Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký soft DVD mastering je naj..

pedeva (68)|16.7.2008 14:02
Existuje nejaký test týchto programov na výrobu DVD.
Používam Encore DVD ale stále mi tam čosi blbne.
Pytkin (7947)|16.7.2008 15:58
Pedeva : V sucasnosti je priemyselnym standardom Sonic Scenarist .. Spruce DVD Maestro je mrtev a jeho nastupcom je DVD Studio Pro .. To je ale len na macintosh ..
stayman (12393)|16.7.2008 19:11
[QUOTE=pedeva;185112]Existuje nejaký test týchto programov na výrobu DVD.
Používam Encore DVD ale stále mi tam čosi blbne.[/QUOTE]

Pozri sa po DVDlabPro, ma moznosti a rozhranie ako DVDMaestro. Inak dalsi dobry je DVDArchitect od Sony, ostatne stoja za pi..
pedeva (68)|17.7.2008 09:01
Ja robím v Encore DVD ale už ma ... stále mi čosi blne nedokočí prepočeta pod.
Skúsim Sony aj ten Pro Lab.
Ale ešte mám otázku. Niekde na grafike som raz čítal, že niekto to robí tak, že si AVI-čko do Mpeg2 urobí v procoderi a menu dvd potom už len v nejakom programe napr. Architect DVD alebo pro lab či iné. Dá sa ten výsledný Mpeg2 dať do toho programu urobiť menu a vyexpertovať bez toho aby ten Mpeg2 z pro codera zmenilo teda aby ho nejako prepočítalo?
peco (772)|17.7.2008 09:27
Prave podstatou autor. softov je to, ze im predlozis media, ktore su uz podla standardu DVD Video vytvorene v externom editore, cize intro, menu a vsetky submenu, tituly vo formate mpeg2 a k nim audio vo formate napr. ac3, potom autoringovy soft nic neprepocita, len urobi mux a navigaciu.

To ze autoringove softy maju aj enkoder je viac menej len na doplnenie, pripadne pri nejakych zmenach, ktore urobis vo vstupnych mediach. Ked napr. v menu priamo v autoringovom softe budem pridavat text ci obr. do menu, vtedy to musi soft znovu enkodovat.
pedeva (68)|17.7.2008 11:39
Takže ak z AVI-čka urobím v procoderi Mpeg a potom si ho importnem do DVD pro lab tam si urobím celé menu navigácie a pod stále mi ho prepočíta?
Ak ti dobre rozumiem je to tak. to ale nie je moc dobré, ten Pro coder má určite lepší encoder ako DVD pro lab ale keď mi potom ešte raza DVD pro lab prepočíta ten výsledný mpeg z procodera potom mi je to asi bezpredmetné dávať avi-čko do pro codera to môžem rovno do DVD pro lab-u.
Pytkin (7947)|17.7.2008 11:49
Tak seriozny authoringovy system by mal vediet enkodovat .. ale hlavne by to mal vediet z pasky a v realnom case .. Dalej by mal vediet segment reencoding .. ked zistis , ze niekde je obraz nekvalitny , tak si ten usek
prekodujes s vyssim datovym tokom .. atd .

pedeva : nie .. tak sa to aj vacsinou robi .. video/audio kodujes v programoch na to urcenych (trebars procoder a souft encode) a potom ich das do authoringoveho softwaru , kde si spravis menu/navigaciu a software to len skompiluje dohromady .. Inak je to DVD LAB pro ..
peco (772)|17.7.2008 13:25
pedeva:
Pokial nerobis v autoringovom sote zasah do medii, a zaroven maju media parametre podla jeho projektu, tak sa nic neprepocitava.

Ked si pripravis externe film a menu vytvaras v aut. softe, bude sa prepocitavat len menu.

[quote="Pytkin"]Tak seriozny authoringovy system by mal vediet enkodovat [/quote] som opacneho nazoru. Autoringovy soft je urceny na autoring, nie editaciu a enkoding. Ked taky soft obsahuje enkoder, len to zvadza nechavat to nan. Ale kazdemu podla jeho gusta. Mne vyhovuje ked si vsetko pripravim externe a v DVDA to uz len zlozim a dam tomu navigaciu ani si neuvedomujem, ze ma enkoder, pretoze ho nepouzivam. Uz dlhsi cas sa chystam oboznamit sa s DVDLabPro, ale nemam cas. Zaujima ma, ci pri vytvarani menu a vkladani tlacidiel (z jeho ponuky) sa vo finale menu (aj ked som podklad pripravil externe) koduje, alebo nie.
pedeva (68)|17.7.2008 14:01
Podľa toho čo tu čítam som sa rozhodol že si výsledné avi-čko z Premiery pustím do Pro coderu a Mpeg z neho vložím do DVD pro lab a tam si urobím authoring menu a pod. Len nechcem aby mi prepočítalo znovu ten súbor z pro codera.
Asi musím nastaviť rovnaké parametre ako boli v Pro coderi, len neviem, či sa strafím presne. Škoda, že tam nie je ponuka, že mi len prepočíta menu a ten Mpeg z pro codera vôbec nezmení. To by bolo úplne super.
Pytkin (7947)|17.7.2008 14:08
peco : spravne .. Ale pri authoringu sa casto stane , ze potrebujes reenkodovat video .. Vtedy si authoringovy software musi vediet zavolat encoder .. ktory je samozrejme externa aplikacia (alebo HW) .. Inak kazdy Authoringovy software musi vediet enkodovat .. staticke menu si totiz enkoduje do MPEGu sam ..
Pytkin (7947)|17.7.2008 14:09
pedeva : ved DVD lab pro , ti urcite nebude prekodovavat material .. nepoznam ho moc ale neverim ze by chcel prekodovavat vlozeny matros ..
peco (772)|17.7.2008 14:24
DVD Video ma nejake standardy, ak v CPC nastavis vystup podla nich, dvdLab nic prepocitavat nebude. A sakra, stale dookola :mad: .

PS: CPC ma myslim vystup DVD mpeg2 mastering quality :-R , ale staci ak dodrzis rozlisenie 720x576, 704x576, alebo este half D1, a pri br nepresvihnut maximum - ak das max 8000, bude to urcite frcat !

CAF

Este ma napadlo :) pokial existuje mpeg2, ktory nema parametre podla DVD Video, tak DVDPatcher to vie opravit a DVDLab a aj DVDA to zozerie bez rekompresie.
pedeva (68)|19.7.2008 08:24
a čo ak mám mpeg vytvorený v Pro coderi s variabilným tokom. Prepočíta mi ho Pro lab alebo nie?
Pytkin (7947)|20.7.2008 00:03
pedeva " Variabilny tok je OK .. to DVD LABu nemoze vadit ..