Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MenuEdit

Simona (150)|27.11.2004 14:21
Chci z filmu Doba ledova vyhodit nektere casti z menu jako napr. Upozorneni na autorska prava, ktere je tam v nekolika jazykovych verzi. Pouzila jsem MenuEdit, otevrela video_ts.vob, potom Vob ID:1 a smazala pomoci delete Cell ID:1 (butons). Doslo k uprave souboru video_ts.vob, ale ten vsak byl po teto uprave nefunkcni, je nutne udelat zasah jeste nekde jinde?
Sekáč (60)|27.11.2004 20:22
MenuEdit pouzivam pouze na deaktivaci tlacitek, ktere odkazuji na vyhozene bonusy. Warningy, pokud jsou soucasti menu, odstranuji vetsinou v Ifoeditu, tady pouzivam trochu slozitejsi "rucni" postup, nebot tlacitko Delete Playback mi vetsinou placku znefunkcni, i kdyz se v PowerDVD tvari, ze je vse OK. Player Panasonic S47 mi v tomto miste skoci do stopky. Takze: Jde o to vyhodit pauzu (still time), ktera byva kolikrat i 10sekund a do paramatru Entry point sector vlozit hodnotu pastnutou z Last sector. Nekde se doporucuje hodnotu o 1 nizsi. http://www.videohelp.com/forum/archive/t191955.html .
Dalsi moznosti je pouzit PgcEdit (tady by snad sla pouzit funkce Kill Playback). Vic info ted asi momentalne neposkytnu, jsem az do Vanoc mimo domov a vse pisu z hlavy.
kirk (476)|27.11.2004 20:38
Simona: Sežeň si DVDMaestro :BB:
clee (6592)|27.11.2004 21:24
jo ale to musis delat reauthor, v ifoeditu to jen povypinas
Simona (150)|27.11.2004 21:29
[quote=clee]jo ale to musis delat reauthor, v ifoeditu to jen povypinas[/quote]
v reauthor prece nejde delat menu, kdyz tam natahnu menu, tak se to nechova jako menu, ale normalne to projede bez zastaveni,ne?
ladinek (494)|27.11.2004 22:27
Simona : myslím, žes to dobře nepochopila. Pokud jsem to teda já dobře pochopil, tak tím myslel, že v Maestru bys to menu musela rozebrat a znovu potom dát do kupy (reauthor). No a v MenuEditu stačí, když ty nepotřebné tlačítka zakážeš.
Simona (150)|27.11.2004 22:53
a kde sezenu dvdmaestro?
clee (6592)|27.11.2004 22:55
na maestro kasli, to je na dlouho a je to celkem slozitej proces (i takovej kirk s tim mel veeeliky problemy :-E )
Hodo (26)|28.11.2004 00:13
[quote=Simona]Chci z filmu Doba ledova vyhodit nektere casti z menu jako napr. Upozorneni na autorska prava, ktere je tam v nekolika jazykovych verzi. Pouzila jsem MenuEdit, otevrela video_ts.vob, potom Vob ID:1 a smazala pomoci delete Cell ID:1 (butons). Doslo k uprave souboru video_ts.vob, ale ten vsak byl po teto uprave nefunkcni, je nutne udelat zasah jeste nekde jinde?[/quote]

