Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy s AP Pro

Edas (16)|29.11.2004 11:43
Nevím, jak vám, ale přechod na AP Pro je pro mě docela tragický. Pracuji na střižně s Canopus Storm2 Pro a stabilita je oproti RaptorRT velmi bídná. Jestliže AP6.0 spadla jednou za 14 dní, tak tady 2x denně je velký úspěch. Problém mám i s exportem, který se také seká pokaždé v jiném místě. Zrychlil se sice náhled timeliny, ale pokud chci pustit přehrávání videa, pak nejméně 10 sekund čekám na odezvu. Ve zpomaleném nebo zrychleném klipu, který v náhledu běží v pořádku se po znovu otevření projektu objevuje trhání, pokud znovu rychlost zedituju, jede video opět v pořádku. Ovládání, na které byl člověk zvyklí (klávesové zkratky atd.) fungují zčásti a přímo děsivá je práce keyframy, to co jsem udělal kdysi za chvilku, teď trvá trojnásobek času. Pokud má prosím někdo zkušenosti se stabilitou v uvedené kombinaci prosím poraďte, instaloval jsem všechny updaty dostupné na Canopusu a problémy přetrvávají. Díky
vilik (127)|4.12.2004 15:35
Možná, že chyba není ve stabilitě Premiery, ale v HW. Premiera Pro je sakra náročná na HW. S 6 se to nedá srovnat. Procesor alespoň 1 GHz, ram 512 M a celkově dobře sladěné PC. Osobně doporučuji mít v PC 2 systémy a jedem používat jenom na střih videa. Každý program, kodek, nebo cokoliv co není nutné pro střih a je to v kompu má na stabilitu a rychlost vliv. Vlastní zkušenost. Napiš sestavu.
Edas (16)|7.12.2004 07:25
Sestava je P4 2,8GHz, RAM 1GB, zákla dní deska ASUS P4C800 Deluxe, 1 systémový disk 40GB a 4 disky v Raidu, systém XP Pro, Premiera 1.5, karta Canopus DVStorm2 Pro, zvukovka Creative 5.1 live, nic víc. Celý včerejšek jsem ještě laboroval s ovladači na holém systému. Pokud je nainstalována plugina pro komunikaci s Premierou 1.0, která ovšem nepodporuje v 1.5 Canopus RT funkce, pak soft drží, ale jakmile použiju poslední verze pro 1.5, tak to slítne.
lada (195)|10.12.2004 19:09
Mám stejnou sestavu (jen 3,2 , ne RAID), chvíli jsem mněl problémy s RT, ale pohrál jsem si v nastavení Play a teď jsem spokojený, zatím mi to nikdy nespadlo.
Edas (16)|13.12.2004 10:08
Děkuji za radu, zkusím to, ale zaráží mě, že Premiera padá i při exportu a nebo při práci s Projekt managerem. Při vlastní editaci nebo přehrávání docela drží i když sem tam taky slítne, ale ne tak často. Jinak mě zaráží pomalá odezva u preview, ale s tím asi nic udělat nepůjde, u AP 6.0 byl ten samý problém.