Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

uvaha - kupa hdd dvd rek. pred digitalizaciou

matador88 (47)|20.7.2008 22:36
chcem hdd dvd rekorder. predbezne som si vybral novy pioneer, celkom fajn funkcie, cena 500eur.
rozhodol som sa pred digitalizaciou predo dvermi pre dvojtunerovy (analog+digital). a to ma priviedlo k otazkam okolo digitalu, ktore som doreraz prehliadal (ved to bude ok)...
kedze pouzivam kabel upc a chcem pri nom zostat, mam obavu z prechodu na dvb-c.
prechod na dvb-c je brutalna rana pre bezneho cloveka s viac pristrojmi a kablovkou. pokial mam doma tv a antenu, prechod na dvb-t je ok. kupim set top box a pozeram. tu je akurat tato nevyhoda (pre mna osobne vazna): zapnem tv, pockam, kym nabehne (ano, nabieha mi pomerne dlho), prepnem av, vezmem ovladac od STB, prepnem program, na tv ovladaci upravim hlasitost, a tak dalej a dokola. ziadna slava.
ak mam viac tv a pristrojov, som nahraty. mam 2 tv, jeden tuner s pripojenym monitorom, video a plus planovany hdd dvd. t.j. 4-5 pristrojov. pri dvb-t najhorsie moze byt 4-5 STB, ale pri dvb-c je game-over. nie je realne mat 4 pristroje od upc.
len pre tv+rekorder potrebujem 2(!!!) pristroje (neviem, ako to bude s 2tunerovymi stb od kablovych spolocnosti). zaroven nutnost naprogramovat rekorder na nahravanie a stb osobitne na "prepnutie"? sialenost.
upc sice zatial dava k digitalu aj analog (t.j. jeden pristroj od upc a ostatne tak ako doteraz, akurat nie vsetky programy). ale to nemusi tvrat vecne. v cr pocita sa, ze s analogom sa neskonci a ostane analog basic (podla mna skor ako single moznost pre par ludi, kym si uvedomia, ze na basic im staci jeden STB a nemusia platit nic). u nas sa nevie, ako bude.
sumarum - riesit teraz nieco, nakupovat pristroje sa zda ako zla volba na par rokov, kym sa to usadi... ?
predbezne zvazujem, ci ma vobec zmysel kupovat slusny hdd dvd rekorder, navyse s dual tunerom, alebo nie je lepsie kupit nieco najlacnejsie, ktory svoje zakladne funkcie zvladne, a zaroven pockat, ako sa vyvynie celkova situacia a nelutovat potom pripadne, ze drahy pristroj ma vyrazne obmedzenu funkcnost, a doplnovat to potom dalsimi pristrojmi... ???
*
pre nadsencov a odbornikov - skuste sa odosobnit od svojej zbierky nadupanej elektroniky a pozrite sa na vec cistym, triezvym pohladom (naozaj mi v roku 08, ked lcd/plazma/hd sialenstvo max. zuri totalne vyhovuje 72 crt tv). naozaj nie som ochotny (a nie som sam) kupovat pristroje v cenach 15 tisic par rokov po sebe. hdd dvd chcem jedine kvoli tomu, ze casto si musim na videu nahravat serialy, ktore chce pozriet a to sachovanie s kazetami je katastrofa.
*
artam (1147)|21.7.2008 12:10
Cisty a triezvy pohlad: za 500 Eur jednoucelovy pristroj je nezmysel, navyse ked vsetky taketo pristoje naharavaju digital konverziou cez analog.
Moj nazor (vlastnymi skusenostami zasadne ovplyvneny, za co sa nehanbim) = za 500Eur HTPC s dvoma tunermi, obrovskym harddiskom, bd/dvd kombo vypalovackou, bezdratovou klavesnickou, atd...
A nie je sanca, ze by do buducnosti prisiel format, ktory sa na tom neda prijimat alebo nahravat. Maximalne v tom vymenis tunerovu kartu, kdezto ten Pioneer by si musel zahodit a kupit novy.
BOBA (590)|21.7.2008 12:58
matador88: možná už v blízké budoucnosti mě čeká něco podobného jako Tebe. Přikláním se k tomuto: http://www.technisat.com/index4f82.html?nav=Cable_DVB_C_,en,67-16-37
Ovšem HTPC mě láká rovněž.