Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte satelitni komplet

jirin_cz (23)|8.8.2008 01:45
Zdravim,
mam HD Ready TV a chtel bych na ni satelit. Analog tu neni nic moc a digitalni tv nez k nam dorazi tak bude TV na vyhozeni:-)
Bohuzel vubec nejsme v tomto smeru kovany a tak budu rad za jakekoli rady a tipy. Potrebvoal bych pokud mozno nejlevnejsi reseni, ktere bude za neco stat (student). Zpocatku bude potreba pripojeni jen an jednu TV, ale aby byla moznost pripojit pozdeji dalsi tv.
Jak je pak pripadne narocne pripojeni dalsi TV? A je slozite pak provest montaz sam, nebo je lepsi odbornika? Byl bych take rad, pokud byste napsali cemu se vyvarovat, ci naopak co sledovat... Jeslti je potreba pripojeni na dve druzice apod
pee.tr (1208)|8.8.2008 15:23
Píšeš, že máš HD rady TV, ale nepíšeš, zda chceš být tím pádem do budoucna (a nebo u některých progamů už dnes) připarven na příjem HD za satelitu ani co chceš chytat za kanály. Ale vzhledem k tomu, že chceš něco levnýho, tak předpokládám, že si vystačíš s SD příjmem a s MPEG2. Netvrdím, že jsem na to nějakej odborník, ale vzhledem k tomu, že i já jsem vloni pořizoval co nejlevnější řešení, tak Ti zkusím navrhnout totéž.
-přijímač Dreambox 500S (či jeho obdoby) .... 3800,- (vloni)
-pabolu min. 80cm .... já koupil starší (100x85) za 100,-
-2x LNB konvertor (na pozice 23,5E -CSlink a 19,2E) ....2x200,-
-Přepínač DiSEqC ....150,-
-Gital karta na CSlink ..... 2000,-
Možná že jsem se Ti netrefil do vkusu nebo mě tu někdo odsoudí, že Ti doporučuju tak málo, ale takto jsem se zařizoval já vloni.
Co se týče instalace, já jsem s tím měl trochu problém (s nastavením paraboly), protože digitál neni holt analog, ale povedlo se ;-)
Pokud bys chtěl rozšíření na další TV, tak to už by bylo složitější. Nejlépe koupit oba uvené LNB s dvěma výstupy (jsou o něco dražší) a v budoucnu přikoupit k druhé TV také druhý reciever.
streethawk (85)|11.8.2008 12:24
Zdravim Vas, mam podobny problem, mam momentalne UPC Direct + 60cm parabolu( Nedalo by sa docasne na nej fungovat aj s novym systemom?), mam v plane kupu HD prijimaca a karty Skylink, poradte co vsetko potrebujem vymenit, resp. ake komponenty budem potrebovat, zalezi mi na kvalite, ale samozrejme pokial mozno co najvyhodnejsie.
K tomu Skylinku by som bol rad keby sa dalo aj preladit na nejaku inu druzicu, rad by som to trosku potestoval (myslim HD kanaly a tak).
Pokukoval som po HD prijimaci Vantage HD-6000, popripade HD7100S, ale neviem sa rozhodnut a co sa konvertorov tyka to uz vobec neviem po com siahnut, Dakujeem

PS: Popripade mozete doporucit alternativu k Skylink.
jarino1978 (8045)|11.8.2008 13:13
[QUOTE=streethawk;187356]Zdravim Vas, mam podobny problem, mam momentalne UPC Direct + 60cm parabolu( Nedalo by sa docasne na nej fungovat aj s novym systemom?), mam v plane kupu HD prijimaca a karty Skylink, poradte co vsetko potrebujem vymenit, resp. ake komponenty budem potrebovat, zalezi mi na kvalite, ale samozrejme pokial mozno co najvyhodnejsie.
K tomu Skylinku by som bol rad keby sa dalo aj preladit na nejaku inu druzicu, rad by som to trosku potestoval (myslim HD kanaly a tak).
Pokukoval som po HD prijimaci Vantage HD-6000, popripade HD7100S, ale neviem sa rozhodnut a co sa konvertorov tyka to uz vobec neviem po com siahnut, Dakujeem

