Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Problémy s DVD-RAM

23.7.2008 07:36
wendy271Před již dlouhou dobou mělo pořízení vypalovačky LG GSA4157B, která umí číst média DVD-RAM, řešit operativní ukládání dat. Také jsem si sehnal DVD-RAM driver "Panasonic", který byl pro uvedené účely v té době vychvalován. Kombinace fungovala, několik nosičů DVD-RAM jsem zaplnil a později zakoupil desítky dalších médií RAM od firem Verbatim a Panasonic, které jsou zatím volné.

Jenže po čase jsem zjistil, že médium se hlásí, že má na sobě neznámý systémový soubor, volná kapacita je 0, jindy na jiném médiu nešly přejmenovávat adresáře ani soubory, mazání i zápis ale fungovalo, ...
Po novém naformátování jsem sice data znovu zapsal, ale myslím, že situace se začíná opakovat.
Hodně jsem se v této záležitost zklamal, ještě že mám vše zálohováno na dalších místech (DVD-RW,HDD).

Poraďte, jak při použití DVD-RAM postupovat, abych získal k tomuto médiu zpět důvěru.
I za cenu nové vypalovačky, driveru i vypalovacího SW.
Děkuji.
23.7.2008 07:50
StDNemáš tam v chodu současně i InCD? Ty dvě věci najednou (Panasonic a InCD) se nesnesou.
23.7.2008 06:30
wendy271Ne, utilitu InCD nepoužívám. V prvopočátcích hrátek s vypalováním na CD-RW, později DVD-RW, se mi tato záležitost od SW Nero docela líbila. Mít velkokapacitní "disketu" s přímým přístupem pro čtení a zápis, tobylo něco.
Pak jsem se chtěl orientovat jen na DVD-RAM (i životnost záznamu má být výrazně lepší), ale v současné době mne nadšení opustilo.

Dnes např. jsem si na DVD-RAM zazálohoval zdroje používaného SW, před tím z RAM odmazal "zastaralé" verze a celkem v pohodě. Jsem zvědav, jak se médium bude chovat při příštím otevření.

Asi si začnu dělat statistiku výskytu problémů, abych zjistil nějaké souvislosti. Dám pak vědět.
24.7.2008 07:27
StDNo vidíš, a já naopak Panasonic časem vyhodil, protože spolupracoval jen s LG mechanikou a ostatní DVD-RAM (LiteOn) ignoroval, takže mám z Nera nainstalený jenom InCD a vše funguje jak inzerováno.