Na to, co s tím dvdčkem chceš provést, je asi nejlepší použít DVDRemake. Vyházení všeho, co nepotřebuješ (všechny přiblblý hlášky o autorských právech, reklamy na jiný "kvalitní" filmy před spuštěním hlavního menu, cizojazyčný menu atd.), je hodně jednoduchý, pokud máš aspoň základní ponětí o struktuře dvd. Shání se ovšem dost blbě, kdyby byl problém, ozvi se mi na PM, někde bych to vylovil .....
kirk (476)|28.11.2004 01:43
Simona: Dá se stáhnout pomocí softu TorrenTopia
martr (9)|28.11.2004 16:23
Jak to tady tak sleduju, tak MenuEdit je presne to co jsem shanel (potreboval jsem zakazat tlacitka). Kdepak se to da sehnat? Diky moc
Simona (150)|28.11.2004 16:41
[quote=martr]Jak to tady tak sleduju, tak MenuEdit je presne to co jsem shanel (potreboval jsem zakazat tlacitka). Kdepak se to da sehnat? Diky moc[/quote]
napis email, ja ti to poslu
Simona (150)|28.11.2004 17:03
nevite o nejakem ceskem navodu na Dvd Remake?
Simona (150)|28.11.2004 17:46
hraji s dvdremake a nevim, ktery soubor mam nacist, nacetla jsem video_ts.vob a pak znovu zkusmo jiny, a to potom i vts_01_.vob a vysledek byl stejny, aspon na prvni pohled, je to jedno co nactu. A pak uz jen reknu, ktera okna chci schovat a ulozim? tot vse?
Sekáč (60)|28.11.2004 19:42
Mno, DVDRemake si natahuje vzdy komplet vsechny soubory ze zvoleneho adresare. Na pouhe vyhozeni warningu mi ale pripada dost tezkopadny, vytvari vsechny soubory znovu. V Ifoeditu je to otazka nekolika okamziku...
Simona (150)|28.11.2004 19:59
[quote=Sekáč]MenuEdit pouzivam pouze na deaktivaci tlacitek, ktere odkazuji na vyhozene bonusy. Warningy, pokud jsou soucasti menu, odstranuji vetsinou v Ifoeditu, tady pouzivam trochu slozitejsi "rucni" postup, nebot tlacitko Delete Playback mi vetsinou placku znefunkcni, i kdyz se v PowerDVD tvari, ze je vse OK. Player Panasonic S47 mi v tomto miste skoci do stopky. Takze: Jde o to vyhodit pauzu (still time), ktera byva kolikrat i 10sekund a do paramatru Entry point sector vlozit hodnotu pastnutou z Last sector. Nekde se doporucuje hodnotu o 1 nizsi. http://www.videohelp.com/forum/archive/t191955.html .
Dalsi moznosti je pouzit PgcEdit (tady by snad sla pouzit funkce Kill Playback). Vic info ted asi momentalne neposkytnu, jsem az do Vanoc mimo domov a vse pisu z hlavy.[/quote]
no jo, ale kde tu pauzu mam hledat????
martr (9)|28.11.2004 20:05
2Simona: mail je [email]martr@volny.cz[/email] , diky moc
Sekáč (60)|28.11.2004 20:23
Mrkni v linku na ty obrazky. Ve VMGM_PGCI_UT si rozkliknes prislusne menu (na obr. je to c.7) a v dolnim okne je to parametr Still Time. Warningy tady vetsinou maji nenulovou hodnotu. Zmenis vsechny hodnoty podle obrazku, ja nechaval pouze Playback Time beze zmeny. Pak ulozis a vyzkousis... :-)
Simona (150)|28.11.2004 20:30
[quote=Sekáč]Mrkni v linku na ty obrazky. Ve VMGM_PGCI_UT si rozkliknes prislusne menu (na obr. je to c.7) a v dolnim okne je to parametr Still Time. Warningy tady vetsinou maji nenulovou hodnotu. Zmenis vsechny hodnoty podle obrazku, ja nechaval pouze Playback Time beze zmeny. Pak ulozis a vyzkousis... :-)[/quote]
a jak vis, zeje to zrovna obr.c 7 a ne 8 ??? tam je take Still Time
Sekáč (60)|28.11.2004 20:46
Musis si rozkliknout prislusne menu (PGC_MENU_X), ve kterem jsi to logo ci warning nasla. Na tom obrazku je v c.7, autor o tom pise hned nahore... Pokud je v tom menu nekolik cells (pro kazdy jazyk jedna), tak je nutne ten postup zopakovat nekolikrat...
mouty (690)|28.11.2004 22:22
[quote=kirk]Simona: Sežeň si DVDMaestro :BB:[/quote]

Pozor z Kapitana se stal odborník na Maestro :-E
ai (2993)|28.11.2004 23:32
Doufam, ze Simona uz to ma vyresene,
jinak dalsi moznost nabizi PgcEdit,

