Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou 40" LCD - Samsung nebo Sony? Full HD nebo HD ready?

tomdou (15)|19.7.2008 21:26
Potřebuji nahradit starou CRT. Chci co největší úhlopříčku do daného prostoru. Důležitý je rozměr resp. šířka TV. Jako max se mi vejde právě 40" (102 cm) s úzkým raměčkem na straně. Ovšem pozorovací vzdálenost bude cca 4 m (v budoucnu možná míň). Využití hlavně DVB-T a DivX, DVD. Sport a hry vůbec, HD přes PC (plánuji HTPC, takové domácí info centrum, Skype, online TV atp.), HD titulů mám zatím jen pár.
Z těchto důvodů váhám zda má Full HD vůbec smysl? Cena do 25000 raději méně.
Váhám mezi:
Samsung
LE40A559 - FHD, má problém s češtinou v EPG vs. čeština v Teletextu, ale líbí se mi nejvíc
LE40A457 - levnější HD Ready, problém s češtinou asi stejný

Sony
40D3500 - podle recenze zde také slušné FHD

To HD zatím moc nevyužiji, ale za rok nebo dva to může být o dost jiné. Sice TV beru jako klasický spotřebák, ale na druhou stranu doufám, že mi vydrží hodně dlouho. Rozhodně nemám ambice (ani peníze) kupovat každé 2-3 roky nový model. Stará CRT Toshiba sloužila dost přes 10 let a taky do dnes stačila.

Díky za komentáře, případně tipy na jiné modely.
jarda50 (1424)|20.7.2008 06:29
Bohužel je pravděpodobné, že nová TV už tak dlouho nevydrží, ale spíše za pár let už na ní asi mnoho nepřehraješ. Bohužel to je vývoj. Pokud mohu za sebe, tak mám Sony 40W4000 a jsem maximálně spokojený. Co je lepší TV-nebo l=pe co má vyšší užitnou hodnotu je těžké říci Ska mají údajně dobré panely, ale to Sony také. Někde se tu píše o tom, že snad Samsungy jsou trochu poruchové, ale na to bych nedAL. Nejlépe je nechat si je předvést vyzkoušet si je a pak podle toho jak se Ti na ně kouká si vybrat. Dobré je si tady přečíst co kdo píše, ale některé musíš brát s rezervou. Jakbudeš číst to, že moje TV je ta the best (např. Hulán) tak to ani nemá cenu číst. Je tzo opravdu o tom co by Ti "chutnalo" ve všech směrech. A nenech se mílit s tím HD ono začíná vystrkovat růžky a řekl bych , že relativně rychle (např. UPC dne 4 progrmy) a bude to přibývat. Je to BR a do budoucna i to se rozmáhá, tak že bych s FHD určitě počítal. Žádná cesta při výběru TV není jednoduchá, ale přeji Ti dobrý nákup.
Aliens_II (380)|20.7.2008 09:54
Přátelé,

jen jedna věcná. Nechci zde obhajovat pouze "HD Ready" TV, ale musím prostě říci, že jak se pořád těšíte na HD vysílání, resp. televizní kanály v HD, tak tyto "nenormální" televize budou bohatě, bohatě stačit. A u uhlopříček pod 40" bych ani FullHD, či HD vůbec, ale vůbec, neřešil. Ale o tomto se tu psalo mraky.
tomdou (15)|20.7.2008 12:47
O problemu zda Full HD nebo HD ready jsem si tady toho přečetl spoustu. Praktické využití FHD bude u vysílaných programů asi ještě dlouho nulové. Takže jde asi spíš o pocit "mít to". A pak cena.
Teď jsem koukal na elektrošok. Mají tam:

LE40A456 za 17760
LE40A436 za 21217
LE40A457 za 22400
LE40A455 za 22490
a
LE40M87BD za 23250 FHD - předpokládám starší typ
LE40A559 za 24750 FHD
Víte někdo rozdíly mezi těmi prvními čtyřmi HD Ready. Na stránkách Samsungu znají pouze 455 a 457 a ty se snad liší jen barvou. Ty 436 a 456 tam Smasung nemá vůbec. To jsou starší typy?
Rozdíl mezi novou 457 HDReady a 455 FHD je jen 2000. Což podle mého stojí za to připlatit. Pokud bych chtěl ušetřit (a to bych chtěl, protože si myslím že TV je stejně blbost) tak v úvahu padá jen ta 456, což je úspora 7000 proti FHD. Ale co je to zač? Papírově se zdají všechny stejné?