na display být něco na Slunci vidět. No a k té kvalitě nahrávky. Obě kamery mají skoro stejně velký čip, Sonka má objektiv Carl Zeiss což je opravdu kvalita, ale Canon na tom taky není špatně, obě MiniDV, obě HDV, obě umí prokládaně a nakonec obě vypadají dobře. Ještě jednu věc, psal jsem dotaz na videokamery .cz a odpověď byla:" HV30(20) nebo HC9(7) spíš bych doporučil Canon." Taky jsem se zakoukal do Canona, ale fakt jsem nenašel nic co by mě na jedné nebo druhé chybělo. A víš co? Když ještě vydržíš, tak se chystám zajít do obchodu a natočit kousek záznamu z obou kamer. Tak jednu minutu a pak se uvidí. Nebude to ale hned, počítám tak během září bych to měl stihnout a dám vědět. Zatím čau
Saxel (2279)|22.8.2008 17:01
Kvalitu obrazu porovnávat nemusíš, už to za tebe udělali jiní: http://www.camcorderinfo.com/content/The-Great-HD-Shoot-Out---Canon-HV20-Sony-HDR-HC7-Panasonic-HDC-SD1-JVC-GZ-HD7/Performance.htm.
HV20/30 snímá lépe, v obrazu je víc detailů. Ten displej je u HV30 opravdu vylepšený, na slunci je lépe koukatelný.
bobescl (31)|23.8.2008 08:28
Díky za odkaz. V minulosti jsem se zakoukal do JVC GZ-HD7 , ale po dalším pátrání na Netu jsem se dozvěděl, že kamera lépe vypadá než pracuje a tady je jasné , že je to pravda. No ještě že ten Net máme, v minulosti mi to ušetřilo pravděpodobně hodně nepříjemností a zklamání. No a k té HV30 kromě většího množství detailů je i barevnost snímku živější a to se zrovna mě líbí. Na LCD to pak vypadá lépe, ovšem nesmí se to přehánět. V každém případě, u mě je rozhodnuto a s hledáčkem si nebudu asi lámat hlavu. Ještě ale zajdu do obchodu a mrknu na to. Tak díky
PS: a co lada22? :o)
lada22 (32)|25.8.2008 10:18
no já jsem nakonec koupil canonku, ale půjdu jí vrátit, mám pro to tyto 4 subjektivní důvody, které mi v součtu docela vadí a kazí mi radost z excelentního obrázku, který kamera podává:
1. hlučná mechanika, která když točím v tichém prostředí (např. malé miminko na zahradě) poměrně kazí výsledný dojem. Externí mikrofon by to možná řešil, ale u něj zase v návodu radí točit na LCD, a to mi nevyhovuje. Navíc jsou to další peníze a další složitost při točení.
2. mírně volné a "klapající" dvířka od mechaniky, které, obzvláště když držím kameru v jedné ruce vytváří pocit nejistoty. Nevím, jestli tohle mi nakonec nevadilo nejvíc, navíc je předpoklad, že se to rozjede více
3. pro mě špatná ergonomie tlačitka pro spouštění nahrávání, kdy ho mám prostě o kousek jinde, než bych potřeboval
4. poměrně titěrná kolébka pro zoomování, na kterou bych si asi ale zvykl, kdyby nebylo bodu 3.

Všechno jsou to body poměrně subjektivní, hlasitost mechaniky a ta dvířka mohou být jen na tomto kusu, ostatní může jiným lidem bezvadně vyhovovat (viz zmiňovaná výborná ergonomie v recenzích). Hledáček mi naopak přišel velmi postačující. Sonku jsem držel v ruce a přišla mi taková poctivější, hlasitost mechaniky ale nedokážu odhadnout, takže to bude možná zase zklamání. Ale nic jiného než canon nebo sonka mě stejně nenapadá. Jen doufám, že obrázek z ní bude srovnatelný, abych nebyl moc zklamaný, z té canonky jsem byl opravdu v tomto směru nadšený
MikeM (194)|25.8.2008 16:10
Ja mam HV20 a abych se priznal tak krome obrazu jsem z ni take uplne ze zacatku nadseny nebyl. K tvym bodum
1) kdyz jsem poprve slysel mechaniku, tak mi bylo velice smutno, v prazdne mistnosti je to fakt hlucne. To byl pro me nejvetsi nedostatek a take jsem ji chtel vratit. Nevim ale jak ostatni kusy HV20.
2) nepozoroval jsem.
3) mel jsem pred tim pujcenou sony, je fakt, ze ta padne do ruky okamzite. S HV20 jsme se museli trochu navzajem seznamit, chvilku to trvalo, ale uz o tom ani nevim. Nicmene dotykovy display jsme nejak nemusel a take mam zatim vsechno pres optiku od Canonu a tak jsem u toho chtel zustat.
4) tohle je pro me vyhoda, u sonky jsem si kazdou chvili omylem drbnul do zoomu, v tomhel mi HV20 vyhovuje.