Ve First Play PGC najit skok na ten prvni title (nebo titles, ruzne znelky a warnigs na zacatku DVD), tam se podivat jestli se tam neupravuji jeste nejake GPRM, aby DVD fungovalo zpravne a popripade tam po tech prikazech dat CallSS-VMGM-menu (nebo primo na nejake pgc) , nebo primo z toho First Play PGC prikazem JumpSS-VMGM-menu (pgs) .
Ty prikazy si neni treba pamatovat, je to tam na vyber.
Simona (150)|29.11.2004 00:05
delala jsem to dvdremakem a dvd nefungovalo spravne, uplne se ztratilo menu, sice jde vyvolat dalk.ovladanim,ale film pada, proste to nehraje
stayman (12393)|29.11.2004 00:12
Simon, vedel by som, ako vyuzit ten cas lepsie... 9-)
Simona (150)|29.11.2004 06:49
[quote=StayMan by €RikŁ€]Simon, vedel by som, ako vyuzit ten cas lepsie... 9-)[/quote]
:-))) to ja take, to ja delam v prestavkach :-))))
ViKinG (793)|29.11.2004 09:32
Simona: přejdi na stranu přátel filmu bez menu a máš po problémech (a můžeš prodloužit ty přestávky). Jen mouty s tebou přestane komunikovat... takovou zradu neodpustí :-) .
stayman (12393)|29.11.2004 16:53
Simon, ja radsej neprestavam... :-D
MartinL (51)|3.12.2004 16:32
Kdysi jsem dělal úpravu DVD jen pomocí ifoeditu a vobsplitu a menueditu ručně. To jest oříznout vob z bonusu třeba na velikost 100 kb vobsplitem a protáhnout příslušný ifo k vobu přes Ifoedit a pak zakázat tlačítko v menueditu. Šlo to ale bylo to dost zdlouhavé. Dnes to jde výrazně ulehčit pomocí CloneDVD2. Zrovna jsem tak včera dělal Garfielda (to bylo něco, skoro všechny programy, který jsem použil s ním měly celkem prácičku - DVD je Copy protected, doufám, že se tyhle zgarby nebudou množit)
V Clone - Kopírovat DVD snímky - vybrat který klipy chci podle náhledu, zaškrtnout menu a je to. Udělá přesně to co já dělal ručně v Ifoeditu, a navíc rychle. Nastaveno mám velikost DVD na 9 Gb a výsledek pak proženu Shrinkem 3.2 na velikost 4481 MB
Simona (150)|3.12.2004 17:36
[quote=MartinL]Kdysi jsem dělal úpravu DVD jen pomocí ifoeditu a vobsplitu a menueditu ručně. To jest oříznout vob z bonusu třeba na velikost 100 kb vobsplitem a protáhnout příslušný ifo k vobu přes Ifoedit a pak zakázat tlačítko v menueditu. Šlo to ale bylo to dost zdlouhavé. Dnes to jde výrazně ulehčit pomocí CloneDVD2. Zrovna jsem tak včera dělal Garfielda (to bylo něco, skoro všechny programy, který jsem použil s ním měly celkem prácičku - DVD je Copy protected, doufám, že se tyhle zgarby nebudou množit)
V Clone - Kopírovat DVD snímky - vybrat který klipy chci podle náhledu, zaškrtnout menu a je to. Udělá přesně to co já dělal ručně v Ifoeditu, a navíc rychle. Nastaveno mám velikost DVD na 9 Gb a výsledek pak proženu Shrinkem 3.2 na velikost 4481 MB[/quote]
proc to rovnou z clonedvd2 nevypalis? proc to jeste delas pres shrink?
Simona (150)|3.12.2004 18:38
ale jak na to koukam, tak to stejne nevyresilo muj problem, a to jak dostat nektere casti menu pryc z filmu - myslim prispevek o clonddvd2.
denisa (113)|6.12.2004 18:19
simona : delala jsem to dvdremakem a dvd nefungovalo spravne, uplne se ztratilo menu, sice jde vyvolat dalk.ovladanim,ale film pada, proste to nehraje


simono: jakou verzi dvdremake máš? dvdremakePro v. 2.2.0. z ast...vista nefunguje korektně export dvd! já mam v.1.4.6. a šlape jak hodinky. např. SHREK 2 má cz a eng menu. nepotřebný jazyk menu prostě smaznu povypinam tlačitka a vyexportuju. vede mě k tomu potreba zmenšit objem pred kompr. umučení krista mělo menu asi v 5 jazycích o velikosti cca 850 mega!!!zbylo mi z toho asi 160!!! co se clonedvd tyče používam ho spolu s anydvd od slysoftu. ten na pozadí odstranil zatim všechny ochrany.
stayman (12393)|6.12.2004 18:31
...hmmm, ked sa zídu baby... zase sme my chlapi na druhej kolaji... ale hlavne ze ste si pomohli :-D
mirekv (7169)|6.12.2004 18:38
StayMan: tuto reakci jsem čekal! :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
stayman (12393)|6.12.2004 18:50
ach tie baby vsak?? :-E ...aj tak ich milujem, vsetky, ale psst, doma mam dve, tie najviac 9-)
denisa (113)|6.12.2004 19:40
tady http://www.slysoft.com/en/download.html stáhneš anydvd. je komplet v češtině. v nastavení používej pravý tl. poradí ti. jinak jednoduchý menu dělam v menueditu jenom na rozdíl od chlapů tlačítka nemažu (nic proti vám, ale děláte to zbytečně složitě. rozebrat menu a zase složit. proboha próóóóóóóóóóóóč). to totiž vyžaduje další úpravu v ifoeditu. po příkazu delete zaškrtnu " hide and update..." a "keep old". chodí to bez dalších úprav.
StayMan: jinak sme tu přece od toho aby sme si pomáhali
stayman (12393)|7.12.2004 00:39
[quote=denisa]StayMan: jinak sme tu přece od toho aby sme si pomáhali[/quote]