PS: Popripade mozete doporucit alternativu k Skylink.[/QUOTE]

Parabola : 60 cm : môže byť, aj keď je to možno taká hranica ( odporúčam radšej 80-90 cm a máš rezervu v nepriaznivom počasí , poprípade niektoré družice napr. Badr , kde je min. 90 cm ) - cca 1 000 Sk
Konvertor : počítam, že ten, čo máš, môže byť, ale ak chceš upgrade, stačí Ti bežný konvertor 0,2-0,3 dB, kľudne stačí s 1 výstupom ( ak by si chcel receiver s 2 tunermi, tak potom s 2 výstupmi )
Motor resp. Diseq : odporúčam Diseg motor, napr. SG 2100, nakoľko máš záujem o HD receiver a HD programy sú v oveľa menšom množstve, ako SD, čiže sú na viacerých družiciach - cca 1 600 Sk
HD receiver : Vantage je dobrá voľba, netvrdím, že najlepšia, ale veľmi dobrá. Vynikajúca kvalita SD a HD programov, EMU podpora, stabilita, možnosť pripojenia ext. HDD ( e-Sata, USB ), podpora PVR+timeshift a pre Teba dôležitá po nahratí neoficiálneho FW podpora 2x univerzálna čítačka ( napr. CS + SKy link ) + 2x CI modul
Alternatíva ku Skylink :
Skylink : dobrá kvalita SD ( Markíza, TV Joj ), vynikajúca kvalita STV3 HD/SD, prémiové kanály v lepšiej kvalite, ako UPC alebo DIGI TV
CS link : vynikajúca kvalita CT2/1, dobrá kvalita CT24/CT4 SPORT, PRIMA TV, prémiové kanály v lepšiej kvalite, ako UPC alebo DIGI TV
Na príjem HD momentálne neexistuje oficiálna možnosť v CZ/SK jazyku, väčšinou je možný ilegálny príjem ( FILMBOX HD ), alebo v inom jazyku a to buď ako FTA ( cca 10 programov ), alebo PAY TV ( cca 30 programov ). Samozrejme nič netrvá večne, čiže pri EMU je stále riziko, že dnes to síce ide, ale zajtra už nie !
streethawk (85)|11.8.2008 13:57
jarino1978: Dakujem za odpoved.

Myslis, ze ta 60-tka parabola bude naozaj stacit?! Mne sa to nezda, ale ak ano, budem len rad, bude to aj tak iba docasne. Planujem kupit 100-vku.
Co sa tyka toho "diseq motora", su aj ine moznosti, myslim napevno viac konvertorov, alebo je toto najrozumnejsie a dosiahnem tak rovnakych vysledkov? Mne sa to riesenie z motorom celkom pozdava, len ci ma to v niecom neukrati?
Ty chytas nejake HD kanaly? (je mi jedno ci leg. alebo neleg.) na odtestovanie staci hociaky, nezalezi na jazyku ;-)
A nevies ako je to s touto kartou, treba tam tiez tu vacsiu parabolu? http://www.tesa-systems.sk/katalog/dekodovacia-karta-1

Dakujem este raz za vsetky rady a postrehy.

PS: Medzi tym Vantage HD-6000 a HD-7100 je nejaky vyraznejsi rozdiel, myslim okrem Ethernetu a elegantneho prevedenia predneho panelu?
jarino1978 (8045)|11.8.2008 16:32
[QUOTE=streethawk;187370]jarino1978: Dakujem za odpoved.

Myslis, ze ta 60-tka parabola bude naozaj stacit?! Mne sa to nezda, ale ak ano, budem len rad, bude to aj tak iba docasne. Planujem kupit 100-vku.
Co sa tyka toho "diseq motora", su aj ine moznosti, myslim napevno viac konvertorov, alebo je toto najrozumnejsie a dosiahnem tak rovnakych vysledkov? Mne sa to riesenie z motorom celkom pozdava, len ci ma to v niecom neukrati?
Ty chytas nejake HD kanaly? (je mi jedno ci leg. alebo neleg.) na odtestovanie staci hociaky, nezalezi na jazyku ;-)
A nevies ako je to s touto kartou, treba tam tiez tu vacsiu parabolu? http://www.tesa-systems.sk/katalog/dekodovacia-karta-1

Dakujem este raz za vsetky rady a postrehy.