Takze me v tom zustava jen ten zvuk. Navic jsem kdysi nekde cetl o poruchovosti Canon mechanik a jak se ozyvaji ty zvuky, tak to moc neprida.
lada22 (32)|25.8.2008 20:41
MikeM:
k bodu 1 - kdyby nebylo to ostatní, tak bych si jí nechal, kdoví jak na tom budou ty ostatní - nevíš, jak vypadá se zvukem mechaniky ta sonka? nerad bych si nakonec koupil kameru s horším obrázkem a stejně hlučnou :-)
k bodu 2 - tady bych řekl, že jsem měl smůlu, když jsem měl v ruce hv30, tak jsem si ničeho nevšiml. Problém byl, že tohle byla jediná dostupná hv20 na internetu za dobrou cenu a tak to ani nešlo zkoušet vyměnit. zatím si dávám s nakupováním chvilku oraz, tohle rozhodování mě docela vyčerpalo, možná zkusím ještě někde v obchodě tu hv30
k bodu 3 - já jsem tu sonku měl v ruce jen chviličku a přišla mi taky víc do ruky, ale zase tak úplně jsem se na to tenkrát nesoustředil, takže kdo ví
k bodu 4 - je fakt, že můj táta, který tomu trochu rozumí říká, že neustálé zoomování je pro amatéry, kameraman si nastaví záběr a jede :-).
dík
stayman (12393)|25.8.2008 22:44
Jak u Sony, tak u ostatnych budes neskor zvazovat ten externy mikrofon,co ti z velkej casti vyriesi aj pripadny hluk kamery, takze neviem co spekulujes.
michal_h (492)|26.8.2008 09:24
[QUOTE=lada22;189181]no já jsem nakonec koupil canonku, ale půjdu jí vrátit, mám pro to tyto 4 subjektivní důvody, které mi v součtu docela vadí a kazí mi radost z excelentního obrázku, který kamera podává:
1. hlučná mechanika, která když točím v tichém prostředí (např. malé miminko na zahradě) poměrně kazí výsledný dojem. Externí mikrofon by to možná řešil, ale u něj zase v návodu radí točit na LCD, a to mi nevyhovuje. Navíc jsou to další peníze a další složitost při točení.
2. mírně volné a "klapající" dvířka od mechaniky, které, obzvláště když držím kameru v jedné ruce vytváří pocit nejistoty. Nevím, jestli tohle mi nakonec nevadilo nejvíc, navíc je předpoklad, že se to rozjede více
3. pro mě špatná ergonomie tlačitka pro spouštění nahrávání, kdy ho mám prostě o kousek jinde, než bych potřeboval
4. poměrně titěrná kolébka pro zoomování, na kterou bych si asi ale zvykl, kdyby nebylo bodu 3.