a posobim na teba ja nejak inac ? :-? :-D
denisa (113)|7.12.2004 18:36
StayMan : a posobim na teba ja nejak inac ?


to rozhodně ne. :-D



omlouvam se. ta nefungujíci version dvdremakePro neni z ast...vista, ale ze suprnova org.
Simona (150)|7.12.2004 18:55
Ja mam DVDRemake Pro 2.2.0 stezene z DC++. Rikas, ze nefunguje dobre, to jako, ze nejede vubec, nebo to dela ty blbosti co me, ze mne to vyhodi uplne menu, nebo kdyz si vyvolam nejkaou nabidku pres dalkove ovladani tak to pada? Mozna jsou to moje chyby, neumim s tim programem delat
Simona (150)|7.12.2004 19:06
To Denisa: Anydvd jsem nainstalovala, ale jen na 21 dni :OO
denisa (113)|7.12.2004 20:45
DVDRemake Pro 2.2.0 ti dělá přesně ty blbosti. ale až při exportu DVD, tak ho vyhoď z okna!. já seděla !!!!14 dní!!!! u toho krista (potřeba zmenšit menu, viz výš). od té doby mam filmy " PŘED KRISTEM " a " PO KRISTOVI ".
To AnyDVD si musíš koupit. nebo dát tý lištičce tabletku. tam je tušim teď v. 4.1.1.2 ??? chceš tabletku a fungující DVDremake 1.4.6.???
už se nepamatuji kde se mi povedlo je vyštrachat.
kirk (476)|8.12.2004 00:53
Ahoj krásky :-) Nějak jste se nám tu rozmnožily :-E Jen tak dál :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!!
exTNT (1421)|8.12.2004 01:04
Smazáno.
stayman (12393)|8.12.2004 03:02
:-E :-E :-E ale hadam nie :-(((
ViKinG (793)|8.12.2004 09:15
exTNT: mohl bych dodat, že k rozmnožení krásek je potřeba i alespoň jednoho krasavce takže [color=red]i[/color] by z hlediska logiky bylo na místě (z jazykového je třeba v této větě samozřejmě [color=red]y[/color]!) ale bylo by to OT takže to raději ani nenapíšu... :-)
denisa (113)|8.12.2004 16:30
exTNT: jak můžeš soudit jen podle [color=red]i[/color] , [color=red]y[/color] co z rozmnožení bude ?

ViKinG: pravda - alespoň jeden krasavec je potřeba, nutno dodat že :[color=red] žádný je málo
a 2 už sou moc.[/color] (na to rozmnožení pochopitelně)
:-? :-? ?? bylo by to OT ?? :-? :-? to sem nepochopila. :-((( :-(((
kirk (476)|8.12.2004 19:23
Tak já tu vítám zlatíčka a milášky, a vy mě vyčítáte pravopisnou chybu? :-?
denisa (113)|8.12.2004 19:54
Jsem na tvojí straně. však oni ostatní tam už taky pár chyb měli. a nikdo jim to nevytýkal. \/
ja se tu s tim teprve seznamuju (sem připojená teprve týden) , tak mi snad nikdo nevyčte že sem ještě nepřišla na ty citace. ale už vim, že tam jí stačí oddělit jedním entrem. :-E
díky za ty zlatíčka a milášky . že je to především o filmech se skutečně nezapře.
denisa (113)|8.12.2004 20:22
To Simona: posílám ti pár adres kde najdeš lekarstvo pro lištičku :-R
dělam to poprvé (myslim tim odeslat soukromou zprávu krasavci, aby snad nedošlo k nějakému nedorozumění)
teď koukam ona je tam i novejší DvdReMake Pro v. 2.6.2 .ale nějak mi nejde download :(( :(( :(( :((
Chainslaw (149)|9.12.2004 13:19
Ajeje, človek tu pár dní nezavíta a čo to? Ženské pokolenie na freaku! Konečne nebude Romlan tak osamotená. :-!!!