Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Export z Vegasu 7 zpatky na pasku - bez zvuku

cuaron (244)|20.7.2008 00:09
Zkousel jsem vyexportovat (Tools -> Print video to HDV tape) jedno svy video zpatky na pasku (kamera Canon HV20) - obraz je ok, ale neni tam zadny zvuk. Divny, ve Vegasu pritom ten zvuk slysim a nevim o tom, ze by byl nekde vypnut. Netusi nekdo, co by kde mohlo byt spatne nastaveno? (U toho "Print video to HDV tape" zadny nastaveni zvuku neni, ale je tam popisek: Audio: 384 Kbps; 48*000 Hz; Layer 2)
Pytkin (7947)|20.7.2008 00:25
mne sa tiez stalo vo vegase , ze som mal zapnute preview do FW .. obraz mi z kamery siel .. zvuk nie ..
Saxel (2279)|20.7.2008 12:46
cuaron:
Neměnil jsi formát audia při renderingu? Musíš rendrovat do přednastaveného template "HDV 1080-50i". Já jsem v tomto ohledu nezaznamenal sebemenší problém.
cuaron (244)|20.7.2008 13:44
Template "HDV 1080-50i" v renderu nastaveny mam. Audio included.
stayman (12393)|20.7.2008 22:08
Mne sa stalo s Vegasom, ze mi to normalne nahral, tak neviem...
cuaron (244)|21.7.2008 02:11
Tak ja nevim. Muze to byt firewarem?
Saxel (2279)|21.7.2008 08:21
Myslíš nějakou "ohnivou válkou"? To asi ani né. :D
A firewirem taky ne, protože používá sériový přenos dat, při kterém neodlišuje, jestli přenáší zvuk nebo obraz. Někde na jiném webu jsi zmínil, že používáš Vegas verze 7, jestli se nepletu. To by mohl být zdroj tvých potíží. Vyzkoušej si verzi 8b.
Rabbitek (6)|21.7.2008 10:45
[QUOTE=Saxel;185490] Někde na jiném webu jsi zmínil, že používáš Vegas verze 7, jestli se nepletu. To by mohl být zdroj tvých potíží. Vyzkoušej si verzi 8b.[/QUOTE]

Hehe, co je tohle za blbost???? To jako že v sedmičce to nefunguje, nebo co? Nebo že to funguje jen dokud nevydají novější verzi???
Tak touhle radou jsi mě fakt pobavil... :-D :-D :-D
Pytkin (7947)|21.7.2008 14:53
Vo Vegase kde co nefunguje , co sa tvaria ze ide .. to uz tak chodi ..
Saxel (2279)|21.7.2008 14:53
Rabbitek:
Jsem rád, že se bavíš. Podpora HDV začala až v sedmičce a do verze 7c tam bylo dost chyb. Použitelné pro práci s HDV byly jen 7d a 7e. V poslední verzi Vegasu je podpora HDV ještě dál. Nainstalovat trial poslední verze 8b si může klidně vedle své sedmičky - fungovat budou obě.
Ale třeba máš lepší nápad ...
cuaron (244)|21.7.2008 15:56
Saxel: Jo, pouzivam sedmicku (presneji 7d). Zkusim teda osmicku, a uvidime.
cuaron (244)|21.7.2008 15:57
Otevru projekt z verze 7 bez problemu i ve verzi 8?
Saxel (2279)|21.7.2008 16:54
Ano. V novější verzi otevřeš projekt ze starší, ale obráceně ne.
stayman (12393)|21.7.2008 22:30
[QUOTE=Pytkin;185526]Vo Vegase kde co nefunguje , co sa tvaria ze ide .. to uz tak chodi ..[/QUOTE]

Povedz co, takto je to o nicom obvinovat a ani nevieme co.
Pytkin (7947)|21.7.2008 23:50
Stayman : Trebars podpora Declink kariet ..
stayman (12393)|23.7.2008 23:01
[QUOTE=Pytkin;185571]Stayman : Trebars podpora Declink kariet ..[/QUOTE]

Trebars? To jako len tak nahodou, alebo este viac? :eek: Tak som si presiel diskusie o tom "tvojom" probleme s Decklinkom, kebyze trosicku rozmyslas, tak to urobis tiez;) Ono je treba vediet, ze kto tu kartu vyraba, alebo to vyrabaju ti isti, co Vegas? Vo vseobecnosti je problem s kartami, nie s jednou som mal problem rozchodit a s Decklinkom ako pozeram v diskusiach je to presne to iste, takze neeee Vegas, ale Decklink je spatne vyrieseny, niekedy pomohli ovladace, inokedy asi nic, zalezi aj, aka lama ti instalovala PC, aj to sa docitas...
Pytkin (7947)|25.7.2008 10:56
STAYMAN : Nemyslim si ze som lama .. for som precital dost .. a neslo mi to ani vo Vegase 5 ani 6 ani v 7 .. drivery som skusal vsetky mozne , aj tie co su certifikovane .. Jakoze netrapi ma to .. Vegas pouzivam , aby som si postrihal dake domace videa .. Ale chcel som ho skusit aj profesionalne pouzit , a proste to nejde .. Inak zaujimave je, vo Finalcate , jak AJA karty , tak Declink idu na prvu supu .. nikdy ziaden problem .. vsetko chodi ako ma .. Asi hoci v blackmagic design nevedia robit drivery na windows .. Inak este ma napada .. Logicky sa na to pozrime .. Nainstalujes karty .. pustis aplikaciu , ktora je k nej .. A vsetko funguje .. Ovlada pripojene video .. Nabera .. vypisuje .. Su zle drivery ? ja myslim ze ne .. Potom naisntalujes Vegas , ktory proklamuje , ze podporuje karty Declink .. Aj tu kartu vidi .. Ale nejde riadenie .. Je to problem karty ? alebo Vegasu ? moja logika hovori ze to je problem vegasu nie karty ..