PS: Medzi tym Vantage HD-6000 a HD-7100 je nejaky vyraznejsi rozdiel, myslim okrem Ethernetu a elegantneho prevedenia predneho panelu?[/QUOTE]

Vantage HD 6000/7100 :
HD 6000 nemá : LAN - aj tak nevyužiješ
pamäť "len" na 10 000 programov, 7100 má 20 000 programov

- parabola : stačí Ti 90/100 cm
- motor : rátaj : LNB - 500 Sk , napr. 4 družice = 2 000 Sk + Diseg. prepínač = 2 500 Sk+ multifeed = 3 000 Sk - stále má obmedzenie v počte družíc ( 4 )
Diseq motor : 1 500 Sk, montáž OK, spoľahlivosť 100 %, počet družíc ( všetky ), v podstate zadáš údaje o polohe a motor nastaví všetko za Teba...
- HD kanály : áno chytám cca 37 programov ( oficial a neoficial ), napr. PREMIERE HD, NTG HD, DISCOVERY HD, STV3 HD, FILMBOX HD....
- T@T karta : pre Slovensko je asi nejlepšia Skylink, dá sa kúpiť aj Gital a T@T karta, SK programi nie je problém, takisto základné CZ programy ( CT1/2/24 + Prima, Z1 ) nie je problém, ostatné sa dajú predplatiť, pri Gital a T@T kartách nie je oficiálna možnosť prijímať NOVU,CT4, Primu, je to len na registráciu karety na CZ občana...Na príjem bohato stačí 90 cm parabola, dokonca stačí aj 60 cm parabola...
plk (9)|4.8.2009 22:17
Možná že někomu pomůže...
Taky jsem vybíral SAT komplet pro příjem FULL HD a nakonec jsem zvoli Topfiled http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/satelitni-komplet-czech-hd-topfield-tf7700-hsci-prislusenstvi
vybral jsem si barvu paraboly, přijímače, kartu Skylink a zatím jsem naprosto spokojený. Obraz na mé FUL HD televizi je parádní jak u FUL HD programů tak u normálních.
losos (2977)|4.8.2009 23:43
[quote=plk;235609]Možná že někomu pomůže...
Taky jsem vybíral SAT komplet pro příjem FULL HD a nakonec jsem zvoli Topfiled http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/satelitni-komplet-czech-hd-topfield-tf7700-hsci-prislusenstvi
vybral jsem si barvu paraboly, přijímače, kartu Skylink a zatím jsem naprosto spokojený. Obraz na mé FUL HD televizi je parádní jak u FUL HD programů tak u normálních.[/quote]
Díval jsem se na to - fakt dobrá cena...
OO7 (192)|5.8.2009 23:21
asi hloupá otázka, dá se u tohoto přístroje rozvést signál na dvě TV? podle mě asi ne, díky za odpověď.
losos (2977)|6.8.2009 00:49
[quote=OO7;235749]asi hloupá otázka, dá se u tohoto přístroje rozvést signál na dvě TV? podle mě asi ne, díky za odpověď.[/quote]
Z každého výstupu na jeden televizor, takže na 5 celkem ... (= 1x CINCH AV, 1x HDMI, 1x CINCHY komponent, 2X SCART).
Na všech bude ovšem jen jeden tentýž program...
OO7 (192)|6.8.2009 22:14
losos, tak že aby to šlo rozvést na dvě TV nezávisle, tak že musí být mašinka pouze se dvěma tunery? asi jo že?...díky
VlaDamorava (466)|7.8.2009 08:57
[quote=OO7;235864]losos, tak že aby to šlo rozvést na dvě TV nezávisle, tak že musí být mašinka pouze se dvěma tunery? asi jo že?...díky[/quote]