Všechno jsou to body poměrně subjektivní, hlasitost mechaniky a ta dvířka mohou být jen na tomto kusu, ostatní může jiným lidem bezvadně vyhovovat (viz zmiňovaná výborná ergonomie v recenzích). Hledáček mi naopak přišel velmi postačující. Sonku jsem držel v ruce a přišla mi taková poctivější, hlasitost mechaniky ale nedokážu odhadnout, takže to bude možná zase zklamání. Ale nic jiného než canon nebo sonka mě stejně nenapadá. Jen doufám, že obrázek z ní bude srovnatelný, abych nebyl moc zklamaný, z té canonky jsem byl opravdu v tomto směru nadšený[/QUOTE]
tak si pořiď nějakou kameru se záznamem na hdd nebo sdhc karty...
peco (772)|26.8.2008 09:50
[quote=michal_h;189349]tak si pořiď nějakou kameru se záznamem na hdd nebo sdhc karty...[/quote]
Tym vyriesi jeden problem ale vytvori si dalsie, i ked dnes je uz editacia AVCHD na dobrej ceste.
bobescl (31)|26.8.2008 10:34
to lada22: k bodu 4, Tvůj táta má pravdu, zoom používám opravdu minimálně a když ano, tak jen ze stativu. Je jediná vyjímka a to jsou letecké dny, tam to jinak nejde. Jinak jsem nedávno viděl záběry kamaráda z dovolené ( taky chtěl abych mu je zpracoval na PC ) A NEDALO SE NA TO KOUKAT. Má asi neposednej prostředníček a jen a jen zoomoval. Z hodinového záznamu jsem vybral asi 7 min použitelného materiálu. Nejdříve mi nevěřil, ale když jsem mu kazetu přehrál v LCD po 30 minutách mi sdělil, že ho bolí hlava a nedá se na to koukat. No rodiče mají někdy pravdu ...
to michal_h: a to je právě ono, několik let točím na miniDV a HDD nebo SD nechci. Myslím že lada22 je na tom podobně... miniDV má spoustu praktických nevýhod, ale jednu výhodu, která převažuje nade všemi výhodami. Vysoký bitrate!!! a peco má pravdu...
lada22 (32)|26.8.2008 11:37
je pravda, že jsem už o kameře na kartu (HDD nechci, příde mi moc citlivý) uvažoval, ale většinou nemají hledáček a když ho výjimečně mají (jeden panasonic, který má zároveň zápis na DVD + nový připravovaný model), tak mají 3 malé čipy, které v recenzích dopadají výrazně hůře při horších světelných podmínkách než 1 větší. A jelikož natáčení doma u mě bude asi často, moc o tom nepřemýšlím. O vyšším bitratu a lepším zálohování ani nemluvím :-)
lada22 (32)|15.9.2008 14:50
tak jsem zakoupil sonku hc 7 a jsem docela spokojený. zvuk mechaniky je v záznamu slyšet výrazně slaběji (na hranici naprosté spokojenosti), kamera se mi drží a ovládá o něco lépe než canonka a ten výsuvný hledáček je také ku prospěchu. Současně mi přijde zpracování takové nějaké poctivější. Přímé srovnání obrázku nemám, ale pro mě se zdá být ta sonka postačující i v horších světelných podmínkách. dotykový dispej akceptuji, většinou nahrávám na automat a tak na něj moc šahat nemusím. tak asi tak :-)
Pave1 (4279)|15.9.2008 16:46
Láďo, Canon by za ty "bzučáky" (co vydává za mechaniky) zasloužil nějaký pořádný trest .-) ,takže jistě ta Sonka je dobré řešení. Je trochu dražší a trochu kvalitnější, to je ok .-) .

Pošli pak třeba i nějakou krátkou ukázku, z běžného světla, to potěší (pokud můžeš).
lada22 (32)|17.9.2008 16:57
Pave1: no já si to zatím do televize pouštím přes hdmi přímo z kamery, vlastně ještě ani nevím, jakým SW to nejlépe zpracovávat, takž s tou ukázkou to vidím bledě :-). nicméně až to bude možné, tak jí určitě někam rád dám, vysvětlí-li měkdo jak a kam :-) L.
Pave1 (4279)|17.9.2008 18:00
z nějakého sw (střihového) vyexportuješ třeba 10sec v nastavení odpovídajícímu HDV (mpeg2 s 25Mbps atd, uložený v m2t). SW můžeš použít třeba Edius Neo, VegasPro (na megapixel.cz je za 6500Kč s DPH a to se vyplatí .-) ), nebo PremiereElements, Pinnacle Studio - z těch levnějších "na doma".

Tenhle vyexportovaný soubor (10sec bude mít pár desítek MB) uložíš třeba na leteckoupoštu (leteckaposta.cz), po 30dnech data smažou.
stayman (12393)|17.9.2008 18:04
[QUOTE=Pave1;192145]VegasPro (na megapixel.cz je za 6500Kč s DPH a to se vyplatí .-)[/QUOTE]

Tak to hej, i ked on sa vyplati aj za 20tisic ;)