Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 47PFL7603D propojený s PC přes HDMI - prokládání obrazu při pohybu?

xmikos (25)|14.7.2008 19:35
Mám LCD TV Philips 47PFL7603D a používám jí především jako monitor k PC (jak na práci, tak na filmy). Obraz je úchvatný, problém s 1:1 pixelmappingem (na který jsem tu již dříve vznášel dotaz) jsem taktéž vyřešil (byla to jen věc nastavení ATI ovladačů).

Nicméně mě otravuje jedna věc - statický obraz je krásně ostrý, ale při pohybu (pohyb kurzoru myši, pohyb či scrollování oken, atp.) se hrany jakoby rozpadají na řádky, přirovnal bych to k interlacingu, možná to dokonce prokládání skutečně je? Ale nechápu proč, obraz je normálně 1080p (panel to taktéž hlásí). Zkoušel jsem i povypínat veškeré technologie na zpracování obrazu v panelu (Pixel Plus, HD Natural Motion, redukci šumu, redukci MPEG artefaktů, zvýšení sytosti barev, Active Control, ...), ale výsledek je stejný.

Nevíte někdo čím to je a jak se to dá řešit? U videa to člověk prakticky nepozoruje, ale při práci v operačním systému (v mém případě Linux) to je vidět dost (i když je to spíše jen otravné).
stani (1647)|14.7.2008 21:53
A co tenhle názor, není to třeba odpověď?....
xmikos (25)|14.7.2008 22:42
[QUOTE=stani;184948]A co tenhle názor, není to třeba odpověď?....[/QUOTE]

Asi mi to dneska nějak méně myslí, ale tuhle reakci jsem nepochopil. Prosím vysvětli :-)

Obraz by měl být i podle toho co píše sám panel v info menu 1080p (1920x1080 progresivní, tedy neprokládaný)...
POiNTERx (436)|15.7.2008 08:47
xmikos: Musis priradit v nastaveniach "TV menu > Installation > Connections" dany vstup (predpokladam ze HDMI) ako PC. Malo by to byt potom ok. Daj vediet.
xmikos (25)|15.7.2008 16:02
[QUOTE=POiNTERx;184976]xmikos: Musis priradit v nastaveniach "TV menu > Installation > Connections" dany vstup (predpokladam ze HDMI) ako PC. Malo by to byt potom ok. Daj vediet.[/QUOTE]

Už nevím jestli to bylo v menu Installation, ale rozhodně jsem k tomu HDMI vstupu někde nastavoval, že je to PC (i když upřímně jsem si myslel, že je to jen název toho vstupu, kvůli lepší orientaci). Takže to bych měl mít (a obraz se přesto jeví při pohybu jako prokládaný). Jinak PC mam na 2. HDMI konektoru (na 1. HDMI konektoru mám digitální kabelový set-top-box od UPC), ale to by snad také nemělo mít žádný vliv?
POiNTERx (436)|15.7.2008 16:04
xmikos: Ne to by nemalo vadit. Skontroluj len ci je to teda spravne priradene... lebo s tymto javom som sa uz stretol a to nastavenie na PC to vyriesilo.
xmikos (25)|15.7.2008 17:30
POiNTERx: No když vybírám zdroj signálu, tak tam u onoho HDMI mám na 100% napsáno PC... až přijdu z práce, tak tedy případně ještě zkusím přenastavit to na něco jiného a pak zpět, nic jiného mě nenapadá.

Btw. takový trochu off-topic - netušíš kde přesně je umístěný světelný senzor? Já jen že mám prostřední reproduktor (z 5.1 soustavy) prozatím položený na stole přímo před televizí a zakrývá tak prostředek prostředek (kde je ten pruhový blikající/svítící indikátor), aby náhodou nebyl právě tam :-)
xmikos (25)|15.7.2008 19:13
Tak jsem zkusil HDMI vstup, do kterého mám připojené PC, přenastavit na něco jiného (zkoušel jsem Hra, HD dig. set-top-box a Ostatní). Ten efekt "prokládání" při pohybu to pak nedělá, ale místo toho při pohybu (byť třeba jen kurzoru myši) jakoby bliká celý obraz. Takže jsem nastavení vrátil zpět na PC a tam je stále bohužel vidět při pohybu ono "prokládání".