Spíše raději 2 přístroje, protože je jenom jeden výstup HDMI.
Pitomec (10211)|7.8.2009 09:43
[quote=OO7;235864]losos, tak že aby to šlo rozvést na dvě TV nezávisle, tak že musí být mašinka pouze se dvěma tunery? asi jo že?...díky[/quote]
Dvoutunerový přístroj ke určený ke sledování jednoho programu a záznamu programu druhého, nikoliv ke dvěma TV. Vyjímkou je ten Hyundai šrot od Digi.
losos (2977)|7.8.2009 20:15
Jediný přijímač, co znám, který umí obsloužit nezávisle dva televizory, je multirom, jsou to vlastně dva SD přijímače v jedné krabici. Je to ovšem jen SD přístroj, jestli existuje něco podobného i v HD, opravdu nevím...
Asi by to bylo dost náročné, i jeden HD přijímač hřeje dost...
Doporučuji - a je to i výhodnější - koupit pro každý televizor samostatný sat. přijímač (ať už je to SD, nebo HD).
OO7 (192)|8.8.2009 00:00
Jenom se divím tomu že v dnešní přetechnizované době nejsou schopni páni inženýři vymyslet něco takového jako je rozvod na 2 TV. Že by to byl nepřekonatelný problém? To se mě moc nechce věřit. Když to svedou např. Rumunsko-Turecké Digi TV (šrot) jak píše Pitomec, třeba jen přes Infra, tak se velice divím všem renomovaným firmám že nepřijdou s něčím podobným a tím vlastně velmi levným a přitom jednoduchým způsobem. Jen pro informaci, mě se jedná hlavně o sat. HD-Box na Skilink. Teď mám momentálně od UPC Handan 7000 a do další TV vyveden z tohoto Han. kabel do 5000ky. Jak je vidět tak je to od UPC taky jediné řešení co se týká rozvodu na 2 TV. Jinak do konce roku mám ještě trochu času, tak to musím nějak pořešit. Jinak díky vám za snahu pomoci.
Pytkin (7947)|8.8.2009 00:02
naco je dobry primac na dve telky ? co to je za blbost .. ved do kazdej miestnosti sa da jeden primac a hotove ..
losos (2977)|8.8.2009 00:11
Také nevím, k čemu by to mohlo být ? Jak potom přepínat programy, když ovladač je jen jeden a ještě k tomu v jiné místnosti, že ?
To si opravdu může vymyslet jen....
Pitomec (10211)|8.8.2009 10:00
[quote=OO7;236009]Jenom se divím tomu že v dnešní přetechnizované době nejsou schopni páni inženýři vymyslet něco takového jako je rozvod na 2 TV. Že by to byl nepřekonatelný problém? To se mě moc nechce věřit. Když to svedou např. Rumunsko-Turecké Digi TV (šrot) jak píše Pitomec, třeba jen přes Infra, tak se velice divím všem renomovaným firmám že nepřijdou s něčím podobným a tím vlastně velmi levným a přitom jednoduchým způsobem. Jen pro informaci, mě se jedná hlavně o sat. HD-Box na Skilink. Teď mám momentálně od UPC Handan 7000 a do další TV vyveden z tohoto Han. kabel do 5000ky. Jak je vidět tak je to od UPC taky jediné řešení co se týká rozvodu na 2 TV. Jinak do konce roku mám ještě trochu času, tak to musím nějak pořešit. Jinak díky vám za snahu pomoci.[/quote]
Vymyslet se dá cokoliv, ale jak tady už někdo napsal, tak k čemu by to bylo? Navíc ten přijímač má tu zásadní nevýhodu, že když klekne (a zmetkovitost je kolem 30%), tak nemáš signál na žádné TV. A provedení taky není žádná hitparáda, protože tam ani nefunguje vnitřní sdílení karty, ale jsou tam karty 2, každý tuner se musí ladit zvlášť a vůbec je to celý na dvě věci a Digi to dává jenom proto, aby se náhodou nestalo, že u dvou samostatných přijímačů si to budou lidi navzájem půjčovat (firmě Digi asi nedošlo, že díky EMU toto stejně nikdo nemá zapotřebí :D ).
Pitomec (10211)|8.8.2009 10:03
[quote=losos;236011]Také nevím, k čemu by to mohlo být ? Jak potom přepínat programy, když ovladač je jen jeden a ještě k tomu v jiné místnosti, že ?
To si opravdu může vymyslet jen....[/quote]
Pokud se bavíme o Digi tak ovladače jsou 2, ale bohužel zcela shodné, takže když ty místnosti jsou někde u sebe, tak se může stát, že člověk nechtíc přepne programy na obou TV současně.
losos (2977)|8.8.2009 18:25
Měl jsem na mysli ten multirom, ale to je fuk, stejně je to na dvě věci obojí...
OO7 (192)|9.8.2009 00:38
losos, možná že to je na dvě věci, jak píšeš, ale svůj účel to splní a o to tu jde. Digi-TV jsem měl celý rok a u toho Dual-box na 2 TV který jel bez problému celou dobu. Ne že bych chtěl vychvalovat Cigi-TV mazanici na větších úhl. nekoukatelné. Chtěl jsem zmínit pouze to, že rozvod na dvě TV se takto dá zvládnout i bez dvou sat. přístrojů, které nejsou zrovna zadarmo.
VlaDamorava (466)|9.8.2009 08:22
[quote=OO7;236118]losos, možná že to je na dvě věci, jak píšeš, ale svůj účel to splní a o to tu jde. Digi-TV jsem měl celý rok a u toho Dual-box na 2 TV který jel bez problému celou dobu. Ne že bych chtěl vychvalovat Cigi-TV mazanici na větších úhl. nekoukatelné. Chtěl jsem zmínit pouze to, že rozvod na dvě TV se takto dá zvládnout i bez dvou sat. přístrojů, které nejsou zrovna zadarmo.[/quote]

