Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahrávání dvd rekordérem z UPC

aaaaa (1)|29.7.2008 17:03
Dobrý den.máme doma dvd rekordér Sencor SDR 1604 a včera nám zavedli digitální vysílání a přivezli set top box.zkoušel jsem růzdný zapojení a nejde mi nahrávat z těch digitálních programů.nevím ani jestli to vůbec jde... můžete mi poradit jak to zapojit, kde najít... nebo jestli to vůbec jde?díky za nějakou radu
Pitomec (10211)|29.7.2008 19:06
Výstup ze set-top-boxu propojíš se vstupem DVD rekordéru (nejspíš kabelem SCART>>SCART), na DVD rekordéru navolíš příslušný vstup (do kterého to máš zapojené) a musí to jet.
PoloTom23 (90)|19.11.2008 15:23
Jestlipak to jede?? Nebo to mají nějak "ošéfováno" proti nahrávání????
Pitomec (10211)|19.11.2008 20:13
Jde to normálně.
Marfa (106)|24.11.2008 07:58
Potrebuji se zeptat, kdyz mam tv sony s ci modulem conax a mam v planu si koupit dvd rekorder sony rdr-hxd 990b. Mohu nahravat jakykoliv program a pritom se divat na neco jineho?? (kabelovka UPC).
diky
Pitomec (10211)|24.11.2008 16:20
V případě analogových programů ano.
JakubS (12)|24.11.2008 17:53
[QUOTE=Marfa;203363]Potrebuji se zeptat, kdyz mam tv sony s ci modulem conax a mam v planu si koupit dvd rekorder sony rdr-hxd 990b. Mohu nahravat jakykoliv program a pritom se divat na neco jineho?? (kabelovka UPC).
diky[/QUOTE]

Mám Sony 40w4000 s modulem a rdr-hxd 990 a pokud chceš nahrávat a koukat na něco jiného tak opravdu jen nahrávat analog a koukat na digitál.Je to škoda páč přes EPG na TV je programovaní rekordéru nádhera,otázka dvou kliknutí na dálce od TV,ale pak během nahrávání při pokusu přepnout se to hned zeptá zda chceš přerušit nahrávání.Programování samotného rekordéru jen v analogu je docela na prd.
Marfa (106)|24.11.2008 18:18
A je mozno nahravat a zaroven sledovat film na dvd?? A mozna blba otazka, pri nahravani analogu sledovat analog? Podle prehledu programu od UPC maji par programu v analogu...
A zda to ma cenu do toho jit? nebo pockat na nove vyrobky pokud se to planuje uz rekorder s 2 tunery nebo s dvb-c...

dekuji
Marfa (106)|24.11.2008 18:20
A prosim te kolik zabere kapacita disku kdyz nahrajes treba nejaky serial? napr. kriminalka miami nebo tak neco podobneho. Jestli mam koupit dvd rekorder o velikosti 250 gb. nebo jen 160gb.

Dekuji
Pitomec (10211)|24.11.2008 18:53
DVD rekordér ti "sežere" kapacitu dle navolené záznamové doby - neumí totiž zaznamenávat přímo stream vysílání, který se díky VBR mění. Takže výpočet si lehce uděláš sám. Jinak DVD rekordér s DVB-C tunerem narazí na omezení, že se karty párují s konkrétními receivery dodávanými poskytovatelem služby (resp. se párují karty a přístupové moduly) a dost těžko to někdo udělá s DVD rekordérem. A i kdyby to někdo udělal (spároval), tak stejně bys potřeboval jednu kartu do TV pro sledování a druhou do DVD rekordéru pro nahrávání, takže poněkud harakiri. Radši si vem ten jejich STB s HDD, propoj ho s DVD rekordérem a nahraj to tak (jenom to, co chceš) - stejně je většina vysílaného materiálu k mání na DVD, já třeba už přes rok nenahrávám vůbec nic...
JakubS (12)|24.11.2008 19:38
Nahrávat a zároven sledovat DVD jde,pouze mi to nešlo když jsem koukal na DiviX a bylo to na CD-R ale jak jsem ta hodil na DVD-R nebo DVD-RW tak to jelo dobře.A co se týká té kapacity tak u Sony RDR-HXD 990 v režimu HQ 53 hodin a v EP 370 hodin,záleží jen na tobě jak dlouho to tam budeš mít a v jaké to chceš kvalitě. Já to nahrávám v HQ ,ale jsou to jen seriály pro manželku jako Kun..logie atd. takže po skouknutí hned mažu a já si občas nahraju nějakej ten sport když se přenosy krejou a zatím jsem tu kapacitu ani nevyužil.
Marfa (106)|25.11.2008 19:02
Prosim potrebuji poradit? Mozna si misto dvd SONY RDR-HXD 990 koupim o tridu nizsi 890, je mezi nima rozdil jen v kapacite HDD?? A bude stacit jen 160GB velikost? Dekuji