Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle PCTV PRO problém

monpet (20)|8.4.2004 00:19
Zdravím všetkých Pinnaclistov, ale aj ostatných.
Prosím o radu.

- Po naištalovaní PowerDVD XP 4 ( bolo to s grafikou) mi prestane fungovať PCTV Pro 5.5 respektíve pri spúšťaní mi vyhodí takúto hlášku:
V aplikácii PCTV Vision Main Program došlo k problémom je třeba ji zavřít.
To sa stále opakovalo.Tak som PCTV Pro preinštaloval a vyhadzovalo mi túto hlášku už pri automatickom nalaďovaní staníc. Nepomohlo ani manuálne ladenie. Robilo mi to aj pri naištalovaní pôvodnej verzie 5.11. Pomohlo až odinštalovanie PowerDVD. Ale to PowerDVD by som tam chcel mať. :OO

- Druhý problém spočíva v tom, že pri zachytávaní do avi mám v obraze tenký vodorovný pruh a ten sa ešte mihá, čo mi dosť vadí. Pri nahrávaní do iných formátov napr. MPG2 to tam nieje, no ja radšej to avi pre ďalšie spracovanie. Viem, že to tu už bolo spomínané, no nenašiel som riešenie. :-?

Díky.

Moja zostava:

Procesor. P4 2,4 GHz 800FSB;
Zákl. doska: ASUS P4P800 Deluxe, chipset i865
RAM: DDR 2x512 MB PC 3200, 400MHz CL3 Kingstone
HDD: 1x Seagate Baracuda ATA 100, 120GB 7200 ot. 8MB cache, rozdelený na 20GB (tam je Win XP Home Edition CZ, SP1 + všetky opravné patsche) + zbytok
2x Seagate Baracuda SATA 120GB 7200ot. 8MB cache, zapojené RAID 0
Grafika: Hercules ATI 9600 Pro, 128 MB
Pinnacle PCTV Pro 5.5
CDRW: Teac CD-W540E sec. master
DVD±RW: NEC ND-1300A sec. slave
DirectX 9.0b
StD (8612)|8.4.2004 09:12
Dnes budu jen stručný:

Ad 1: Jestli je to nějaká "oholená" verze PwrDVD 4 zadarmo s grafikou, tak ji velice rychle vyhoď = konflikty kodeků! Mám tam PwrDVD 5 DeLuxe Retail a nemám s PCTV Vision problém, a to i přesto, že mám ve stroji ještě nainstalovaný druhý sw přehrávač Cinemaster od ATIny, MediaPlayerClassic a spoustu jiných A/V ptákovin...

Ad 2: Avi - to bude asi problematika WinXP+DX9+Ovladače grafiky, což není ani v jednom "můj případ", takže musí poradit někdo jiný. :-(
monpet (20)|8.4.2004 18:41
Ad 1. Tak som to PwrDVD 4 vyhodil, stiahol som z netu PwrDVD 5 deluxe, naištaloval som to tam avýsledok rovnaký. Tak už naozaj neviem. Iba, že by som tam ešte skúsil dať tú tvoju (StD) verziu PwrDVD. Nedá sa niekde stiahnuť presne taká verzia ako máš ty?

Ad 2. Na exac-u som raz čítal odporúčanú zostavu pre prácu s videom a tam vyslovene nedoporučovali používať HDD zapojené do raid priamo na zakl. doske. Tak som to výskúšal a raid som zrušil. A čuduj sa svete tie vodorovné pruhy sú preč. Tak to tak asi nechám. :-I No zostali tam ešte tieto veci.
- Pri nahrávaní videa sa mi akokeby vlní obraz. Robí to aj Vám?
- Pri prehrávaní videa nahratého s tejo TV karty sa mi niekedy zdá, že obraz je trochu akoby spomalený. Čo stým? :((
StD (8612)|9.4.2004 10:06
Ad 1: Máš nějaký mail/ICQ? Pokud ano a cca 2x 10MB volného ftp prostoru někde, tak to mohu pomoci vyřešit... (druhých 10MB jsou instruktážní mpegy a pédéef manuály).

Ad 2: ...nahrávání/přehrávání = mohou vypadávat frames, jde o to kolik, jak a proč. Vyzkoušej si to ve všech nabízených režimech, nejlépe na minutě reklam nějaké NEtuzemské tv-stanice... :-I