Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDTV v plnom prude...

stayman (12393)|26.11.2004 00:11
Pro7Sat1 maju HDTV :-)-

http://www.video-magazin.de/d/53481
StD (8612)|26.11.2004 00:17
No, ono je to (jako obvykle) poněkud jináč, ale budiž, jsem docela zvědavý na expanzi tohoto ožehavého thematu. Ovšem StayMan, už to přece zpracováš, tak proč nejsi konkrétnější? Já si o tom zatím jen čtu (a sním, aby to uměl i monitor :-D )

Jenom prosím nenabízet řešení od M$. Takovou reklamu už bych neustál.
stayman (12393)|26.11.2004 00:19
Ja chcem len tym povedat, ze ked s HDTV zacne jedna TV (samozrejme paralelne s PAL) tak to bude lavina :-D
StD (8612)|26.11.2004 00:22
Pro7 & Sat1 (druhé jen v PO a ST, od té doby, co mi zakázali/propustili HS) jsou mé oblíbené sledované stanice, takže proč ne, že.
Pitomec (10211)|26.11.2004 07:06
Nějak nápadně to připomíná dobu před 3 roky, kdy na výstavách bylo běžně k vidění Blue-Ray a do dnešních dnů není v prodeji ani kus :-E

Až budou ty stovky (tisíce) programů na Astře/Hotbirdu vysílat v HD a nikoliv normálně (nebo dokonce v analogu), tak můžeme pokračovat v diskuzi - zatím je HD akorát v plném proudu na cestě do pr**le :-E
stayman (12393)|26.11.2004 09:14
Toto ti pripomeniem, kde-co tam bude :-E
Anonymous (825)|26.11.2004 14:05
Ty blbý televize vysílají kostičkující hnus a nějaké HDTV je přinejmenším honba za penězma od slepejch blbců.

A jak chceš poznat HDTV na normální televizi to nevím ... Současně vysílané filmy mají rozlišení tak 100x80 (když přeženu)
ODSakEda (2278)|26.11.2004 15:08
Jednak PAL (jak kamery tak přenosová cesta) má sice malinkou rezervu nad nejrozšířenějším reprodukčním(výstupním) zařízením-TV...

Nicméně na reklamách či live vysílání či kvalitním dokmentu z přírody, ale i filmů z DVD alespon po scartu nebo S-videu je vidět, že kvalinější předloha má i pro TV obrazovku jakýsi smysl!

Nepodcenoval bych však rostoucí poptávku po LCD panelech a dataprojektorech, kde i lajci začínají tušit neperspektivitu malého rozlišení TV obrazovky (jak frekvenci, tak pixely tak barvy)!
Je zajímavé a sympatické, že známí, co se PC ani videem odborně nezabývají, vůbec něco slyšeli o vyšším rozlišení a že Composit je nanic, že ani S-video není perspektivní a také že projektory a LCD jedině s více než 800x600 pixelů (TV má cca jen 520x576 fyzických trojbodů-lumenů, nebo jak se to přesně sklonuje) a podobné všeobecné povědomí!
Jeden známej mi však dodnes dluží VGA prodlužovací kabel, po té co zjistil jak velký rozdíl to je ve spojení: notebook+profi dataprojektor Benq7220 (DLP XGA 1024 x 768 (4:3) 2500ASNSI, cca 50.000,-) i přesto, že většinou pouští jen analogový PAL, jak se mu to zalíbilo:-)
O zobrazení Windovs, kdy ani u velké TV ani plasmy(!) nepřečtete ani popis pod zástupcem... DLP projektor zobrauje Windows-y prostě jako na LCD panelu s DVI-D!!! (černá je čená na 99%,neb zrcátka jsou sklopena a neodráží skoro vůbec a kvůli bílé mají DLP projektory navíc i bílé políčko na RGB filtru, takže?! Takže odrazivost zrcátek je zase cca 99% :-) To aby bílá bílá byla :-D

(jináč doporučji nadoma DLP Benq (jedině 4:3, neb se jakoby sám bez přepínání mění širokoúhlý obaz a že je v tom bordel...-viz hudební videoclipy, uděláte klidně raději větší úhlopříčku u 4:3, at se vám pak nezdá šorokoúhlý obraz 16"9 moc nízký a je to! U 16:9 je dodnes prolém s deformací a přepínáním ručně!... (pokud vůbec umí takový 16:9 fyzicky, pruhy zboku namísto deformace nebo ořezu obrazu!!!..., což mnimálně neumí zatím žádný automaticky!)) s XVGA 1024 x 768 1700ANSI do 34.000,-)

Někde jsem zde v diskusích doporučoval shlédnout v Brně v Datartu 120cm-ovej panel od Sagem-u s 1280x768 pixely (kontrast 2500!), kde sice běží šíleně realistickej obraz z HDD přes DVI-D IN, až se dech tají(jde o záznam s HDV rozlišením), ale i když jsme si nechali pustit do něj analogovej PAL signál ze satu (Eurosport je docela cool) a to jen po composit video IN ( :-( ), nebo čt1 z antény, tak proti všemu okolo (a že tam okolo těch i mega plasmových panelů a mega ceny bylo!) byl i ten PAL velmi ostrý, ultrakontrastní i detilnější! A to jde sice o zpětou projekci, ale DLP.
A za cenu cca 89.000,- ! (bez DPH)

Tedy jsem si v praxi ověřil, že i pro PAL má smysl mýt doma lepší videoreproduktor (obrazovku) a navíc je to jen spolu s VGA a DVI video IN, (což mají i některé stolní DVDplayery!) perspektivní investice!

(až na ten zdeformovaný obraz na všech panelech i tomto -16:9 při videu 4:3...)

OPRAVENO! (doufám...)
StD (8612)|26.11.2004 19:07
ODSakEda: Please, až budeš příště psát podobné "výstřiky", tak si alespoň zapni nějaký Spellchecker! Nejlépe od Jungmanna, ten se asi z toho co tu předvádíš obrací v hrobě. \/
Devaster (477)|29.11.2004 09:13
ee este sa tam nejaka chybicka najde ... :-E
Krtek (1279)|30.11.2004 23:50
Clapy vy mě to teda vůbec neusnadňujete. Teď zase nevím co koupit. Jestli VX 2100 nebo FX 1. A to už jsem byl rozhodnutej pro VX.
Pitomec (10211)|1.12.2004 06:44
Kup tu stejnou kameru, co už máš (aspoň nebude problém při natáčení na víc kamer s odlišnou kvalitou) a neblbni s nějakým HD, které je stejnou utopií, jako Blue-Ray (jenž "funguje" na trhu přes 3 roky a skutek-utek) :-)
stayman (12393)|1.12.2004 08:35
Krtek, ty si tak prizemny, az to boli, v tej FX1 mas aj DV a to HDV tam mas ako bonus pre zakaznikov, co ti to na tej kamere prepnu, ked taky zaznam budu chciet, takze budes vyzbrojeny... s VX2100 sa s teba stane radovy kostolny natacac a silne pochybujem, teda absolutne nepochybujem, ze zakaznik zbada rozdiel (na DVD, alebo VHS, stejnak im nic ineho nedas) medzi tymi dvoma kamerami (ak tam nejaky je u DV zaznamu) a ze ty poznas, tak to by som sa mohol s tebou stavit, ze nie :-)

Pitomec, BluRay sa uz predava, dokonca pristroje su vybavene aj cervenym laserom pre prehravanie aj sucasnych DVD, kebyze tak silno chces, uz si ho mozes kupit :-)-
Hawkey_tvf (434)|1.12.2004 10:08
StD: pekne si to pomenoval, ze vystreky, ba priam ejakulaty to su, neviem co ho nuti pisat eseje preplacane milionmi vykricnikov, asi by sa nanho mali pozriet v Bohniciach ci Opave ci kde tam mate vselikde take tie specializovane zariadenia.
Krtek (1279)|1.12.2004 23:55
[quote=StayMan by €RikŁ€]Krtek, ty si tak prizemny, az to boli, v tej FX1 mas aj DV a to HDV tam mas ako bonus pre zakaznikov, co ti to na tej kamere prepnu, ked taky zaznam budu chciet, takze budes vyzbrojeny... s VX2100 sa s teba stane radovy kostolny natacac a silne pochybujem, teda absolutne nepochybujem, ze zakaznik zbada rozdiel (na DVD, alebo VHS, stejnak im nic ineho nedas) medzi tymi dvoma kamerami (ak tam nejaky je u DV zaznamu) a ze ty poznas, tak to by som sa mohol s tebou stavit, ze nie :-)

Pitomec, BluRay sa uz predava, dokonca pristroje su vybavene aj cervenym laserom pre prehravanie aj sucasnych DVD, kebyze tak silno chces, uz si ho mozes kupit :-)-[/quote]

Jenže tohle je všechno teorie. VX 2100 už lidi doma mají, takže už ji znají a lecos o ni napíšou. Ale zatím neznám nikoho kdo by měl FX 1 doma. Nic proti, ale to co píšeš jsou jen informace z článků, co čteš na netu. Tam může každej napsat co chce. Já taky všude četl jak je Canon XM 2 špičková kamera, ale teprve až jsem ji měl v ruce, zjistil jsem, že je k ničemu a má hodně neduhů a nedostatků. S FX 1 prostě nejsou zatím žádný zkušenosti. Proto ta nedůvěra. prostě nechci vrazit 100 litrů do něčeho, o čem nemám dostatek informací.
Krtek (1279)|1.12.2004 23:58
[quote=Pitomec]Kup tu stejnou kameru, co už máš (aspoň nebude problém při natáčení na víc kamer s odlišnou kvalitou) a neblbni s nějakým HD, které je stejnou utopií, jako Blue-Ray (jenž "funguje" na trhu přes 3 roky a skutek-utek) :-)[/quote]

