Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio 12, AVCHD, cerny nahled

beba (9)|12.8.2008 08:48
Privezl jsem si cest tri hodiny materialu ve formatu AVCHD z kamery Sony HDR-SR11E (mimochodem, docela me zklamalo ostreni kamery).
Snazil jsem se projekt zpracovat na PC: DualCore 2.66, RAM 4GB, ATI Radeon 2400/512MB, WinXP ve formatu HD 1920x1080 60i, Pinnacle Studio 12.
Katastrofa, strihani se tahlo jak med, skubavy obraz, projekt se oteviral dvacet a vice minut, renderovani na pozadi nekonecne. Studio tuhlo kazdou chvili.
Po procteni fora na Pinnacle a zejmena tohoto prispevku http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/217423.aspx jsem upgradoval PC: QuadCore 2.66, RAM4GB, nVidia 8000GT/512MB.
Zvyseni vykonu se dostavilo, se Studio se jiz da pracovat, i kdyz rychlost nic moc, ale vubec nefunguje nahled hotoveho filmu. Bud je cerne okno nebo v nem jen obcas proskoci obrazek. Zvuk take nejede. Nahled klipu jede i se zvukem.
Zkusil jsem vsechno mozne podle tohoto clanku v knowledgebase http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/?viewRN=rnanswer- vypnout hardw.akceleraci, vypnout nahled v plnem rozliseni, vypnout generovani nahledu na pozadi, odstranit docasne soubory. Nic nepomohlo.
Pokud byl projekt do 10min, tak to jeste slo, jak jsem se dostal pres 15min, tak obcas, ke 20min nejde nahled.

Otazky k diskuzi:
- je novy harware dostatecny?
- neni to problem Pinnacle Studio 12, ktere neumi spravne pracovat s AVCHD?
- jaky jiny software doporucujete a mate v nem overenou tvorbu projektu z AVCHD delsiho nez 20min?

Diky vsem za nazory!
dalizije (641)|13.8.2008 15:17
Pc v poho STOP. Chyba v Pinnacle STOP. Chce to lepší soft STOP. HH. (Pinnacl stojí za ...)
stayman (12393)|13.8.2008 15:21
Niekde som cital riesenie, ze AVCHD treba preklopit do HDV, tusim VASST, alebo NewBlueFX to tak propaguje..
beba (9)|13.8.2008 15:21
Ucim se EDIUS STOP
Podpora Exac neodpovida STOP, dokonce jsem mel legalni licenci :-(
Ale i v Edius je nutne AVCHD nejdrive konvertovat do jejich proprietarniho AVI.
Zatim jede stabilne a hezky.
Konecny soud nad Edius vynesu, az budu mit 60min projekt hotovy.....
beba (9)|25.8.2008 11:38
Podpora Exac do dnesniho dne neodpovedela.....
Cely projekt jsem uspesne a bez problemu dodelal v Edius Neo. Celkova delka filmu je 80minut. Doporucuji naprosto vsem. Sice vyssi porizovaci cena nez Pinancle (5900,-), ale za to nepotrebuje zadny silny hardware a jede i na beznem kancelarskem PC. S AVCHD si poradi tak, ze jej prevede do formatu Canopus HQ AVI a s tim se pak bez problemu pracuje. Ke ztrate kvality nedojde.
beba (9)|25.8.2008 19:48
Z Exac se preci jen ozvali, preci jen je doba dovolenych.
> Dobrý den,
> omlouvám se za prodlení s odpovědí!
>
> Sestava je v tuto chvíli na naprostém minimu, nicméně jak sám píšete již
> video zpracovávat jde, osobně bych doporučil alespoň 2,8 - 3GHz.
>
> Ohledně grafické karty, dobré zkušenosti máme s ATI Radeon 3850 512MB.
>
> Bohužel se jedná o v současné době nejnáročnější formát videa který je a
> proto je jeho zpracování takto náročné (vysoká komprese a nízký datový
> tok).
> Sám jsem zvědav kam se vývoj bude ubírat, jelikož takovouto sestavu má
> dnes opravdu málokdo...

Budiž to informací pro všechny, kdo narazí na stejný problém jako já.
stayman (12393)|25.8.2008 22:47
Ako som pisal, preklopit.
michal_h (492)|26.8.2008 10:06
[QUOTE=stayman;189307]Ako som pisal, preklopit.[/QUOTE]
VASST AVCHD Upshift: AVCHD -> MPEG2, asi to nebude to pravé ořechové (ztráta kvality)
stayman (12393)|26.8.2008 12:16
Tak do Cineformu, ked chces.
michal_h (492)|27.8.2008 11:54
[QUOTE=stayman;189374]Tak do Cineformu, ked chces.[/QUOTE]
to je něco podobného...ideální je samozřejmě přímá podpora střihového programu a "normální" nároky na pc...spíš ale bude třeba počkat rok až budou na trhu rychlejší mašiny, pro někoho by to ale mohlo být prozatimní řešení
stayman (12393)|27.8.2008 14:18
[QUOTE=michal_h;189491]to je něco podobného...ideální je samozřejmě přímá podpora střihového programu a "normální" nároky na pc...spíš ale bude třeba počkat rok až budou na trhu rychlejší mašiny, pro někoho by to ale mohlo být prozatimní řešení[/QUOTE]

Jezis, ved napr.Canopus tak podobne striha, teda vsetko najskor prevedie do HQ kodeku a nikto si nestazuje, su to losless kompresie, aspon teda visual losless, takze aj ked by si mal orli zrak, klamal by si, ze tam vidis stratu.:-R
michal_h (492)|27.8.2008 20:36
[QUOTE=stayman;189521]Jezis, ved napr.Canopus tak podobne striha, teda vsetko najskor prevedie do HQ kodeku a nikto si nestazuje, su to losless kompresie, aspon teda visual losless, takze aj ked by si mal orli zrak, klamal by si, ze tam vidis stratu.:-R[/QUOTE]
jestli je to bezeztrátové, tak pak OK, ale pro běžného uživatele?
stayman (12393)|27.8.2008 20:40
a akeho? :eek: