Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zvukovou kartou

kobop (11)|5.8.2008 16:21
Dobrý den, nedávno jsem zkoušel něco digitalizovat z videorekordéru. Problém ale nastal se zvukovou kartou. Nevím jestli na to mělo vliv to digitalizování, ale v tom období jsem si toho všiml. Najednou zvuk o frekvencích kolem lidské řeči je strašně zastřený pískající a jakoby bulblající zároveň. Dělá to jak u zpěvu v písničkách tak ve filmech a v instrumentálních skladbách to dělá taky. Jako by se odkouřilo kus zvukového pásma. Zajímá mě, jestli je to jasně hardwarová chyba, nebo nějakejma kodekama a jestli jsem to mohl způsobit tou digitalizací. Měl jsem to propojené přes cvbs a zvuk do line in. Dělají to všechny možné výstupy. Zvuková karta je integrovaná na základní desce.
kobop (11)|5.8.2008 16:44
Tady je nahrávka jak to asi zní (ukázka z filmu horem pádem, moby - flower a fat boy slim - wonderfull night) občas je tam lupnutí to je že to bylo nahráváno na přiliš velkou citlivost už se mi nechtělo to nahrávat znova. Je možné že je tento zvuk způsoben softwarovou chybou nebo je to na reklamaci? Samozřejmě jsem zkoušel víc reprobedýnek a tak...
vogon (15)|5.8.2008 17:03
[QUOTE=kobop;186670]Tady je nahrávka jak to asi zní (ukázka z filmu horem pádem, moby - flower a fat boy slim - wonderfull night) občas je tam lupnutí to je že to bylo nahráváno na přiliš velkou citlivost už se mi nechtělo to nahrávat znova. Je možné že je tento zvuk způsoben softwarovou chybou nebo je to na reklamaci? Samozřejmě jsem zkoušel víc reprobedýnek a tak... http://www.kobop.ic.cz/M001.mp3[/QUOTE]

Zvuk je mono a pěkně hnusnej, nemáš možnost použít nějaké rozumější propojení zařízení?
kobop (11)|5.8.2008 17:12
Není třeba ta zvukovka fakt takhle hraje
vogon (15)|5.8.2008 17:24
Mohu tomu rozumět tak, že tímto způsobem přehrává i CD nebo soubory z PC?
Jaká je to ZK?
Každopádně doporučuji zkusit odebrat ovladač ZK (pokud má instalátor tak odinstalovat), nainstalovat znovu - (můžeš zrovna stáhnout z webu aktuální verzi).
marek62 (168)|6.8.2008 08:33
jak pise vogon, postupne eliminovat chyby. Jestli cedecka nebo soubory z internetu prehrava normalne, bude asi v poradku. Pak bych zkusil do linkoveho vstupu vrazit nejaky treba MP3kovy prehravac a dalsi externi zdroje, uvidis, co to udela. Pokud je vse v poradku, tak se da predpokladat, ze neni neco v poradku s audio vystupem VHSky, anebo zpusobem propojeni. Nemas moznost to uplne obycejne propojit trema cinchema?
Lark (365)|6.8.2008 09:17
Po poslechnuti me napadla jeste jedna moznost. Nemas nahodou pri tom nahravani zapnuty taky mikrofon? Podivej se do nastaveni v mixeru.
vogon (15)|6.8.2008 10:33
[QUOTE=Lark;186726]Po poslechnuti me napadla jeste jedna moznost. Nemas nahodou pri tom nahravani zapnuty taky mikrofon? Podivej se do nastaveni v mixeru.[/QUOTE]

Když to shrnu tak z příspěvku Kobopa jasně nevyplývá jestli karta reprodukuje tímto způsobem veškerý zvuk co z ní leze, nebo jen ten který nagraboval. Není úplně jasné ani ze kterého line-in nabíral protože neuvedl svoji grabovací či TV kartu a přesné zapojení či možné propojení se ZK...
Bez výstižnějšího popisu problému a zapojení je to duchařina...
kobop (11)|6.8.2008 11:03
Nahrával jsem diktafonem přímo to, co lezlo z beden. Hrálo takto jak mp3, tak CD tak filmy prostě veškerý zvuk který šel přes zvukovku takhle chraptěl. Dal jsem tam další zvukovku CMI - ta hrála normálně. Bohužel jsem málo věřil tomu, že by mohlo pomoct přeinstalování ovladače. Stačilo odebrat zařízení a znova si to natáhlo ty samý a už se to spravilo - omlouvám se, že jsem otravoval takovou prkotinou. Je možně, že bylo něco špatně v nastavení třeba i ten mikrofon, ale prolézal jsem všechno a to jsem si myslel, že zas taková lama nejsem. Ještě jednou se omlouvám
marek62 (168)|7.8.2008 08:07
Aspon k necemu to bylo, ted mas PC v poradku :-)