Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: otázka na legálnost použití hudby na DVD

Nováček Avatar uživatele kunaman
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím, možná jsem už zbytečně vystrašený, ale radši se zeptám:

vyrábím teď DVD pro jednoho zadavatele, on sám si dodal hudbu kterou chce použít ( těžko se souhlasem autora či zastupitele ) a DVD nebude jen pro soukromé účely. Jak se mám distancovat od tohoto po právní stránce? Napadlo mě neuvést tam žádné info o sobě, ale to se mě zas nelíbí z pohledu reklamy

díky za odpovědi
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

"V dobré víře".

Do faktury(či smlouvy) napsat, že se jednalo o vytvoření DVD, vytvořené z části dodaných materiálů - hudby(případně vyjmenovat o jaké skladby se jednalo) přímo od zákazníka. Zákon ti neukládá zkoumat zda má zákazník k této hudbě povolení ji používat či autorská práva, jednáš tedy v dobré víře.

Zákazník hudbu dodal, je svéprávný a právně zodpovědný, sám musí vědět co dělá.

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od kunaman Zobrazit příspěvek
    Zdravím, možná jsem už zbytečně vystrašený, ale radši se zeptám:

vyrábím teď DVD pro jednoho zadavatele, on sám si dodal hudbu kterou chce použít ( těžko se souhlasem autora či zastupitele ) a DVD nebude jen pro soukromé účely. Jak se mám distancovat od tohoto po právní stránce? Napadlo mě neuvést tam žádné info o sobě, ale to se mě zas nelíbí z pohledu reklamy

díky za odpovědi

Taky už mě to párkrát napadlo, ale jsem placený od zadavatele a ten vystupuje jako vlastník, takže zodpovědnost by měl nést on. Možná se mýlím. V tomto Kocourkově chce každý rozhodovat, ale nemít zodpovědnost.

Je tu občas Avatar uživatele appalacio
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od stani Zobrazit příspěvek
    "V dobré víře".

Do faktury(či smlouvy) napsat, že se jednalo o vytvoření DVD, vytvořené z části dodaných materiálů - hudby(případně vyjmenovat o jaké skladby se jednalo) přímo od zákazníka. Zákon ti neukládá zkoumat zda má zákazník k této hudbě povolení ji používat či autorská práva, jednáš tedy v dobré víře.

Zákazník hudbu dodal, je svéprávný a právně zodpovědný, sám musí vědět co dělá.
    přesně.. jde o to, pouze upřesnit podmínky v zadavatelské smlouvě, jednoduše, jde o dílčí práci na DVD a tu svoji práci vyjmenovat, jak bylo uvedeno...
    no a reklamě na médiu bych se nevyhýbal, napsal bych něco ve smyslu... spolupracovali..... nebo ... spolupodílel se na výrobě ....

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

ja by som dal "DVD AUTHORING" , "STRIH", atd ..

Je tu pravidelně Avatar uživatele Stano_tvf
    Registrace
    Feb 2007

Niekedy dávam ako doprovod hudbu napr. Mozarta. Aj to podlieha autorskému zákonu?

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

klasika uz nie ..

Nováček Avatar uživatele kunaman
    Registrace
    Nov 2007

no tím bych si nebyl tak jistý, kdysi mi někdo tvrdil, že stačí aby danou skladbu někdo znovu nahrál / orchestr atp.. / vydal jako svou nahrávku a licence se prodlužuje od začátku. Ale dokázat, že je to jejich nahrávka asi nebude tak lehké

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Na nahravky tusim plati autorska ochrana 50 rokov (v USA si uz darmozraci vylobovali 95 rokov a zrejme to neminie aj EU), na samotne dielo 70 rokov od smrti autora.

Takze u Mozarta je sice jeho dielo uz volne, ale na konkretnu nahravku orchestra plati zatial tych 50 rokov. Takze staci pouzit nejake prevedenie z 50. rokov minuleho storocia a si za vodou .

Podobná témata

1. Legalnost ci nelegalnost free music
    Od MartasKP v sekci Editace audia
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 11-12-2010, 17:19
  2. použití hudby ve videu - legálnost
    Od kunaman v sekci Editace videa
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 03-05-2008, 00:13
  3. mixování hudby
    Od Dejf_tvf v sekci Editace audia