Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Uprava barev ve Vegasu

cuaron (244)|13.8.2008 01:59
Chtel bych se zeptat, jak ve Vegasu (nebo MBL) tonovat zaber do nejaky konkretni barvy, kdyz znam jeji presny specifikace? Dejme tomu, ze si treba ve Photoshopu otevru nejakej obrazek a eyedropperem si vyznacim nejakou barvu v nem. Treba hnedou. Ta barva se mi vyjadri v nejakym tvaru, treba "R: 150, G: 75, B: 0" (nebo jinak). A tedka chci do tyhle konkretni barvy ladit nejakej zaber ve Vegasu. Vim, ze barvvy lze upravovat v Color correctoru, ale jak PRESNE zadam nejakou KONKRETNI barvu (treba jen v ramci barvy middle v Color correctoru)? (Nechci to zkouset jen podle oka, chci byt presny)
stayman (12393)|13.8.2008 02:31
V tom plugine jendoducho kliknes kapatkom na tu farbu, co si si vytvoril vo fotosope.Inak si to sam napisal, podla RGB, alebo ked si to prepnes, tak aj podla CMYK, trebars polozis na os solid color a upravis alfu..
cuaron (244)|13.8.2008 15:44
Kde se ve vegasackym Color Correctoru nastavuje nejaka barva ve tvaru RGB? Ja tam vidim akorat ty "color wheels", kde se barvy nastavujou podle uhlu a stupnu. A kdyz chci v nich navolit nejakou jinou barvu nez R, G, B, Y, Mg, Cy (treba hnedou), tak trochu tapu :) Kdybych tam mohl jednoduse vlozit hodnotu jako treba "R: 150, G: 75, B: 0", tak by to bylo hned - ale netusim jak :)
stayman (12393)|13.8.2008 15:47
[QUOTE=cuaron;187777]Kde se ve vegasackym Color Correctoru nastavuje nejaka barva ve tvaru RGB? Ja tam vidim akorat ty "color wheels", kde se barvy nastavujou podle uhlu a stupnu. A kdyz chci v nich navolit nejakou jinou barvu nez R, G, B, Y, Mg, Cy (treba hnedou), tak trochu tapu :) Kdybych tam mohl jednoduse vlozit hodnotu jako treba "R: 150, G: 75, B: 0", tak by to bylo hned - ale netusim jak :)[/QUOTE]

vsetko som ti pisal a nikde som nepisal, ze v tom collor corectore sa nastavuje rgb :-R
cuaron (244)|13.8.2008 16:12
No psal jsi o kapatku. To v Color Correctoru je, pravda.
Ale tu tvoji posledni vetu jsem nejak nepochopil :)
[QUOTE]"Inak si to sam napisal, podla RGB, alebo ked si to prepnes, tak aj podla CMYK, trebars polozis na os solid color a upravis alfu.."[/QUOTE]
Kde si mam co prepnout?
stayman (12393)|13.8.2008 16:44
[QUOTE=cuaron;187782]No psal jsi o kapatku. To v Color Correctoru je, pravda.
Ale tu tvoji posledni vetu jsem nejak nepochopil :)

Kde si mam co prepnout?[/QUOTE]

Co si nevies prepnut CMYK?
cuaron (244)|13.8.2008 17:27
Nechapu, kde mam podle vzoru RGB nastavit ty barvy. Nebo to jsi myslel v Color Balance?
stayman (12393)|13.8.2008 17:50
[QUOTE=cuaron;187799]Nechapu, kde mam podle vzoru RGB nastavit ty barvy. Nebo to jsi myslel v Color Balance?[/QUOTE]

Solid Color, to je obycajna barva !!!!!!!! Tam nastavis RGB ake len chces.
cuaron (244)|13.8.2008 18:18
Jasne, ale KDE ve Vegasu muzu nastavit tu "solid color"? :) Jen podotykam, ze mi nejde o to vytvorit napr. ciste hnedy pozadi, ale chci tonovat jeden zaber do konkretniho odstinu hnedy barvy.
stayman (12393)|13.8.2008 18:38
[QUOTE=cuaron;187810]Jasne, ale KDE ve Vegasu muzu nastavit tu "solid color"? :) Jen podotykam, ze mi nejde o to vytvorit napr. ciste hnedy pozadi, ale chci tonovat jeden zaber do konkretniho odstinu hnedy barvy.[/QUOTE]

Solid color najdes v Media Generators a tonovat sa nijak inac netonuje,ze sa nastavi farba a este alfa a ak jedine s pluginmi NewBluFX,alebo MagicBullet, Pixelan a podobne,alebo mozes aj s pluginom priamo vo Vegase trebars s FilmEffects, Sepia, alebo HSL adjust.
cuaron (244)|13.8.2008 19:01
Ok, zkusim to omrknout. Dik.