Máš svůj nazor. No coment.
Pitomec (10211)|9.8.2009 12:55
[quote=OO7;236118]losos, možná že to je na dvě věci, jak píšeš, ale svůj účel to splní a o to tu jde. Digi-TV jsem měl celý rok a u toho Dual-box na 2 TV který jel bez problému celou dobu. Ne že bych chtěl vychvalovat Cigi-TV mazanici na větších úhl. nekoukatelné. Chtěl jsem zmínit pouze to, že rozvod na dvě TV se takto dá zvládnout i bez dvou sat. přístrojů, které nejsou zrovna zadarmo.[/quote]
Chyba lávky - např. ta druhá TV byla s Hyundajem připojená anténním (RF) kabelem a zvuk jenom mono. Když ten receiver zdechl, tak nebyl signál u žádné TV. A kabel s nutností ho tahat pro IR čidlo (kde je navíc max. vzdálenost 25m, což v rodinném domě může být problém) je taky o ničem. Od tohoto řešení rychle pryč!
losos (2977)|9.8.2009 17:09
[quote=Pitomec;236155]Chyba lávky - např. ta druhá TV byla s Hyundajem připojená anténním (RF) kabelem a zvuk jenom mono. Když ten receiver zdechl, tak nebyl signál u žádné TV. A kabel s nutností ho tahat pro IR čidlo (kde je navíc max. vzdálenost 25m, což v rodinném domě může být problém) je taky o ničem. Od tohoto řešení rychle pryč![/quote]
Plně souhlasím, nikomu to nedoporučuji a rozhodně to levnější není...
Pytkin (7947)|10.8.2009 01:12
toto prenesie HDMI a IR po dvoch CAT6 na 50m

http://www.grandbeing.biz/product/EX0101U5253.htm

s extendermi sa da az na 250m ..
losos (2977)|10.8.2009 17:37
Jojo, proč to dělat jednoduše, když to jde i komplikovaně, že ?
OO7 (192)|11.8.2009 00:38
jo,jo, když se chce tak všechno jde...