Nějaký jiný nápad jak by to mohlo jít vyřešit?
POiNTERx (436)|15.7.2008 19:56
xmikos: Tak to je divne potom... ja som myslel ze ti to prave blika, nie ze sa zo "preklada". Skus teda este update firmware.
Co sa tyka svetelneho senzoru, je hned vedla IR senzoru... tam ako je ta LED dioda, co ti svieti... skus si dat nejaky staticky obraz a zakri senzor, uvidis ze lampy sa plynulo stlmia.
xmikos (25)|16.7.2008 11:12
POiNTERx: Hmm, to znamená že přímo před tím světelným senzorem mám reproduktor, sakra :-) Nebo si myslel tu LEDku na straně?
POiNTERx (436)|16.7.2008 12:46
[QUOTE=xmikos;185090]POiNTERx: Hmm, to znamená že přímo před tím světelným senzorem mám reproduktor, sakra :-) Nebo si myslel tu LEDku na straně?[/QUOTE] Myslel som tu na strane. Neuvedomil som ze pri 7603D je este aj to svetlo v strede...
Džanek (95)|16.7.2008 16:09
Mám Philips PFL9632d a tento problém řeším už pomalu rok a začíná mě to hodně sr.. o to víc, že jiná značka LCD tímto vůbec netrpí! I třeba LCD za 20tis.
Já mám k této LCD připojeno přes HDMI HTPC, ve kterém mám satelitní kartu a nejvíc tento problém pozoruji např u ČT24 u pohybujícího se textu ve spodním řádku. Řeším to zatím tak, že mám k tomuto vstupu přiřazeno HD dig - nebo tak nějak a obraz je pak perfektní. A to blikání částečně eliminuje, když se v TV vypne 100Hz. Neni to ale stále ono. Asi budu kontaktovat Philips a obouchám jim to o hlavu. Jiné značky to neřeší přes přiřazování zdrojů ke vstupům a obraz je stále super. Ale proč to nedělat složitě, že PHILIPS?? Navíc to stejně nefunguje tak jak má.
xmikos (25)|17.7.2008 15:22
Džanek: Hmm, tak to si mě nepotěšil :-( Jako nevadí mi to nějak extra moc, ale štve mě to, protože to přeci jen trošku kazí celkový dojem z jinak naprosto úchvatného obrazu.

POiNTERx: Zkoušel jsem už i prohodit HDMI vstupy (dát PC do 1. vstupu), ale výsledek je bohužel stejný. Upgrade firmware mi nepomůže, protože verze ke stažení na netu je stejná jako ta kterou mám v TV. Ještě mě napadá zkusit vyměnit HDMI kabel, ale to je IMHO nesmysl, jedná se o digitální přenos dat a tak by kabel na to neměl mít žádný vliv.
Jindrous001 (37)|1.2.2009 21:06
--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím prosím o pomoc nemůžu propojit pc s televizorem 47pfl7603d přes kabel hdmi, pokud prohodím ten kabel s xboxem 360 tak to v pohodě funguje,děkuji ...

když to propojím s pc tak mi to na tv píše nepodporovaný formát videa

Kdo by mi mohl dát pár rad po icq budu moc vděčný,THX

moje icq 169225489
tommy.ka (1)|1.2.2009 22:03
[QUOTE=xmikos;184926]Mám LCD TV Philips 47PFL7603D a používám jí především jako monitor k PC (jak na práci, tak na filmy). Obraz je úchvatný, problém s 1:1 pixelmappingem (na který jsem tu již dříve vznášel dotaz) jsem taktéž vyřešil (byla to jen věc nastavení ATI ovladačů).

Nicméně mě otravuje jedna věc - statický obraz je krásně ostrý, ale při pohybu (pohyb kurzoru myši, pohyb či scrollování oken, atp.) se hrany jakoby rozpadají na řádky, přirovnal bych to k interlacingu, možná to dokonce prokládání skutečně je? Ale nechápu proč, obraz je normálně 1080p (panel to taktéž hlásí). Zkoušel jsem i povypínat veškeré technologie na zpracování obrazu v panelu (Pixel Plus, HD Natural Motion, redukci šumu, redukci MPEG artefaktů, zvýšení sytosti barev, Active Control, ...), ale výsledek je stejný.

Nevíte někdo čím to je a jak se to dá řešit? U videa to člověk prakticky nepozoruje, ale při práci v operačním systému (v mém případě Linux) to je vidět dost (i když je to spíše jen otravné).[/QUOTE]

Zdravím, vypadá to jako tento problém:

Hi Andiii,

Welcome to our world. :P
Philips pulled a fast one on us...

You're right with your description of your tests...so let me try to explain what's going on.

The TV is capable of receiving 1080p, yes, but it is not capable of displaying that signal as it is. It downgrades the signal into a 1080i signal. That is why you are getting the flickering. The terms used by some others will be "jittering", which is an interlacing issue. (And jittering is considered an artifact, so yeah, the TV does produce artifacts due to its 1080i nature.) Do remember that a TV being capable of receiving a particular signal does not make it a TV capable of displaying that signal. For example, just about most of the TVs out there which are "HD Ready" are capable of receiving 1080i/p signals too, but they downgrade them into 720i/p to display them.

So your TV is correct, your input is indeed 1080p, the display that you are seeing, unfortunately, isn't.

Why isn't the TV capable of 1080p? That's because of the chipset used in the TV. The video processor is only a 1080i capable processor. Somehow, in their infinite intelligence, Philips decided to use a cheaper 1080i processor but forgot to design some sort of a "pass through". So no matter what sort of pure 1080p signal you give it, it will forcibly downgrade your signal to a 1080i, process it, then show it onto the screen after attempting to deinterlace it again.

Why is interlacing causing the flicker? The video processor is basically is throwing away half of the signals your PS3 if feeding it. Since the line is made up of one pixel, it gets thrown away half the time. That's when you see it coming on and going off.

Hope it helps... (vyňato z avforums.com, vlákno philips 7603)

Shrnutí: televize má sice 1080p panel, ale její elektronika nedokáže 1080p správně zobrazit. Taky jsem uvažoval o koupi řady 7603, ale toto mě odradilo.
komar1981 (2)|16.2.2009 15:30
Dovolil jsem si napsat svoji zkusenost sem: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=16484
Vzhledem k tomu, ze kdyz jsem potreboval poradit sam, tak jsem nejen tady nic kloudneho nenasel... treba se to bude nekomu hodit.