Já neblbnu s HD. Jde mi o DV režim. Pokud by FX 1 byla v režimu DV stejně dorá jako VX 2100, tak bych určitě vzal ji. HD bych bral pouze jako bonus, který se někdy do budoucna (možná) bude hodit. Jenže tu FX zatím nikdo doma nemá a každej tu píše jen to, co vyčte někde jinde.
stayman (12393)|2.12.2004 03:07
Jeeezismaria, tak ked mas take obavy z kupi, chod do zastupitelstva Sony, a neverim ze by ti ju nedali osahat a aj porovnat s VX2100. Ja ked nieco chcem a nie som si isty, tak postupujem podobne a nevypisujem na web, kde aj ked sa najde nejaky vlastnik, budu to len subjektivne vylevy, tak ako tomu je teraz s vlastnikmi VX2100 :-)-

PS: a inak vlastnik tu uz je a pisal ti do diskusie, vola sa moka a tu kameru FX1 ma z mojho zdroja :-D
Krtek (1279)|2.12.2004 23:41
[quote=StayMan by €RikŁ€]Jeeezismaria, tak ked mas take obavy z kupi, chod do zastupitelstva Sony, a neverim ze by ti ju nedali osahat a aj porovnat s VX2100. Ja ked nieco chcem a nie som si isty, tak postupujem podobne a nevypisujem na web, kde aj ked sa najde nejaky vlastnik, budu to len subjektivne vylevy, tak ako tomu je teraz s vlastnikmi VX2100 :-)-

PS: a inak vlastnik tu uz je a pisal ti do diskusie, vola sa moka a tu kameru FX1 ma z mojho zdroja :-D[/quote]
Ten MOKA bude nejspíš ten samej, co má doma i XM2, VX2100 ale nejraději natáčí s D8 ne? Takových týpků sem chdí dost, ale nic proti.
Jinak FX 1 jsem si osahal velce dobře u nás v Sony.
stayman (12393)|3.12.2004 01:37
[quote=Krtek]Ten MOKA bude nejspíš ten samej, co má doma i XM2, VX2100 ale nejraději natáčí s D8 ne? Takových týpků sem chdí dost, ale nic proti.
Jinak FX 1 jsem si osahal velce dobře u nás v Sony.[/quote]

Ak si si nevsimol, tak presne o tom hovorim:

[quote]Ja ked nieco chcem a nie som si isty, tak postupujem podobne a nevypisujem na web, kde aj ked sa najde nejaky vlastnik, budu to len subjektivne vylevy[/quote]
:-E :-E :-E
stayman (12393)|3.12.2004 02:15
[quote=Krtek]Jinak FX 1 jsem si osahal velce dobře u nás v Sony.[/quote]

Tak nam vsetkym prezrad, kedze si si ju osahal velice dobre, ku comu si dospel :-D
Krtek (1279)|4.12.2004 19:13
Osahal jsem ji tak jak jen to v prodejně šlo.

1. Je dost těžká. (2kg. VX 2100 má 1.5 kg)ale to by zase tak nevadilo. Opěrka od Repala přijde vhod.

2. Udělala na mě dojem hlavně optika (Carl Zeiss Vasio Sonar)bude bez pochyby kvalitnější než optika Sony. Dále pak manuální nastavení zoomu (dá se s tím bezvadně švenkovat). Ideální je i rozložení tlačítek po těle kamery a clona.

Nevýhody. Kamera je dost těžká na předek. To by se jistě vyrovnalo akumulátorem s větší kapacitou, ale tím podstatně zvýším už tak dost velkou hmotnost kamery. Mizerná očnice, která vůbec nesedí na oko. Chybí digitální foťák ( ten při natáčení docela využívám). Dále nedostatek niformací od kvalifikovaných lidí. Mají to v prodejně a nikdo neví co s tím. Umějí to sotva zapnout. Netvrdím že je to špatná kamera, ale prostě je to moc nový a nikdo o tom nic neví a nemá z tím zkušenosti. Ty testy co píšeš jsou jen papír. Nic víc. Je to stejný, jako když Ti výrobce napíše, že přiložený akumulátor vydrží 2 hodiny bez použití zoomu atd. a on vydrží sotva polovinu. Někdy se hold nesmí věřit všemu co píšou.
\/

Toť vše.
stayman (12393)|4.12.2004 22:37
Jasne, tak potom never nicomu a mas pokoj :-) Inak tie testy su ciste synteticke = pravdive a objektivne, nie su to vylevy nejakeho individua, cize si ich mozes taktiez overit, ak disponujes prislusnou technikou :-E
denis (110)|15.12.2004 11:44
krtek:
pozri sem. v testoch pri nizkom osvetleni skoncila na 3. mieste za pd170 (vx2100) a pd150(vx2000).
http://www.global-dvc.org/Sony%20HDV.htm