Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak je to s přepočty z PALu

lada22 (32)|16.7.2008 12:01
Prosím o radu, koupil jsem si televizi Panasonic 42 PX 80, která si umí sama přepočítat dvd rozlišení na to svoje (768 řádků). Teď ale nevím, jak to bude s přepočty signálu z DVD přehrávače, který také umí dvd signál přepočíst. Nejlepší by mi přišlo, aby to z DVD přehrávače šlo bez přepočtu a televize si to přepočetla sama, ale nevím, jestli to ten přehrávač automaticky nepřepočte na něco (např. 720 nebo 1080 řádků) a televize to pak znovu nepřepočítává dál. Budu to mít propojeno tzv "viera linkem", k čemuž mi jeden prodavač říkal, že přepočítáva první zapojený přístroj, tj v tomto případě přehrávač, ale ten tam má zpravidla napsáno, že umí přepočíst na 480, 720 nebo 1080, ev. 576p. Nikde nic o 768 řádků. Takže jak jsem psal na začátku, prosím o radu a dík. Cílem je samozřejmě co nejlepší obraz :-)
Pytkin (7947)|16.7.2008 15:56
lada : ja myslim ze to zavisi na tom DVD prehravaci .. Urcite sa v nom da nastavit vystup .. ci je PAL , alebo 720p alebo 1080i .. Inak vobec neni iste , ze to cez upscaler v telke bude lepsie .. zavisi , aky je v telke , a aky je v dvd prehravaci .. najlepsie je to odskusat .. aby to prepocitaval prehravac na 720alebo 1080 a plazma potom na 768 sa mi nezda OK .. nechal by som z DVD prehravaca von davam 576p a nech si to plazma zrata ako vie .. odskusaj ale urcite dat v dvdcku 720 alebo 1080.. A porovnaj rozdiel ..
lada22 (32)|17.7.2008 13:17
Pytkin: dík za odpověď, ještě přemýšlím o rekordéru (viz mé nové téma :-)