Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast VC 100 WDM

mundo (3)|26.7.2008 16:59
Zdravím, koupil sem si tuto kartu a mám problém s grabováním videa do mpeg2 v reálném čase, obraz se často trhá, jako min. konfiguraci píšou P3 650Mhz, já mám duron 1,2Ghz RAM 640 OS Win XP, grafika radeon 7500.
StD (8612)|27.7.2008 10:42
Mno, s ohledem na to obstarožní železo (podobné mému) soudím, že můžeš mít problem s těmi ovladači GK (máš tam nějaké příliš nové?) a případně HDD, DirectX (Radeon 7500 ještě nenáviděl DX9) plus nastavení (AGP FastWrite je vypnutý?).

BTW: Jestli se ten obraz trhá jen při grabování a záznam je OK, pak je to evidentní důkaz výše uvedeného, řekl bych až, že je to průvodní jev.
mundo (3)|30.7.2008 19:04
Ovladače mám nové, directx 9, disk je rychlej 160GB, AGP FastWrite sem v biosu nenašel. Pokud nenahrávám, tak je obraz plynulý, při nahrávání do mpeg2 se obraz asi každých 5 sekund trhne, procesor je vytížen na 100%. Zkoušel sem nahrávat do mpeg1, tam je to bez problému (ale ta kvalita). Nevíte o nějakém programu na zachytávání videa, který by tolik nezatěžoval procesor při nahrávaní do mpeg2 (aby se obraz netrhal)?
StD (8612)|31.7.2008 07:06
Zkus ATV2000 do MJpegu (Pegasus nebo Morgan) na full PAL v 90% nastavení quality. Pokud se ti to bude sekat i tak, tak si budeš muset asi pořídit výkonnější železo. Jak už jsem psal, Radeon 7500 šel nejlépe s DirectX 8.1 poslední verze, což ale na OS XP zřejmě nehrozí, že.

Mně to kdysi ještě s 1GHz Athlonem sekalo při grabování Mpeg2 taky, ale jen náhled, záznam byl v pořádku.