Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: CVBS rozbočení

Nováček Avatar uživatele carcharias
    Registrace
    Jun 2005

Dobrý den, potřeboval bych polopaticky vysvětlit proč v případě že chci rozvést CVBS signál ze satelitu např. do několika televizí, je potřeba aktivního rozbočovače ?

Teoreticky to beru tak , že je satelit a těch několik televizí připojeno v jednom elektrickém okruhu, čili jakoby na jednu zásuvku, (stejnou fázi), tudíž předpokládám eliminaci zemních smyček.

Ale proč ten rozbočovač ? To nevím...

Případně doporučíte nějakou odbornou literaturu pro začátečníka ?

(bohuže jsem obor silnoproud)

Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Ten aktivní rozbočovač nemá nic společného s nějakou zemní smyčkou, ale hlavně s tím, že po rozbočení ti nezmizí jasová složka z obrazu. Literatury je na toto téma jistě hodně (stačí navštívit knihovnu), ale myslím že ti bude stačit vědět, že to pasivně prostě rozbočit nelze a vždycky je potřeba aktivní elektronický rozbočovač.

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

carcharias:

V pripade pasivneho rozbocovaca plati jednoducho zakon zachovania energie, t.j. kazdym rozbocenim sa znizuje energia signalu v odbocenej vetve. Ked zdrojovy signal rozbocis do 5 vetiev, v kazdej budes mat len 1/5 energie vstupneho signalu. Nadava sa tomu "utlm" signalu a vyjadruje sa v decibeloch. Vysledkom utlmu suzitocneho signalu je znizovanie odstupu energetickej urovne signalu od sumu (tepelneho, indukovaneho) v kazdej takejto vetve - u analogoveho signalu sa to prejavi zvysenim zrnenia v obraze, u digitalu zacne dochadzat ku stvorcekovaniu a zasekavaniu obrazu/zvuku.

Aktivny rozbocovac obsahuje VF zosilnovac, ktory kompenzuje tieto straty v dosledku rozbocenia.

Registrace
    Mar 2004

No tady ale není řeč o VF signálu...

Nováček Avatar uživatele carcharias
    Registrace
    Jun 2005

No a to je právě to... mám to napojeno na 3 televize rovnou na kabel, tedy bez jakéhokoliv rozbočovača a hraje to zdáse mi normálně. Kámoš mi prostě taky tlačil do hlavy že to bez toho aktivního rozbočovače nepůjde a nebyl schopen mi vysvětlit proč...

tohle mi doporučoval http://www.gme.cz/cz/index.php?page=...detail=755-122

Registrace
    Mar 2004

To ti doporučil správně (pokud ti stačí 2 výstupy a jenom video bez audia). Jinak při rozbočení "natvrdo" máš bezpečně pryč jasovou složku (tmavší obraz oproti tomu, kdyby to bylo bez rozbočení úplně nebo s tím aktivním rozbočovačem), ale to už jsem psal...

Podobná témata

1. LCD: Rozbočení TV signálu
    Od Anford v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 24-06-2011, 22:58
  2. Rozbočení sat. signálu na 2 TV
    Od Achmed v sekci DVB-S
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-11-2010, 20:00
  3. Multiroom Opticum-Scart CVBS X RGB
    Od maarkii v sekci DVB-S