Ok .. dalsia vec co nefunguje , je tato tema .. Vypis von cez firewire je bez zvuku . Presne ten isty problem som mal .. Nastavil som si preview von cez FW a ticho .. Obraz isiel , ale zvuk ne .. Myslel som ze mam dosratu kameru , ale ako vidim , nie som sam , co ma tento problem .. Takze to nebude kamerov ..
stayman (12393)|25.7.2008 13:45
[QUOTE=Pytkin;185827]STAYMAN : Nemyslim si ze som lama .. for som precital dost .. a neslo mi to ani vo Vegase 5 ani 6 ani v 7 .. drivery som skusal vsetky mozne , aj tie co su certifikovane .. Jakoze netrapi ma to .. Vegas pouzivam , aby som si postrihal dake domace videa .. Ale chcel som ho skusit aj profesionalne pouzit , a proste to nejde .. Inak zaujimave je, vo Finalcate , jak AJA karty , tak Declink idu na prvu supu .. nikdy ziaden problem .. vsetko chodi ako ma .. Asi hoci v blackmagic design nevedia robit drivery na windows .. Inak este ma napada .. Logicky sa na to pozrime .. Nainstalujes karty .. pustis aplikaciu , ktora je k nej .. A vsetko funguje .. Ovlada pripojene video .. Nabera .. vypisuje .. Su zle drivery ? ja myslim ze ne .. Potom naisntalujes Vegas , ktory proklamuje , ze podporuje karty Declink .. Aj tu kartu vidi .. Ale nejde riadenie .. Je to problem karty ? alebo Vegasu ? moja logika hovori ze to je problem vegasu nie karty ..

Ok .. dalsia vec co nefunguje , je tato tema .. Vypis von cez firewire je bez zvuku . Presne ten isty problem som mal .. Nastavil som si preview von cez FW a ticho .. Obraz isiel , ale zvuk ne .. Myslel som ze mam dosratu kameru , ale ako vidim , nie som sam , co ma tento problem .. Takze to nebude kamerov ..[/QUOTE]

Ved preview cez FireWire sami pisu, ze nejde :-O a nejde ani mne, dokonca tam mas na to synchro delay, aby si si nastavil posun zvuku ku obrazu, vobec nechapem o com to hovoris, takisto teda vysvetli, ze niekomu ide Decklink, alebo chces tvrdit, ze nikomu nejde a sa to predava a aj vyrobca karty, ako pises, vyrobil nieco co neotestoval a dal na trh???? Mas divnu logiku a aj s tym"domacim videom" akokeby Avid, alebo ten FinalCut domace video ti nepostrihal ????:D:D:D Neznasam ludi, co pisu, ze trebars v MACu nie su probelmy, alebo henta strizna vsetko vie. Ja si z takych robim srandu. Vegas ma takisto chyby, alebo robim v nom, lebo popri ostatnych a to poznam pracu aj s MACom na G4 co nebolo davno, takisto s Premiere, a takisto som skusal aj Avid ci Edius a z nich ich ma najmenej a je uzivatelsky, s logickym ovladanim a ako strihatko nema obdobu.
Pytkin (7947)|25.7.2008 15:32
stayman : Netvrdil som ze na MACku nie su ziadne problemy .. Ale declink aj aja karty mi sli vzdy na prvu supu v FCP .. na PC vo vegase nikdy nefungovali ..
Vegas je na domace video fajn .. ked si staci FW pripojenie DW, HDV decku , tak si happy .. Profesionalne ho fakt neviem pouzit , kedze nedokaze komunikovat s okolim .. To je prva vec ktora musi fungovat .. nech sebe lepsie striha , ked nemozes nabrat/nahrat kazetu , tak je to nepouzitelne ..
stayman (12393)|25.7.2008 16:52
[QUOTE=Pytkin;185847]stayman : Netvrdil som ze na MACku nie su ziadne problemy .. Ale declink aj aja karty mi sli vzdy na prvu supu v FCP .. na PC vo vegase nikdy nefungovali ..
Vegas je na domace video fajn .. ked si staci FW pripojenie DW, HDV decku , tak si happy .. Profesionalne ho fakt neviem pouzit , kedze nedokaze komunikovat s okolim .. To je prva vec ktora musi fungovat .. nech sebe lepsie striha , ked nemozes nabrat/nahrat kazetu , tak je to nepouzitelne ..[/QUOTE]

Ja nahravam aj naberam kazety v pohode jak v profesionalnej strizni, tak na domacom PC.
Pytkin (7947)|25.7.2008 17:00
stayman : Z betacamu/hdcamu ? cez jaky hardware ?
stayman (12393)|25.7.2008 17:22
Jaaaj, tak to asi uz mi nosia nabrate :D
Pytkin (7947)|25.7.2008 17:40
stayman : Fakt by som rad dal Vegasu sancu .. Ale ked stroskotam na tom uplne prvotnom , ze neviem komunikovat s okolim , tak to je zasadny problem ..
stayman (12393)|25.7.2008 17:45
Ja ti verim, poznam chalanov, co tvrdia to iste :), ale musim sa vratit ku tvojemu povodnemu:

"Vo Vegase kde co nefunguje , co sa tvaria ze ide .. to uz tak chodi .."

co nie je pravda a nema to nic s profi nasadenim, Vegas konci tak u XDCAMu.:(
Pytkin (7947)|25.7.2008 23:20
Stayman : OK .. Uzavrime to takto .. Kde co nefunguje , co sa tvaria ze ide .. Ale neni to specialita Vegasu , ale asi kazdy system ma dake muchy .. S niektorymi sa zit da .. Niektore ta zabiju .. :)